Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szeretnék...

Igény szerint szeretnék szoptatni, akkor tegyem mindig mellre ha sír?

Figyelt kérdés
igazából első baba és 1 hetes és még nem ismerem a jeleit, nem tudom mikor mit szeretne jelezni. (teli pelus, éhes, vagy fáj valami ...)
2011. jan. 12. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem kell azért mindig...


kaki: érdemes megnézni v. szaglászni mert ha bekakilt biztos nem cicire vágyik.


éhes: differenciál sirás lesz idővel meglehet különböztetni.

fáj valami: hasfájásnál a lábait fogja felhúzni a hasához.

diszkomfort érzet : pl melege van fázik fél ilyenkor elég felvenni a tarkóját megnézni hogy hideg-e v. izzadt ha egyik se egy kis ölelgetés sétálgatás éneklés is segithet.


Cici: naponta többször akkor is lehet cicin ha nem éhes mert ha nem kap cumit akkor a cicivel fog vigasztalódni de ha eszik is belőle figyelj rá hogy kétóránál gyakrabban ne egyen mert leterheli a pocakját.

2011. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Én az elején végigpróbáltam mindent (pelus, ölbevétel, cici, fázik-e, melege van-e, álmos-e), hogy kiderítsem, mi baja. Nem sok baja lehet még, hamar véget ér a lista. Pár hét múlva pedig már ismerni fogod a sírását.


Vannak népek, ahol az asszonyok óránként többször (!) teszik cicire a babát, nem cumit nyomnak a szájába. Na, ott sosem kell tápszerrel pótolni, nincs gond a tejtermeléssel, ismeretlen fogalom a tej apadása. Egy egészséges baba a cimuzás iránti elemi igényét is az anyamellen élné ki legszívesebben, és ez nagyon jót tesz a tejtermelésnek. A hasfájásról és a gyakori mellretételről meg csak annyit, hogy nem a gyakori cicizéstől lesz a hasfájás, hanem az első tejtől.

[link]

2011. jan. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 nacebee ***** válasza:
én csak annyit mondanék még az utolsóhoz csatolva,h mikor fájt a hasa és cicire raktam ugy tépte mint a csúzligumit.ezért cumi,de nem kell neki mindig....
2011. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

még jó hogy nem az őskorban élünk, és talán az anyának is lehetnek igényei/szükségletei és nem fogja a nap 24 órájában a csöcsén tartani a babáját...

szerintem aki ezt teszi, valami kezdetleges amőbaképződmény lehet..


nem kell mindig mellre tenni ha sír, ha felveszed, ringatod és elhallgat akkor csak anyahiánya van. Akkor a testközelség kell neki.

Ha mindig mellre teszed amikor sír, egyrészt jól bezabáltatod és fájni fog a hasa, másrészt nem fogsz tudni rendszert kialakítani az életetekbe és nem hogy könnyebb, egyre nehezebb lesz az életetek...

tartsd be a 2-3 óránkénti szoptatást.

2011. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

off! maximálisan a második hozzászólóval értek egyet, ő tudta leírni egyedül az igény szerinti szoptatás lényegét. Itt is olvasgathatsz még: [link]


on! nem lesz attól semmi baj, ha esetleg nem éhes, és mégis megkínálod cicivel, mivel nem csak akkor kell mellre rakni a babát, amikor éhes. az én kisfiamnak minden bánatára ez a legjobb gyógyír, volt h az első hetekben óránként többször is mellre tettem, sőt volt olyan is, h cicivel a szájában tudott csak aludni, amikor nagyon fájt a pocija. nem gond, megoldottuk. most 7 hónapos, és lám nem szokott úgy cicire, nem lett elkényeztetve, ahogy sokan mondják. Napi 4szer cicizek (plusz éjszaka), és egy szopi most már nem tart tovább 10-15 percnél. nyugi, azzal nem tudod elrontani a dolgot, a "véletlenül" többször teszed mellre a babádat!

2011. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok bocsi, nem cicizek, hanem cicizik, elírtam.
2011. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

14:07: az amőbás hasonlattal csak saját magaról állítasz ki szegénységi bizonyítványt. Sajnállak, nagyon nehéz lehet neked.


És még jó, hogy nem élünk az őrkosban és feltalálták már a tápszert, mert amilyen ma a szoptatási kultúra, amilyen magasságban "szárnyalnak" a szoptatási ismeretek, a babák 90%-a háromhónapos korára éhen halna. :-(

2011. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. jan. 12. 14:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi nem olvastam el a válaszokat... :(


De csak annyit hoyg a sírás nem az éhség jele!Inkább figyeld a babád jelzéseit, az első jel ha gyorsan forgatja szemeit, de ezt rendszerint csak álmukban csinálják ébredés előtt!Ezt nagyon kevesen veszik észre!A 2. jel ha nyújtogattja a nyelvét!Ezt már ébren szokták! :)

Utána nyafi és csak utána sírnak az éhség miatt!

És mivel az anyatej nagyon gyorsan emészthető nem kell megvárni a 2 órát sem!Ha kér hagy egyen!Ha sír vagy nyugtalan az is lehet csak rád vágyik...


Nagyon szép terv, és nagyon hosszú szopis időszakot kívánok Nektek! :)

Bocsánat ha ugyanazokat írtam,mint az előttem szólóak!


13 hós szopizó kislány anyuja!

2011. jan. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Hát nem tudom, nekem szerintem nem szokott éhség miatt sírni. Viszont a szopi csomószor megnyugtatja, néha csak egy két korty, néha 3o-6o perc. És mivel, ha nem kell neki, akkor kiköpi (nálunk) ezért én sosem féltem a túletetéstől. Ő még olyan pici és az egyetlen dolog a világon, amit ismer, és ami nagyon sokáig megnyugtatja: az az anyukája (na jó lassan apu is). Ha ezért amőba vagyok, akkor vállalom :)
2011. jan. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!