Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cici, cumisüveg, vagy nyomható...

Cici, cumisüveg, vagy nyomhatós műanyag pohárka?

Figyelt kérdés

Vettem egy kis műanyag poharat, amit össze lehet nyomni hogy így könnyen bele öntsük a szájába a lefejt tejet.

A kérdésem az, hogy ha ebből a pohárból kapja a lefejt anyatejet minden 2.szoptatásnál, akkor ugyan úgy összezavarodik mintha cumisüvegből kapná?


(Úgy tudom, hogy a cumisüveg azért zavarja össze, mert azt is szívni kell, de nem úgy mint a mellet)



2015. szept. 12. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

cumizavarnál tulajdonképpen nem is zavarodik össze a baba. pontosan felismeri, hogy egyikből dől a kaja, másiknál meg keményen meg kell dolgozni (cici) ezért nem kéri, inkább azt választja amivel meló nélkül rövid idő alatt a szájába folyik a kaja.

pohár azért jó, mert az nem elégíti ki orálisan a babát és ugye ez ösztönként van benne, vágyik a szopizásra, így talán annak ellenére, hogy nem kell dolgoznia a kajáért, szeretne majd szopizni.

amúgy miért adsz neki lefejt tejet? gondolom van elég tejed ha van tudsz fejni :)

2015. szept. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen off.

Én sosem értettem ez a "cumisüvegböl könnyebben jön" dumát. A cumisüvegböl egy icike picike lyukon jön a tej, mig a mellemböl a reflex alatt kb 10 lyukbol spriccelt a tej magátol, még szivni sem kellett. Rendesen képes volt fuldokolni töle a babám, mégis cumizavaros lett. Nem vagyok szakértö, de szerintem a cumizavarnak nincs köze ahhoz, hogy melyikböl jön könnyebben. Szerintem fontosabb az, hogy a cumibol egyenletesen jön, mindig ugyanannyira. Mig az én mellemböl pl két reflex között mindig csak nagyon kevés jött. Meg szerintem a technikája is más lehet, miután néhányszor cumisüvegböl evett a babám, fájdalmassá vált a korábban egyébként teljesen fájdalommentes szoptatás.


Nekünk nagyon nagy szivás volt a cumizavar, én mindenképp a kispohárkát ajánlom.

2015. szept. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, én is megszenvedtem a szoptatással, úgyhogy alaposan utána jártam és végül ez vált be nálam:

[link]

Nagyon szuper dolog, szívből ajánlom!

2015. szept. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!