Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megihatok egy pohár sort...

Megihatok egy pohár sort (3dl) szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Másfél hónapos a babám. Természetesen utána nem szoptatnék 2-3 órán át.

Vagy még korai? Meg kell várni, amíg 6 hónapos nem less? Azt olvastam ugyanis, hogy egy ilyen kicsi babánál még nem képes a máj lebontani az alkoholt, ha esetleg a 2-3 óra alatt nem távozna teljesen a szervezetemből.

Illetve, ha szabad, akkor le kel lfejni a tejet előtte? Vagy az távozik, ahogyan a vérből is (vérkeringés)?


2015. okt. 25. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%

6 hónapos baba gondolod bírja az alkoholt? :O

igen, le kell fejni a tejet, nem is egyszer. olyan 6-8 óra alatt szívódik fel, utána még egyszer le kell fejni (meg előtte is) és akkor nem kap. de majd 6 hónapos, 1 éves korában sem kaphat se alkoholt, se tejjel együtt alkoholt

2015. okt. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jaj, kicsit félreérthetően fogalmazhattam :)

Nyilván nem arra gondoltam, hogy 6 hónaposan majd sörözök ezerrel)))) Hanem arra, hogy akkor már érettebb a baba mája, tehát, ha tegyük fel, megiszol 2-3 dl sort, majd 3 órán át nem szoptatsz, de némi alkohol még mégis kimutatható lenne ekkor, de minimális, akkor azt már egy 6 hónapos baba mája nagyobb sikerrel bontaná le, mint egy 6 hetesé például. Erre gondoltam. Természetesen nem szeretném elereszteni magam sem most, sem egy év múlva. Amíg szoptatok - biztosan nem. Csak most annyira megkívántam, és gondoltam körbejárom a témát, hogy szoptatás alatt milyen feltételek mellett valósítható meg ez egy ilyen kicsi baba szoptatása mellett (ha egyáltalán megvalósítható, ugyebár).

2015. okt. 25. 16:41
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan, nekem javasolta a védőnő is tejtermelés fokozására, be is vált, mondjuk én 2%-osat ittam és azt sem egyszerre, hanem elkortyolgattam a nap folyamán (ezt is a védőnő mondta, hogy ne egybe igyam, hanem egész napra elosztva).
2015. okt. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Nyugodtan megihatod...
2015. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
5%
Az mennyire függő lehet már, aki a másfél hónapos baba mellett remeg a borért? ...és variál, számolgat, kérdést ír ki, szóval addig megy el, amíg vki azt nem mondja neki, h idd meg nyugodtan...nem hiszem el, h nem lehet kibírni. Ha szoptatsz, nincs alkohol. Ennyi.
2015. okt. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
megihatod.
2015. okt. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16%
Sokan kifejezetten javasolják azzal az indokkal, hogy ettől több tej termelődik (egy ismerősöm is majdnem minden nap ivott 2-3 dl-t). Én inkább a normális táplálkozásban és sok folyadékban (víz, gyümölcslé) hiszek, nekem eszembe nem jutott alkoholt inni a szoptatás ideje alatt.
2015. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Nyugodtan ihatsz egy pohár sört !
2015. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%

5-ös vagyok


Csak alkoholmentes sört ihatsz.

2015. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem megihatod. Én a barnasört próbàltam nekem azt javasoltàk tejtermelés fokozàsàra. Nem egyszerre kb féldecinként ittam,nem azért mert baj lehet hanem mert utàlom.
2015. okt. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!