Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Muszáj fejni is? Nem elég az...

Muszáj fejni is? Nem elég az egyszerű szoptatás?

Figyelt kérdés
Régebben a szoptatástól is viszolyogtam, de ez már megváltozott, nagyon szeretném szoptatni a babám! Viszont a fejés nem valami szimi, nem tudom elképzelni, hogy ülünk a tv előtt és nyomkodom a mellem, valahogy kiráz tőle a hideg :) Meg ha fejek is akkor kb egész nap csak szoptatni meg fejni fogok, nem? Mindenki szokott fejni is? Kézzel-géppel? Konkrétan mi értelme van (azon kívűl, hogy több tej legyen?) Vagy mondjuk megértem olyan helyzetben, amikor nem elég a teje valakinek és ezzel szaporítja. De ha pl lesz elég tej, akkor is kell?
2015. nov. 12. 10:06
 1/10 A kérdező kommentje:
*szimpi
2015. nov. 12. 10:10
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van elég, és a baba rendesen szopik, akkor fölösleges.
2015. nov. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nekem kellett mert nem szívta ki a babám és begyulladt a mellem. utána pedig azért kellett fejni, hogy szinten tudjam tartani a tejem, mert estére egyszerűen nem volt elég, kereslet kínálat ide vagy oda, fejtem reggel, este, és így maradt annyi hogy estére sem kellett neki tápszer. ha nem fejtem volna neki nem lett volna elég a tejem..

de általában a kereslet kínálat elve érvényesül és annyi termelődik amennyi épp szükséges. egyébként hol kézzel hol kézi mellszívóval fejtem.

2015. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"Meg ha fejek is akkor kb egész nap csak szoptatni meg fejni fogok, nem? "


Nem. Ha a gyerek normálisan szopik, akkor 15-20 perc alatt megkapja a szükséges mennyiséget. Utána csak addig érdemes/szabad fejni, amíg sugárban jön a tej, ha csak cseppekben, akkor már abba kell hagyni. Ez meg max. 10 perc.

Azaz összesen fél óra alatt kész vagy a szoptatás-fejéssel, és a következö szoptatásig van legalább 2-3 órád.

2015. nov. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ma 10:45

Ez megnyugtató. Olvastam már itt olyanokat, hogy kb egész nap felváltva szoptattak meg fejtek, azt biztos nem bírnám hosszútávon.

2015. nov. 12. 10:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Elvileg ha annyiszor és addig rakod mellre a babát, ahogy ő szeretné, akkor lesz elég tej és nem kell fejni. Az első napokban-hetekben ez némely babánál nonstop időtöltést jelent. Az elvet viszont sajnos elég sok minden keresztül húzhatja (mondjuk mert ki kell hagynod egy szoptatást vagy mellgyulladás megelőzésére). Nézz utána, hogy kell kézzel fejni - úgyanúgy, ahogy utánaolvastál gondolom a szoptatásnak is. Aztán remélhetőleg nem lesz rá szükség, ha meg mégis kell hosszútávon, érdemes mellszívót beszerezni.

(Én az elsőnél még 9 hósan is felkeltem egyszer fejni, mert dettó este követelte a plussz mennyiséget cumiból - viszont már 3 hósan átaludta az éjszakát és volt szép napirendje is. A másodiknál megúsztam a fejést, viszont vagy fél éves koráig 2óránként szopott és másfél évesen is még 2-3x kel éjjel és csak cicin hajlandó visszaaludni.)

2015. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nálunk a kórházban úgy kell könyörögni a mellszívóért, mert nem értik meg, hogy nem mindenkinek a kisbabája tud rögtön annyi tejet leszívni, amennyi megindul, és 4-ből két kismama mellgyulladással szenvedett mikor én bent voltam. nekem konkrétan 10 napig kellett bent feküdni, mert belázasodtam a csomóktól, és végül a főorvos szólt rájuk hogy ugyan adjanak már egy mellszívót hogy leszívhassam a mellem...akkorra már majdnem elment a tejem, úgyhogy azért kellett fejnem később, hogy visszahozzam.

de ez sok mindentől függ, hogy szükséged lesz e rá nekem pl olyan rossz volt a heg (császár) hogy egyszerűen nem tudtam normális pózban szoptatni, ott bénáztunk napokig, ezért is csomósodott be. Ha rám hallgatsz, szerezz be egyet, és ha a 4.-5. napon elkezd ömleni a tejed, és úgy érzed, akkor inkább fejd le, de ne fejd ki teljesen, mert a tej attól szaporodik, hogy üresre fejed, nem attól, hogy leszívod a felesleget. mindig csak annyit szívj ki amennyit muszáj. már ha kell. Lehet hogy nem is fog kelleni

2015. nov. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nem szokás, hanem szükség kérdése. Én már a kórházban is fejtem kicsit, ugyanis hiába szopott a gyerkőcöm, annyira feszültek még mindig a melleim, hogy könnyítenem kellett rajtuk. Otthon is hasonlóan alakult a helyzet, ha túl sok volt a tej (főleg mikor éjszaka hosszabb időtartamokat kezdett aludni a baba), egyszerűen fejnem is kellett kicsit, különben feszült, fájt és egy alkalommal be is gyulladt.
2015. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem fejsz, akkor beáll a kereslet-kínálat. Akkor van rá szükség, ha pl. koraszülött a baba, és nem tud még szopni hatékonyan, vagy más probléma miatt. Alapesetben, jól szopó újszülöttnél felesleges. Én egyszer fejtem, mert a lányom kihagyott egy ébredést és baromira fájt már.
2015. nov. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én csak akkor fejtem,ha nagyon feszült a mellem. A kislányom jól szopizott, pedig le volt nőve a nyelve és riogattak, hogy nem fog tudni, de megoldotta. Most 20 hónapos, még van tejem, esténként még cicizik.
2015. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!