Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6. hétre kevesebb a tejem, és...

6. hétre kevesebb a tejem, és a babám is "butábban" szopizik. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első baba, szóval azért tapasztalatlan vagyok.

Szülés után nagyon hamar beindult a tejem, szépen szopizott a fiam, minden doki dicsérte, hogy nagyon ügyesen szopizik!

Rengeteg tejem volt, fejnem kellett,mert majd' szétrobbantak a melleim.

A fiam szépen, 3 óránként evett.

Úgy is volt, hogy le fogom adni az anyatejet. Mikor indultam volna az ezzel járó orvosi vizsgálatokra, 2-3 nap alatt észrevettem hogy kevesebb a tejem. Ez úgy tűnt fel, hogy nem arra ébredtem fel hajnalba, hogy feszít a mellem, és görcsöl.

a 3. héten volt egy hasonló, de a védőnő megnyugtatott, hogy vissza fog állni, csak fejjem ahogy szoktam.

Akkor úgy is lett, de most, 3 héttel később megint itt tartunk..

Reggel megint sok van, szopizás után fejnem kell, mert szabályosan folyik a tej a melleimből...

200 ml simán lejön,, és tudnék még fejni is.

de 3 órával később mikor újra szopiznia kéne a fiamnak, olyan bután csinálja..

az elején ügyesen, aztán kapkod, csapkod, rugdalózik..

Mintha nem jönne tej...de ha megnyomom a cicimet, akkor folyik belőle.

fél óra szopizás alatt sokszor kiköpi a cicit, aztán meg türelmetlenül kapkod, hogy kell neki...

Aztán a végére elalszik, de érzem hogy nem szopizott annyit, amennyit szokott.

de elalszik, nem sír h éhes még...

de így, 1-másfél óra múlva már reklamál...addigra meg talán megint nincs annyi tejem, így a reggel lefejt tejcit adom neki cumisüvegből...

nem értem miért ilyen türelmetlenül, kapkodva szopizik... mert ha megnyomom a mellemet folyik belőle..sőt spriccel a tej. holnap beszélek a védőnőmmel, de addig tudnátok vmi okosat mondani?



2015. dec. 8. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján cumizavaros lehet a babád.

Itt utána tudsz olvasni, én javaslom hogy vedd fel szoptatási tanácsadóval a kapcsolatot, és ne a védőnővel próbáld megoldani ezt a problémát (hacsak nem ő is szoptatási tanácsadó, de sajnos sok esetben másfajta tanácsokat adnak, mint amire szükség lenne.)


[link]


[link]

2015. dec. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne adj neki cumiból tejet, tedd mellre nyugodtan újra, mert az serkenti a tej termelődését! A babád meg fogja szokni, hogy a cumiból kevesebb munkával jut tejhez, és nem fogja elfogadni a melled egy idő után, csak fejéssel meg nem fogod tudni fenntartani a termelődést, így elapad a tejed. :(


Nekem ugyanígy volt, hogy az elején ömlött a tej, de a 6. hét környékén kevesebb lett, ez teljesen normális, akkorra áll be a kereslet-kínálat. A melled már nem feszül szét, de ez nem azt jelenti, hogy kevés a tejed, ezen ne aggódj! Szoptasd bátran akkor is, ha úgy érzed, kevesebb van benne, mint szokott, mert a szopás során is termelődik még hozzá tej, nem csak az van, ami felgyűlik a két etetés között.


A cumit meg felejtsd el, ha valamiért mégis kéne adnod neki lefejt tejet (amit a leírásod alapján kétlek :) ), akkor add neki pohárból, szépen ügyesen kiisszák, nem is hinné az ember. :) Az én kis 3 hónapos fiam még a tejgyűjtő kagylóból is kiszürcsöli, ha még szomjas az etetés végén, így a másik mellből kicsorgó vizesebb tejjel ez meg is oldódik, fejnem sem kell. :)

2015. dec. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és a kapkodásra még megoldás lehet, ha nem várod meg az etetéssel, míg nagyon megéhezik, hanem már az első jelekre (cuppogás, kéz harapdálása stb.) mellre teszed. Így még nem kapkodja a tejet, mert nem annyira éhes, nem lesz olyan mohó.
2015. dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3. 6.hét környékén van növekedési ugrás. Utána 3. es 6. hónapkörül. Biztosan ez is benne van. Plusz igaza van mindenkinek cumit felejtsd el, egy időben használtunk játék cumit, nálunk még az is bekavart valahogy olyan másképp szopizott. Nekem fájt. Szóval cumit felejtsd el, ha lehet. Az is lehet, hogy nagyon erős a tejleadó reflex, en ezzel küzdöttem még az első 8 hétben. Ez azt jelenti, hogy nagyon lövell, nekem szabályosan fuldoklott a babám szopi közben, mert nagyon jött neki, és ő nem tudta olyan gyorsan nyelni.

Remélem hamar beáll a kereslet kínálat! Utána sokkal könyebb lesz, és nem fogfeszíteni sem a cicid.

2015. dec. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat, közbe a védőnőmmel is sikerült beszélnem.

Valószínű arról lehet szó h kicsit tényleg megszokta a cumisüvegezést,mert néha eteti így a Párom lefejt tejjel.

Újszülötteknek való üveget használunk, de gondolom akkor is hozzá tud szokni.

Mióta ezt a kérdést kiírtam, nem adtunk neki így üvegből tejcit, csak egyszer.

Viszont cumit adtam, mert sokszor az megnyugtatja, és hogy őszinte legyek, szerintem inkább az kavart be neki, hogy a cumisüvegből könnyebben jött a tej,mint a ciciből, nem kell annyira nagyon szívni.

A cicit meg kell, főleg most, mikor kevesebb volt a tejem...mert nem apadt el, hiszen jött, ha megnyomtam.

erre azt mondta a védőnőm, hogy egyszerűen hozzá van szokva, hogy kb spriccel a szájába a cicimből is a tej, üvegből is könnyen szívja, és most hogy picit kevesebb van, egyszerűen türelmetlen, lusta szopizni.

szerencsére 2 napja szépen visszaállt a régi kerékvágásba a dolog. a tejem jó sok, ő is szebben szopizik már , nem kapálózik, nem kínlódik! :) Szóval örülök, és megnyugodtam hogy tényleg csak átmeneti gond volt. Védőnő szerint is ez a növekedési ugrásnak köszönhető, hiszen ugyanígy voltunk a 3 hétben is.

2015. dec. 12. 14:32
 6/6 anonim ***** válasza:

23:42-es vagyok. Örülök, hogy visszaállt. Én is erre gondoltam elsőre, azért is kezdtem ezzel neked. Tényleg erre számíts majd 3 hónapos korban is meg ha még szoptatsz 6 hónapos korban, akkor szinten várható ilyen.

Sok pihenés es sok folyadék mindig visszahozza;-) meg iszom a caramalzt is.

2015. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!