Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tegyem túl magam...

Hogyan tegyem túl magam rajta, hogy nem tudok már szoptatni?

Figyelt kérdés

Picikém 11 hetes volt (most 13) amikor jelentkezett a menstruációm :( ordítva köpte ki a cicit, lefejve sem kérte a tejet. Öt napon át tápszert kapott cumisüvegből. Csak hajnalban félkómában fogadta el a cicit. Reggel már nem, sem napközben, sem lefekvéskor. Megtetszett neki gondolom hogy "munka" nélkül is jóllakik. 140-160 ml-ket eszik, kiskanál, fecskendő esélytelen volt. Már ott tartunk, hogy hajnalban is sírkál cicin, ez sem megy már sokáig. Fejegetni nagyon ritkán van időm, hasfájós a kislányom, nagyon felkapott, napjözben 2X alszik fél-1 órát, ezen kívül kb mindig mellette kell lenni, (nem hagyom sírni, még mielőtt azt tanácsolnátok) este ha lefektettem, főzés mosás vasalás takarítás.

Minden este kisírom a két szemem, pszichésen nem tudom feldolgozni, hogy a szopi, amiért annyit küzdöttem, ez a bensőséges kapcsolat a kicsikémmel megszakad. Úgy érzem csődöt mondtam, elbuktam, nem vagyok teljes értékű anya.

Hogyan fogadtathatnám el magammal??? Mindig piszkál belül, hogy én rontottam el :'(


2015. szept. 9. 21:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%
Kedves 9-es! Tudtad, hogy egy oltári nagy bunkó vagy? Biztos a Te anyukád sem ujjongott amiatt, hogy nem tud téged szoptatni. Tudod, amikor a csapból is az folyik, hogy szoptass, mert az igazi anyák szoptatnak, meg aki akar, az tud szoptatni, és kb. lenézik azt, aki nem szoptat, akkor igenis nehéz ezt feldolgozni. Van, aki megtalálja magától a válaszokat, van, akinek szüksége van arra, hogy mások bíztassák, hogy lássa, más is jár hasonló cipőben, és ettől neki is könnyebb lesz elfogadnia a helyzetét. Amire itt most szükség van, az az empátia, de gondolom ezt a szót most hallod először, úgyhogy javaslom, keress rá, hogy mit jelent. Lehet lepontozni. 8-as.
2015. szept. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
26%
Úristen! Én ezt sosem tudtam megérteni!
2015. szept. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az 5-ös vagyok


11-es nem kell minden hül.yeséget felnyalni a színes-szagos babamagazinokból.


Itt is elmondom, hogy a tápszer az nem valami mű dolog, Tehéntejből van, át van alakítva a baba gyomrához. Ennyi. Ne dőljetek be a "szer" végződésnek, ez nem olyan, mint a gyógyszer, vegyszer, nem valami műanyag.

2015. szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy eddig sikerült. 2 hetes a kislányom, még csak be se lövellt a tejem. Szoptatós teának köszönhetően másfél hèt alatt eljutottam odáig hogy most tudok 30 ml-t fejni. És ezt a 2 mellemből... és a teát se fogom tovább inni, mert borzasztó hasmenésem van tőle. Tegnapis abba kellett hagyni az etetést, mert rohannom kellett... szóval örülj neki, hogy eddig minden rendben volt.
2015. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Tisztában vagyok azzal, hogy semmivel sem rosszabb a babának, ha tápszert eszik. A sajátomon látom. Csak azt akartam mondani, hogy van, aki ezen könnyebben átlendül és hamarabb elengedi, van, aki nem. Nem vagyunk egyformák, van, aki érzékenyebben él meg dolgokat, valószínűleg ilyen a kérdező is, de ettől még szerintem nem kell leoltani.
2015. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Sajnálom, ha valaki(k)ben felháborodást, ellenszenvet vált ki hogy engem ilyen érzékenyen érint ez a dolog, de ez van. Tudom, hogy a "jó anyaság" mércéje nem az, hogy meddig tudok szoptatni, de egy halom anyagot olvastam a szoptatás jótékony hatásairól, és kicsikét úgy éltem meg, hogy nem tudom megadni ezeket a gyerekemnek. Nem azt akartam, hogy ezért páran lenézzetek és megvessetek, egy kis megnyugtatásra vágytam, amit mindenki nyújtott, azokon kívül, akik kikacagtak, hogy mit fújom ezt fel! Mégegyszer köszönet a segítő kommentelőknek, sokkal könnyebben viselem! :)
2015. szept. 10. 19:42
 17/17 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy miért érint ilyen érzékenyen a dolog. Én anno a lányommal mellgyulladást kaptam 2hetes korában, aztán iszonyúan kisebesedett a mellbimbóm üvölteni tudtam volna fájdalmamban, de hát volt tejem dögivel ilyenkor "nem illik" feladni csak egy "kis" fájdalom miatt.

Itt is kaptam rendesen az ívet, "milyen anya vagyok egy kis fájdalmat se bírok ki a gyerelkemért" "lesülhet a pofámról a bőr, más megörülne ha csak ennyi baja lenne"

Négy hónapig kínszenvedés volt a szoptatás, mert a hülye magazinok és a közvélemény belémdiktálta, hogy ha feladom a szoptatást ássam el magam.

Aztán rendbe jött, tudtam tovább szoptatni fájdalommentesen, de ha még egyszer végig csinálhatnám, lesz**nám mindenki véleményét és vennék tápszert.

Az a 11 hét is nagy szó, hogy anyatejet kapott, ne kicsinyítsd le, hogy csak 11. Bensőséges kapcsolat nem csak szoptatás alatt fejlődik ki, akkor is a karodban tartod, öleled, érzi az illatod ha közben üvegből jön a táplálék. Evés után bújjatok össze, hadd hogy aludjon a mellkasodon, esetleg kezdj el hordozni. Ez nem csak neki jó, de így talán te is érzed, hogy nincs megszakítva semmiféle "szent kapcsolat" csk mert nem a melledből táplálod.

2015. szept. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!