Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha babám 2 hónapos koráig...

Ha babám 2 hónapos koráig mindennap volt kaki, és most van, hogy csak 6-8 naponta, az tényleg azt jelenti, hogy kevesebb neki a tejecske, és ezért mindet felhasználja, hogy jóllakjon?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem így van, nyugodj meg, szoptasd tovébb gyermekedet, a kaki miatt meg ne aggódj! Én megjártam anno az első babámmal, ugyanígy be voltam ijedve, még hashajtót is adtam szegénykémnek. Tiszta hülyeség volt. Háromgyermekes anyuka vagyok, tapasztalatból mondom. Egyébként az első babám azóta már 16 éves, de a székelési szokásai megmaradtak..
2010. márc. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, ha egy anyatejes baba csupán heti 1x kakil. Való igaz, hogy sokkal jobban fel tudja használni az anyatejet, mint a tápszert, hisz az anyatej sokkal kevésbé rostos, mint a másik. Ez különben nem jelenti azt, hogy kevés lenne neki a tej, emiatt ne adj neki tápszert!!! Sokan ezzel szúrják el a szoptatást! Jól lakik ő az anyatejjel s, csak sokkal jobban tudja hasznosítani, mint bármi mást, így kevesebb a "maradék". Ha szépen fejlődik, nyugodt, kiegyensúlyozott a babád, megvan a napi 6-7 pisis pelusa, akkor semmi ok az aggodalomra!
2010. márc. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is kb. két hónapos koráig volt minden nap több kakis pelus is, aztán átváltott 5-6 naponként egyszeri kakilásra. Ha nincs székrekedése, nem nehezen kakil, akkor nincs semmi gond, ne aggódj. Én nem hallottam ilyet, hogy ez a tej mennyiségével lenne összefüggésben.
2010. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. 1,5 hós koráig ok volt, aztán elkezdte, hogy 3-4 naponként trotyizik. Én a gripe waterre gyanakodtam. Azt édeskömény-ánizs teával adtam neki, de ha már rég nem volt trotyi, akkor raktam bele egy kis kamillát is, az meghozta a hatást, elég büdi is volt... :o)

Mostmár megint minden nap van 3 hós korától, sőt, egy nap 3-4-szer is, és most az a módi, hogy szopizás közben jön a trotykó....

Úgyhogy nem hiszem, hogy van összefüggés a tej mennyigése és a kaksik között.

2010. márc. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!