Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt mennyire megy...

Szoptatás alatt mennyire megy konnyen a fogyás?

Figyelt kérdés
2015. szept. 10. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Egyénfüggő, nekem rohamosan olvadtak a kilók...

67 kg és 173 cm voltam teherbeesésnél, 88 kg-van mentem szülni....

A szülés napján 80 kg voltam, 3 hét múlva már 70, újabb 3 hét múlva már 65 kg.

2015. szept. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
genetika...én 8 kg-t fogytam, de az elején alig volt időm enni, annyit szopizott, meg éjjel 3-szor kellett kelni hozzá, 2 órákat aludtam, nem pihent az anyagcserém, + napi 4-5 liter víz hogy legyen tejem...így persze hogy gyorsan megy a fogyi :)
2015. szept. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, alkati kérdés. Én gyorsan az induló súlyom alá fogytam a szoptatás első évében, pedig sokat ettem, főleg cukros és édes dolgokat (pl. egy nagy tábla Milka/nap + 1 liter cukros kóla, amit alapesetben ki nem állhatok. De akkor majd megpusztultam érte).

167 cm vagyok, 67 kilóval mentem szülni, a szülés másnapján 61,8 kg-nak mértem magam. Három hét múlva 57 kiló voltam, mire a gyerek 3 hónapos lett 53 kg. Néha belegondolok, mennyi lett volna a vége, ha nem eszem meg napi 3500 kalóriát...

De például anyukám más típus volt, ő hízott a szoptatás alatt.

2015. szept. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én rengeteget híztam a terhességem alatt, 30 kg-t. Mikor hazajöttem a kórházból 8 kg-val lettem kevesebb, utána három hét alatt lement még 12 kg. 2 hónapos a fiam. Most belassult a fogyás, de azért megyeget, pedig összeeszek mindent: péksütit, kenyeret, fornettit, este 9-kor édességeket. Ja, fordított Atkins diéta. :-)
2015. szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát, nekem meg nem mozdul a mérleg :(

156 centihez 46 kg voltam, 62-63-mal mentem szülni. Egy hét múlva 56,5 voltam, két hétre rá 54. Azóta nem mozdul lefelé, 2 hónapos múlt a kislányom.

2015. szept. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mimosa Judit válasza:
Szerintem ezt meg ne eroltesd. Orvos es vedono is azt mondja, hogy ilyenkor meg nem szabad fogyokurazni. 6 honapos korig mozgast is modjaval. Direkt fogyni azert nem szabad, mert egeszen biztos, hogy az anyatej rovasara megy. Mozogj ovatosan, mozgasd at magad, egyel okosan. Negy honapot meg varj. Megeri. Ha fel evig szoptatsz, utana a gyerek immunrendszere egyertelmuen erosebb lesz, mint a tapszeres babake! Szerintem 4 honapot megeri varni a fogyassal.2honaposan meg a hormonhaztartas is valtozoban van, azon is sok mulik. Turelem, hamar eljon :-)
2015. szept. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szén attól féltem nehéz lesz leadni, mert a végén elengedtem a magam, de így is inkább husis voltam. Szóval 56-58 kg voltam mikor teherbe estem, szülni 74 kg-val mentem. (szülés viszonylag gyors volt és komplikáció mentes viszont 2 óra megfigyelés után jöttek a bajok nálam ez is lehet, hogy okozta a fogyást, vashiányos lettem nagyon! ) 62 voltam mikor hazajöttünk. Utána sokáig voltak panaszok az a tipikus gyermekágyi.... most vagyok 55-56 (8 hónapos lett a kislányom)
2015. szept. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
163 cm vagyok (előző)
2015. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 AyameXMessy válasza:
én úgy gondolom,hogy csak óvatosan a fogyással szülés után,egy az anyatej,kettő meg a bőröd ruganyossága.És fogyásnál nagyobb a fertőzés veszély.Olyanból eszel többet,vagy olyanból eszel kevesebbet,amit nem ismer a szervezeted,vagyis csak kis mennyiségben,vagy olyanból kevesebbet amire szüksége lenne.
2015. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!