Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elapadhat 3óra alatt a tej?

Elapadhat 3óra alatt a tej?

Figyelt kérdés

Egész nap tudtam szoptatni clde most mintha nem jönne. Alig pár cseppet tudtam fejni és a babais másfél órája szopik és még nem lakott jól.

Pont most ideges is vagyok. Lehetséges?



2015. szept. 17. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, nem történik ilyen gyorsan. Ne idegeskedj, attól jobb lesz.Váltott mellből szoptasd, előbb-utóbb jóllakik.
2015. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Váltogatom...
2015. szept. 17. 21:50
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

nem lehetséges.

én elmondom, hogy lesz tejed, és hogy alakulhat úgy, hogy korlátlanul tudd tejjel táplálni...

egyszerűen mostantól kezdve akárhányszor kér cicit, tedd mellre, és addig etesd, amig ő akarja. ha csak nyamnyog, akkor is engedd neki, hogy cicin legyen.

még egy fontos dolog - ne mérd mennyit eszik, nincs jelentősége.

ha túlságosan aluszékony, és be van sárgulva, akkor esetleg előfordulhat, hogy ébreszteni kell etetni, de ezt a gyerekorvos, védőnőnek kell javasolnia. (mi pl. így jártunk az elején)


az én babám 27,5 hónapos, 10 hóig kizárólag anyatejes volt, most is szopizik (reggel és este is) kis melleim vannak, és szülés utáni 6. napra lövellt csak be a tejem.


addig csak szivárgott a kolosztrum, a legnagyobb mennyiség a 40 gramm fogyasztás volt 2,5 óra cicizés (ösztönzőcicizés, buzerbáltam a baba fejét, nógattam az evésre, hogy el ne aludjon, úgyanis bekómált a 4. nap, és muszáj volt mindent elkövetnem, hogy egyen, ugyanis a tápszerezés számomra a kudarccal jelentett volna egyenértéket. szerencsére bejött, hogy hittem azoknak, akik tudták, az igény szerinti szoptatással MINDENKI, BÁRMEDDIG tudja szoptatni a gyerekét)


javaslom, olvasd el a LALECHELIGA oldalát,ha aggályaid vannak, keressél fel onnan egy szakértőt.


én első 2 hétben fejtem, de a babaszájjal egy "pumpa" bizony nem tud versenyre kellni, 13 hónap szoptatás után elővettem az aventes mellszívóm, és egy cseppet se tudtam kifacsarni vele - miközben a kisfiam egy évesen még jól tudott lakni a mellemből (mikor beteg volt, és nem bírt enni, csak szopizni, akkor is volt kakija, napi 3x, pedig kizárólag szopott)


szóval - NYUGI :) tartsd cicin :) a tejet a babaszívó és nyamnyogó szájmozgása (ez utóbbi a komfortcici) csinálja :) hidd el, az emberiség 3 millió éves legalább van, ezt a természet jól kitalálta. az anyamacska sem aggódik, mikor a hat kiscicáját engedi szopizni, hogy eleget esznek e a kölkök - de ő még csak mérleget, mellszívót se használ, elégedetten doromból, mikzben a kicsik szopiznak. (ja neki védőnője sincs, meg nem írják elő hány grammot kell szívnia egy-egy kiscicának, sőt, stoppere sincs, hogy 3 óránkét 30 percre adjon mellett a kölykeinek... nincs, és működik. a természet működteti)


szóval bízz magadban, a természetben, és az én tanácsomban, akinek 6. napon lett teje (akkora dagadt be a cicim, és kezdett spriccelni a tej, addig csak szivárgott, és lapos voltam kellően) és még most is szoptatja a kisfiát :)


ne aggódj. és... hagyd had szopizzon. a szopizás közben termel a szervezeted olyan hormont, ami a tejelválasztást is segíti, és nyugtató hatású - te is nyugodt leszel és elégedett, és a baba is. figyeld csak meg :) aztán a végén majd úgy jársz, hogy le se akarod szedni a kicsit a cicidről :)


sok sikert :)

2015. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba? Ne izgulj, nem fog ennyi idő alatt elapadni a tejed. Lehet rossz a technika. Vagy ha még kicsi a baba egyszerűen csak játszik, élvezi a cicizést. Ennyiből nem tudunk segíteni.
2015. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tud mindenki szoptatni, és régen rossz, ha az a cél, hogy bármeddig szoptassunk, meg még az óvodába készülő gyerek is anyatejet vacsorázzon. De mindegy.


A lényeg, hogy ne aggódj, jól fog lakni. A tej attól lesz, hogy szoptatsz és nem parázol rá.

2015. szept. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat.

De nem értem most miért marad éhes.

Ígény szerint akartam szoptatni de így is ébresztenem kell néha hogy etetés van.

Az éjszakát végig aludhatja? 5 hetes.

2015. szept. 17. 22:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen végigaludhatja. Ez az igény szerinti szoptatàs. Kisfiam is este 6 tól aludt reggel 9 ig,közben este 11 kor volt egy cicizés. Napközben meg kb órànként kétórànként evett 20 grammokat. És több,mint egy kilót hìzott ìgy az első hónapban,pedig nagy súllyal született. Az LLL honlapjàn nézz szét,sokat segìt.
2015. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam 5 hónapos múlt, és szinte a második héttől igény szerint etetem. Ami azt jelenti, hogy azóta SOHA nem ébresztem fel éjszaka. Eszik amikor a pocija felébreszti. Vagyis azóta este 8óra körül megetetem, van, hogy fél 10-ig játszik az ágyában, majd elalszik és fél 1-kor felébredünk, mert enni kell. (Azért a többesszám, mert már én is beálltam arra az időre, óra sem kell nekem) Majd visszaalszik és reggel fél 6-kor eszik újra és alszik kb 8 óráig.

Napközben szintén igény szerint eszik, de min 3-óránként.


Javaslom neked, hogy te se keltsd fel a picit éjszaka, mert, ha rászokik akkor nem fogsz tudni aludni/piheni nagyon sokáig. Akik kérdezik, hogy eszik este mind hitetlenkedik, és irigykedik ránk. Az orvos is meg a védő is mindennel ijesztgetett, hogy mi lesz, ha nem pontosan 3 óránként etetem, én meg csak bólogattam, és vigyorogva el is felejtettem és bíztam az ösztönökben.


Nyugodj meg, ő tudja mikor kell ennie. Ha ébresztened kell akkor nem éhes. Csak problémát okozol neki. A korábbi esetleg maradék tejre a hasában ráetetsz és hasfájós lehet tőle, ha keveredik a friss és a régi tej. Nem beszélve arról, hogy nyomhatja, ha túleteted. Mert bár sokan azt mondják, hogy nem lehet ez egy nagy tévedés, igenis túl lehet etetni, és olyankor jön a hányás.

Amúgy van, hogy nem azért cicizik mert éhes, hanem mert te kellesz neki. Amint beállt a kereslet-kínálat már te is ösztönösen fogod tudni mikor mi kell.

2015. szept. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne ébreszd fel, teljesen felesleges. Hidd el, ha éhes, fel fog kelni. Lehet, hogy növekedési ugrásban van, azért eszik folyamatosan.
2015. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És ha megetetem mondjuk 1-kor és csak 4-kor sikerül elaltatnom (nappal)...lehet hogy csakvazért nem kel fel enni 5-kor mert túl fáradt hozza. Az nem baj?
2015. szept. 19. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!