Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejtől sír születése...

Anyatejtől sír születése óta,7 hetes, napi 6-8 órát sír. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Születése után első két hétben anyatej plusz tápszert kapott. Ezután csak anyatejet. Egesz nap sír, de. 4 órán át, du. 2-3 órát, este 6-10ig. Rosszkedvű mióta Megszületett. Kipróbáltam egyszer 3 csak tápszeres napot egyben: Jókedvű lett, gügyögött, végre a szemembe nézett, mosolygott, kisimult lett az arca, mélyen aludt nappal éjjel és elmaradt a sírás. Nézelődött egész nap. Most 7 hetes. Elapasszam és kapjon csak tpszert mostantól? Védőnő erőlteti a csak anyatejet. Már sajnálom a picimet. Csak fejek mert a melkemet kezdettől elutasítja visít. Próbáltam napi 1-2 anyatejet többi tápszer: Akkor is visít. Próbáltam fele-fele akkor is visít. Szerintem rossz a tejem.

2015. okt. 19. 05:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy érzékeny valamire, amit te eszel. Próbáld meg a szigorú tejmentes étrendet.
2015. okt. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
en ugyan szoptatas parti vagyok de igy tuti nem eroltetnem....probald meg amit az elso ir...szedsz valamit ami gyogynovenyalapu? vagy teat?
2015. okt. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kávé, tea, csoki, hüvelyesek - ezek mind hatnak a babára, ha te fogyasztó őket.
2015. okt. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
44%
Mielőbb beszélj az orvosotokkal. Lehet laktóz intolerancia, ami enzim pótlással megoldja a problémát és megtartható a szoptatás is.
2015. okt. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Egy szoptatási tanácsadót még érdemes megkérdezni. Utána már én sem erőltetném a dolgot.


De te is eldöntötted már, csak megerősítést vársz, hogy ne érezd rossz anyának magad.

2015. okt. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hallgass az ösztöneidre, az anyatej nem mindenható csodaszer. Az én babám a tejtől sosem lakott jól, egész nap nyűgös volt, amikor pótoltuk tápszerrel, akkor jobb lett, de a kétféle táplálék emésztése nehéz volt neki. Amióta csak tápszert eszik, nyugodt, gyönyörűen alszik, (6 hetes kora óta átalussza az éjszakát), látom rajta végre, h jól tud lakni és evés után nincs sírdogálás a köv. etetésig. Nekem ez számít, h ő jól érezze magát, nem az, h most éppen a szoptatás mindenáron a trend.
2015. okt. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, hogy aki itt lepontoz, annak vajon volt-e laktózérzékeny babája.
2015. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy rossz a tejed, mitől lenne rossz (hiszen a tej összetétele is a baba igényeihez, életkorához igazodik)? Beszélj legelőször szoptatási tanácsadóval, sokat tud segíteni pl. LLL oldalán. Egy korábbi válaszoló által írt laktóz intolerancia is lehetséges, illetve még kicsi a babád, lehet, hogy az általad fogyasztott ételektől is fájhat a hasa és ezért sír. Nem vagyok tápszerellenes, de azért első körben próbálkozz még a szoptatással, egy 7 hetes babánál még nem szabad feladni. Nem véletlenül "erőlteti" a védőnő az anyatejet, hiszen az jó (természetes) táplálék a babának. Minél több tápszert pótolsz, annál kevesebb tejed lesz a kereslet-kínálat elve miatt. Első körben ezeket próbáld meg. Én sok kismamánál tapasztaltam sajnos, hogy a tápszeres (könnyebb, kényelmesebb) utat választják, mert azzal gyorsabban végez a baba az etetésnél, mint amennyi ideig egy szoptatás tart, szoptatással jobban meg kell szenvedni (fejés, esetleges mellgyulladás stb.). Ha végül semmi nem válik be, akkor válaszd majd a tápszert, mert attól is szépen fejlődik a baba, de rögtön még ne válts tápszerre.
2015. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!