Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S! Befelé forduló...

S. O. S! Befelé forduló mellbimbóval van problémám! Mit tehetnék? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
2 hetes a kisfiam. A jobb cicimet szépen ki tudja szívni, most már bimbóvédő nélkül is megy. A bal cicimből viszont csak hónaljtartásban hajlandó szopizni, csak bimbóvédővel, hiába szívja ki a bimbót, leveszem róla a bimbóvédőt és egyből ordít, ideges lesz, nem veszi be anélkül. Maximum mennyiség amit kiszopott a balból 30 gramm volt. Utána meg még kifejek belőle 50 gramm körül. De most pár napja úgy érzem, hogy nem tudok annyit kifejni belőle. Szerintem nem tesz jót a szopizásnak, hogy a babám 20-30 gramm után abbahagyja. Ha a bal mellemmel kezdem a szopizást, akkor meg elmegy kb. 20 perc azzal, hogy idegeskedik vele. Nem tudom, hogy mit csináljak, annyira szeretnék sokáig szoptatni, most még van tejem is, de félek, hogyha nem tanulja meg kiszívni a bal mellemet is ,akkor ez már nem fog sokáig tartani. Hasonló cipőben járó anyukák??? Próbáltam már sokfél pózban szoptatni a balból, de csak hónaljtartásban hajlandó kiszívni. Mit csinálhatnék még??? Most még sokszor jóllakik a jobb ciciből, de ha már nem lesz elég és cumisüvegből kell pótolni, akkor meg majd azért szokik le a ciciről, nem??? Segítsetek kérlek! Köszönöm!
2010. márc. 18. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
kezdd mindig a balból , nálunk rászokott a bimbóvédőre, a nélkül nem is akart. ezért ha tudod, mielőbb hagyd el. szoptasd abban a pózban, ahogy a babának jó.
2010. márc. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg álmosan, vagy alvás közben, esetleg éberen, de nem túl éhesen a bal cicivel kezdeni, a pozíció maradhat, ahogy szereti.
2010. márc. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én is ugyanebben a cipőben jártam.a kórházban nagyon szépen ment a szopi bimbóvédővel hazajöttünk egyenesen kész káosz volt a szopi.elkezdte szívni amig magátólé fojt a szájába azt kiszívta utana ő bemondta az unalmast és nem dolgozott a tejért és persze ideges lett és minden szopit két órás üvöltés követte mert ugye éhesy maradt.én a védőnővel megbeszéltem h lefejem és ugy adom neki cumisüvegből.tudom nem a legjobb megoldás de nem volt mit tennem.nagyon mohó a babám és nincs türelme dolgozni és nagyon sok levegőt is nyelt a védő miatt.az üveget is meg kellett neki szokni meg persze mire megtaláltuk a megfelelőt de pár napja ugy nézz ki h beállt a rendszer és egyre ügyesebben eszik az üvegből is.ja és hozzáteszem ilyen 100 ml-et eszik meg 3 hetesen.2 hét és 4 nap alatt hízott több mint 400 grammot nekem ez a fontos nem az h hogyan és miből eszik az a lényeg h anyatejet.én azt tanácsolom beszélj a védőnőddel mert ez sem neked sem a babádnak nem jó h feszültek vagytok.hidd el tudom nekem majdnem erre ment rá a tejcsim...sok sikert és kitartás.3 hetes 2 napos kiscsajszi anyuja:)
2010. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mindenképpen érdemes a szopival próbálkozni, mert hosszú távon (hónapokig) a fejés kimerítő, sokkal nehezebb, mint szoptatni, és esélyes a tej mennyiségének a csökkenése is, mert szopni sokkal többet tudnak a babák, mint amennyit le lehet fejni... (Ez pár hetes korban még nem derül ki, csak később...)

Ha lefejt tejet adsz is neki, akkor ne cumisüvegből, hanem valamilyen más eszközzel (pohár, fecskendő, vagy erre gyártott eszközök...)

2010. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Mindenkinek más megoldás válik be, ők tudnak segíteni. Nekem is ilyen problémám volt, kiderült, hogy rosszul tartottam a babát (én azt hittem, hogy jó). Mindét lányom 6 hóig csak szopizott. Kitartás. Hívd fel őket, sokat segíthetnek :-)

2010. márc. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Probáld bimbóvédövel,nekem 8 hos koráig azon keresztül szopizott mert nem fordult ki egyáltalán a bimbóm...sok szerencsét és ne idegeskedj mer azt a kicsikéd is észre veszi és még rosszabb...
2010. márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már nagyon el vagyok keseredve, mert a bal cicimben egyre kevesebb a tej. Gondolom mert nem szopizza a babám, a fejésem meg ezek szerint nem túl hatékony. A jobbot szopizza továbbra is bimbóvédő nélkül, de a balt alig akarja bevenni. Nem tudom, hogy mi lesz a vége, félek, hogy elapad a tejem. Felhívtam a lll-t, ott azt mondták, hogy minél többször fejjem ki, vagy tegyem mellre a kicsit, de sajnos nem igényli, hogy többször szopizzon, igy is 3 óránként kell felébreszteni.
2010. márc. 19. 16:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden szoptatást a bal cicivel kezdj, előbb utóbb csak "rákattan" arra is.

Általában különböző a két mellben levő nyílások száma. Valószínűleg nálad a balban van a kevesebb, ezért abból jobban meg kell dolgoznia, és mivel felkínálod neki a jobbat is, abból könnyebben jön, azt választja... Még csak két hetes, valószínűleg ha kicsit megedződik, akkor erősebben fog szívni. Addig is fejjed minden szoptatás után (legalább nappal), akkor nem fog elapadni, és ha izmosabb lesz a picid, abból is jobban szív majd.

2010. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!