Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalt szoptatós anyukák...

Tapasztalt szoptatós anyukák hiszti ellen mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
egy hetes babám a kórházban szépen szopott, de mióta hazajöttünk irdatlan hisztit vág le amikor mellre akarom tenni. kapálózik, sikítozik, ordít, rúg, sehogy sem akarja elkezdeni az evést. nagy nehezen elfogadja de a 20 perces próbálkozások minden etetés előtt nagyon fárasztóak. ráadásul amúgy is rossz alvó éjszaka. mit javasoltok ? párommal úgy gondoljuk, talán az lenne a legjobb ha fejném és cumisüvegből kapná.
2015. nov. 14. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nem hisztizik, hanem valószínűleg hasfájós, és a hasfájós babáknak problémás a szoptatása, sokáig kell őket büfiztetni, tekeregnek, fáj a pocijuk, gázosodnak, tornáztatni kell őket, a hason altatás is javasolt.

Valószínűleg ez lehet a gond, esetleg megpróbálhatod bimbóvédővel szoptatni, úgy könnyebben bekapja a cicit, bár ha a kórházban jól evett anélkül is, akkor valószínű nem az a baja. Lefejheted neki a tejet, de a hasfájásra az nem lesz megoldás, ellenben előfordulhat hogy utána már nem fogja elfogadni a cicit, és végig fejned kell.

egyébként az enyém evett üvegből, mert pótolni kellett neki és nem zavart be, tehát egyáltalán nem törvényszerű, hogy leszokik a ciciről, a könnyebb utat választva, de jól gondold át, mielőtt fejni kezdesz neki, hogy mi a probléma forrása. Vitamint nem szedsz? Azokban vannak olyan dolgok amik bánthatják a pociját pl. a mothermilkben vagy gyógynövény alapú készítményekben.

2015. nov. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azért vagyok bizonytalan,mert írod,hogy a kórházban szopott rendesen.Ez olyankor szokott előfordulni,mikor az előtej után a zsírosabb tápláló hátsó tej nehezebben jön és a pici türelmetlen,hiszen meg kell érte dolgozni.A cumival az a baj,hogy zavart okozhat,mert abból szinte csorog,nagyon könnyen jön,és ha hozzászokik,akkor utána a cicizés még gyötrelmesebb lehet.Jó a technikátok?Egyébként 1 hetes baba nem hisztizik :) :) Idő kell,míg egymásra hangolódtok.
2015. nov. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az enyém akkor csinálta ezt amikor nagyon hirtelen éhezett meg és nagyon sírt. Akkor valahogy nem akarta bekapni a mellem csak nagy nehezen.
2015. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
jelenleg nem szedek csak a mecsek szoptatós teáját iszom. Aventes cumisüveget vettünk, az eladó nagyon ajánlotta, próbálkozom azért közben a mellemmel is, de ha nagyon nem megy kész megkönnyebbülés cumiztatni. egyébként szerintem is hasfájós, de érdekes módon soha nem büfizett még egyetlen egyszer sem büfiztetésnél.
2015. nov. 14. 13:48
 5/15 anonim ***** válasza:

Lehet hogy túl éhes már, mire mellre kerül, és nincs türelme ahhoz, hogy beindítsa a tejadó reflexet.

Ahogy nyekeregni kezd, rögtön szoptasd, ne várd meg, míg teljesen felébred és kiakad.

A másik lehetőség, hogy megfejed egy kicsit a melled, beindítod a tejadóreflexet a fejőgéppel és akkor teszed mellre.


A másik tipp: nekem egyik babámmal bejött, hogy járkálva tettem mellre, és amikor már szépen szopizott, akkor ültem vagy feküdtem le vele.


A cumisüveget ilyen pici babánál én sem ajánlanám, mert cumizavaros lehet akár már egy cumisüveges etetéstől is, nem beszélve arról, hogy az állandó fejés és cumisüvegezés sokkal fárasztóbb NEked is hosszú távon, illetve a tejmennyiség csökkenését is eredményezi leggyakrabban (nem mindig, de jellemző)


Nyugi és türelem, még csak egy hetes. Ez az összeszokás ideje baba és mama számára, teljesen normális, amin keresztül mentek.

Én három babát szoptattam, mégis volt, amit mindegyikkel külön meg kellett tanulnom, mert nem egyformák.


Szépen kialakul ez majd, Te meg próbálj pihenni/aludni, amikor a baba alszik, és legyen rendes főtt ételed meg sok folyadék. (Nem kell extra sokat inni, de amennyit kívánsz, annyit feltétlenül, és nem szabad halogatni az ivást, hogy "jó, majd iszom 10 perc múlva"...)


Egyébként egyet értek azzal is, aki a hasfájást írta, ugyanis az első pár napban az még nem jellemző (és ez nem függ a kórháztól, csak az ember épp ott tölti az első pár napot), az az oka, hogy a baba idegrendszere még annyira éretlen, hogy nem érzi a fájdalmat.

2015. nov. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyhetes baba még nem hisztizik. Valami oka van annak, hogy nehezen akarja elkezdeni az evést, túl éhes és türelmetlen, túlságosan jön a melledből a tej, fáj a hasa, fáradt. Az éjszakai rossz alvás gyakran előfordul még ebben a korban. Próbáld meg elkülöníteni a nappalt az éjszakától, pl. éjszaka mindig a kiságyába rakd, ne kapcsolj villanyt csak ha muszáj, ne beszélgess vele, minél inkább csönd, sötét és nyugalom vegye körül. Bevezetheted azt is, hogy minden este ugyanakkor van a fürdés, ez is szokott segíteni a babák napirendjének kialakításában.

A cumisüvegről azt gondolom, hogy döntse el az anya, hogy mi a legjobb neki és babájának. Lehet hogy a cumisüveget könnyebben elfogadja a babád, de ez ahhoz vezethet, hogy mellből esetleg még kevésbé fog enni, és a növekedési ugrásoknál - szoptatás hiányában - nem növekszik a tej mennyisége, így pótlásra lesz szükség.

2015. nov. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szoptatós tea okozhat a babáknál hasfájást.
2015. nov. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia,az előttem lévők minden mást leírtak,én arra térnék ki,hogy bizony még a büfizést is meg kell tanulniunk,nem megy rögtön,de muszáj megpróbálni és lehet,hogy csak negyed óra múlva fog böfögni,de szüksége van rá. Hasfájásra vannak szerek,próbálgatni kell,azok sem rögtön hatnak csak pár nap múlva! Kakil rendesen?
2015. nov. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

mecsek tea okozhat hasfájást, ezt már máshol is olvastam.

azon túl ha nem tud böfizni, lehet kapni böfiztető cseppeket...beszélned kellene a védőnővel

2015. nov. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kolikas volt a babam 2,5 honapig. Ugyanez a tekerges ment szoptatas alatt. Legtobbszor olyan lassan evett, hogy osszeertek az etetesek.

Egy ordogi kor volt: sirt mert ehes volt, de enni nem tudott, mert fajt a hasa, a vegen mar kimerult volt, de nem tudott aludni, mert ehes volt, es fajt a hasa.

Szoval fejtem es cumisuvegbol adtam neki.

Ennek az lett a vege, hogy hozzaszokott, es lusta szopizni, ha ehes. Csak akkor szeret szopizni, ha kicsi tutjgatasra vagyik, es nassolni akar kozben.

2015. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!