Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki szoptatja a babáját és és cumit is ad neki?

Figyelt kérdés
Nálatok befolyásolja a cumi használata a szoptatást?
2015. nov. 2. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Korababa volt a lányom, három hónapos koráig másfél óránként szopott éjjel-nappal, de nagyon keveseket. Három hósan állt át a 3 óránkénti evésekre, fél évesen kihagyta az éjjeli evést és 11-től kb 5-ig aludt.

De : állandóan cumizott. szabályosan diszkomfortérzete volt, ha nem volt a szájában a cumi, egyfolytában ordított nélküle.

A szoptatást nem befolyásolta, jó technikával szopott végig (sajna 8 hós korában elapadt a tejem, de addigra már kóstolgatott gyümit-zöldséget is, + ismerte az üveget is már az ivás miatt) . Cumifüggő volt... másfél éves korára leszedáltam a dolgot annyira, hogy csak önnyugtatáshoz, elalváshoz kapott cumit, viszont azt 3 éves koráig nem tudtam elcsalni tőle. Akkor odaadta a mikulásnak, de helyette elkezdte szopni az ujját :( ezt el se tudtam venni tőle, úgyhogy jobban jártam volna ha hagyom még kicsit cumizni esténként. Egészen középső csoport végéig szopta az ujját elalváshoz, de nap közben pl játéknál vagy hasonló nem, csak alváshoz.

Sem a fogazatát, sem a beszédfejlődését nem zavarta meg a cumizás szerencsére.

2015. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
80%

Én az ikreimnek adtam játszócumit, nem befolyásolta a szoptatást.

Kaptak kevés pótlást is cumisüvegből, ott voltak gondok. A kislányommal volt gond, neki le volt nőve a nyelve, fel kellett vágni a nyelvfékét. Neki váltani kellett cumisüveg márkát, mert az AVENT-tel nagyon nem boldogult. A MAM jobban bejött neki. Egyébként, ha azt vettem észre, hogy nem tud rászívni a mellbimbómra, én bizony előkaptam a bimbóvédőt.

2015. nov. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

nem befolyásolta. igaz a cumit csak később kezdte...kb 4 hónaposan szokott rá...addig ujjszopós volt. Viszont ő például sokat ivott cumisüvegből és az sem befolyásolta.

Én javaslom neked a cumit. Valamit úgyis használni fog, és hidd el, jobb mint az ujj, bárki bármit mond.

2015. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szoptatom a babam es 5 hetes kora ota cumizik is. Nem sokszor, csak a babakocsiban, meg neha ejjel azzal alszik vissza.

Megnyugtatja oket.

Nalunk a Tonmee Tippiet utalja, az Aventtel elvan de mem a kedvence, a MAM es a Nuk valt be.

2015. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3 hetes koratol cumizik. 3 napos koratol bimbovedovel( avent) szopott.

Aztan 6 hetesen tobbet nem tettem fel a bimbovedot, de nem tapasztaltam semmi cumizavart...

Jah es van, hogy este kap lefejt tejet cumisuvegbol is!;)

2015. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én lánykám nem lett cumizavaros. Kórházban szoptattam, hazajöttünk, mellgyulladásom lett, bimbóvédővel szoptattam tovább. Majd még jobban begyulladt a mellem, így lefejt anyatejet kapott kb. 1 hétig cumisüvegből. Szóbeli vizsgára mentem amikor 2 hónapos volt, nem tudtam egész napra tejet fejni, így tápszert is kapott cumisüvegből. Este már szoptattam, simán elfogadta azt is. Ja, és emellett 1 hetes kora óta cumizik. 13 hónapos koráig szoptattam, hol bimbóvédővel, hol anélkül, magától hagyta abba. Ezek után már illett volna cumizavarosnak lennie :-)
2015. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor én ellen példa vagyok mert mióta cumizik màr nem úgy szopik mint előtte,van hogy sírva köpi ki a szàjából :(

Ràadásul tejem sincs màr annyi mint mikor még szopott pedig próbàlok fejni de az sem megy, ezért tápszerrel pótlok :(

2015. nov. 2. 22:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idos a babad?
2015. nov. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vannak cicire visszaszoktató praktikák, de előbb azt kéne kitalálni, hogy mi az ok? az is fontos, hogy mennyi idős a babád és mióta pótolsz stb?

Lehet hogy azért sír a mellen, mert nem jön elég tej/nem jön elég gyorsan vagy könnyen és lusta dolgozni rajta. Olyan is előfordul, hogyha más lesz a tej íze (pl mensi újra megjön), akkor nem fogadják el.

Meg hát nyilván könnyebb neki a cumisüvegből enni, és ha kevesebbet szopik kevesebb tej termelődik, még inkább üvegpárti lesz: ördögi kör. A fejés sajna nem teljesen olyan mintha szopna.

2015. nov. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tünde1989 válasza:
Szia.Az én babaám is ahogy hazajöttünk a kótházból kapott cumit.Aventos cumija van.Nem okozott nála cumizavart pedig elég sokat van a szájában.Egyik barátnőm babaája is aki szopizik ugyan úgy cumizik, neki is aventos cumija van.Nekünk a hasfájás miatt kellett az elején mert nagyon sírt és ez megnyugtatta valamennyire.Most elalváshoz pl.nélkülözhetetlen.
2015. nov. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!