Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés utáni derékfájdalom?

Szülés utáni derékfájdalom?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hós kora óta derékfájással küzdök, most 10 hónapos. Volt már így valakinél? Hozzáteszem, majdnem 10 kg..lehet, hogy sokat cipelem, vagy rosszul veszem fel? És császárral szültem + még szoptatok. Éehet valamelyiknek köze hozzá? Köszi előre is a válaszokat.

2015. szept. 25. 08:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt "szétcsúszhatnak" a csípőízületek a fokozottabb terhelés, illetve az aránytalan terhelés miatt és sajnos sok nő küszködik hasonló problémákkal szülés után még hosszú hónapokig.

Nekem majd egy évig fájt utána a csípőm, bár én természetes úton szültem, az pluszban rátett a problémára.


Nem írtad hogyan cipeled és emeled fel.

Az a fontos, hogy (mint minden súlyt) egyenes derékkal emelj fel, vagyis ne lehajolj hozzá, hanem hajlított lábakkal, akár guggolásból emelkedj fel.

2015. szept. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is ezzel küszködök, most egy éves a kislányom, és talán mostanra jobb már jobb a helyzetem. Sőt egyszer egy felemelésnél jól meg is ránthattam, utána két hétig csillagokat láttam, gyógyszert kellett szednem annyira fáj egy ponton, akkor adott a dokim egy papirt, amin rajta vannak milyen nyújtó tornagyakorlatokat kellene csinálnia az anyukáknak szülés után. Néha megcsinálom, hogy attól jobb-e nem tudom, mindenesetre most tényleg nem fáj kb. egy hónapja. Azelőtt az ágyból is nehezen keltem fel.
2015. szept. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!