Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni hiszti ellen?

Mit lehet tenni hiszti ellen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon általános így a kérdés. A fő probléma, hogy 2 éves gyerkőc már bölcsis egy ideje, ugyan másikba került kb. 2 hónapja, de már közel 1 éve 'rendszeresen' jár bölcsödébe. Addig nincs is baj, amíg vagy csak az apukája, vagy csak én (az anyukája) vagyok vele, de amint színre lép a másik fél, esetleg nagyszülők, borul a bili..soha semmi nem jó, ha ezt-ha azt tesszük, ne nézzen rá más..stb.

Ti mit tesztek hasonló szituációkban?


2015. aug. 18. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
12%

2-2,5 év, első dackorszak. Megtanulta a "NEM" szót, holott, fogadjunk, nem tanítottátok neki. Most kezdi felismerni önálló személyiség voltát, eddig csak anyu cicjének nyúlványaként létezett, mostmár ő valaki....

Van egy rossz hírem, ha majd kinövi, jön egy másik, egy sokkal veszélyesebb, 8-10 év körül, azt pedig már ki se növi, kapásból megy majd át kamaszkorba....

Kis gyerek, kis gond, nagy gyerek, nagy gond...

Sokan vitatkoznak a hagyományos porosz pedagógia és oktatás eszköztárával, annak ellenére, hogy csúcstechnológiájú ipart, a lehető legszervezettebb társadalmat, világhatalmat, és az összes Nobel-díjjasok több mint felét produkálta. Érdemes megbízni benne, és a hagyományos porosz pedagógia erre azt javasolja, hogy kétéves kortól kezdve egészen 18 éves korig a gyermek nevelésének leghatékonyabb eszközei a következetes példamutatás, a következetes követelménytámasztás, és ennek eredménytelensége estén, harmadig eszközként, mindenfajta feleselés, visszabeszélés, dühkitörés és engedetlenség esetén az erőteljes nyakonvágás és a nadrágszíj.

A következetesség legalább annyira fontos, mint az utóbbi. A kis gazemberek többnyire akkor nyivákolnak, ha kitapasztalják, hogy ami apukánál nem megengedett, az lehet, nagyikánál meg van engedve. Szinte hihetetlen, milyen érzékkel ismerik fel, és milyen pofátlanul használják ki.

2015. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

A következetességgel egyetértek, a nadrágszíjjal nem.:-) Aki kétéves gyereket képes nadrágszíjjal elnáspángolni, mert hisztizik, inkább ne szaporodjon.

Nálunk ilyen nem volt, hálistennek, inkább bolti cirkusz (ezt akajom, azt akajom, de mégis inkább amazt), egyszer. Nem engedtem, amit először megfogott (kis csoki), azt vettem meg, rezzenéstelen arccal fizettem (közben zengett a bolt), hazamentünk, beraktam a szobájába azzal, hogy akkor jöhet ki, ha befejezte. Később volt még egy halovány próbálkozás, akkor elég volt csak annyit mondanom, hogy úgy látszik, megint a szobádban akarod tölteni a délutánt. Többet nem fordult elő.

Jó lenne a családtagokkal egyeztetni, hogy ne kezdjék el tutujgatni, a kedvét keresni, ha kitör a hiszti, azzal csak azt erősítik benne, hogy ezzel mindent elér, amit akar. El kell neki mondani, hogy így nem viselkedünk, ha folytatja, akkor meg nem tudomást venni róla, vagy elküldeni a társaságból, hogy majd visszamehet, ha rendesen viselkedik.

2015. aug. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"erőteljes nyakonvágás és a nadrágszíj" azta!!! Ugye nincs es nem is lesz gyereked, mondd, hogy nem!!!!
2015. aug. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

következetesség kéne.

én elmagyaráztam a nagymamáknak hogy kéne viselkedni de ők persze nem úgy csinálják, így ha ott volt a gyerek és szembementek a nevelésemmel akkor leléptem, had robbanjon a bomba nekik.

egyébként én úgy kezelem a hisztit hogy nem veszem figyelembe, ha otthon csinálja akkor félreállítom a büntetőszőnyegre és ott kell maradnia amég nem tud normálisan viselkedni.

ha máshol vagyunk akkor úgy csinálok mintha nem létezne.

volt hogy földhöz vágta magát az utcán, és én leléptem, szépen lassan hogy tudjon követni a szemével merre megyek.

és persze rohant utánam mikor már nem látott egy ideje.

most 10 éves, szerintem már nem is emlékszik ezekre.

a büntetőszőnyegre még talán igen.

2015. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A fentiek folyamatosak..ès elnèzèst kèrek mindenkitől..de igen,èn is,az a fenekère szoktunk csapni..nèha már ő adja magának,ha elkezd hisztizni..

Ami most ùgy tűnik,hogy bevált, az a relaxációs mese este, vannak ilyen tìpusù könyvek- a mienkèben egy sellőlány fekszik ki a sziklára, ahol el tud lazulni, majd csatlakozik hozzá egy vidra is..ès felfedezik a sóhajtásban rejlő megnyugvást..

Ma már, mikor hiszti volt, magától elfùjta a kèpzeletbeli tollat..ès utána vigyorogva jött,hogy elszállt a hiszti..remèlem ìgy is marad..

2015. okt. 1. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!