Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg nem lehet anyatejjel...

Tényleg nem lehet anyatejjel túletetni a babát?

Figyelt kérdés
Szopizhat akármikor, ha kéri?
2015. dec. 22. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Állítólag nem, gyakorlatilag mindkét gyerekem szó szerint kövér volt a rengeteg tejemtől . Két éves korukra lettek normál alkatúak. Imádtam a hurkáikat, védőnő, gyerekorvos is dicsérte őket.
2015. dec. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
valoban nem lehet.
2015. dec. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én is azt hallom mindenhol. enyém 2 hónaposan már hajazott egy michelin-babára, 2 óránként evett... 2,5 hónapos korában, mikor már 7 kiló volt, hagytam fel az igény szerinti szopival. egyáltalán nem volt formás-hurkás, hanem tényleg az a sok kis gyűrűs... :D

utána már normalizálódott, 1 éves korára 10 kiló lett :)

tudom, hogy sokan leszólnak emiatt, de én is cukorbeteg vagyok, pedig 50 kiló vagyok, nem szánnám ezt a gyerekemnek és tényleg túletetettnek nézett ki attól, hogy 1,5-2 óránként cicit követelt :)

2015. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

az 1es tipusu cukorbetegsegnek nem sok koze van a cukorfogyasztashoz, kettest meg nem kap anyatejtol.


De nyilvan te erzed hogy mi az esszeru :)

2015. dec. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem lehet

a fiam 10,5 kg volt fél évesen - rettenetesen dagi volt :-D

1évesen még mindig csak 11kg na ekkor már nem :-)

2 évesen teljesen átlagos volt a tömege a magasságához viszonyítva

2 éves korig szopott

szal ha most dagi is lesz majd ahogy mozog leadja :-)

2015. dec. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az én kisfiam olyan duci volt, majd kidurrant a pofija, hurkahegyek, kövér has, olyan, de olyan dagi volt, annyit kakilt, és annyit evett, hogy engem már mindenki azzal fárasztott, hogy túletetem. :)

a gyerekorvos, a párom és családja.

de én vigyorogtam csak, mert utána olvastam hivatalos oldalakon, hogy ilyen nincs. mert eleve az anyatej és a szopizás mechanizmusa...

csak ugye a tudomány a tápszert vizsgálja, ami homogén, mindig tudni, miből mennyi van benne.

közben az anyatej meg eleinte kolosztrum, aztán híg, kolosztrumos tej, melegben vizes, hidegben zsíros, eleinte leves, aztán főétel, végül desszert... stb.stb. szóval az összetétele annyi mindentől függ, hogy tudná bárki is megmondani, hogy éppen túletet? :)


az a jó, ha egy kisbaba szép kövér az anyatejtől. jön egy nátha, egy betegség, eldugult orrocska, kevesebbet eszik... legalább nem kell aggódni. egy anya lelkének megnyugvás a kövérkés kisbabája, egy jó étvágyú kisbabájának a látványa :)


egyen csak, amennyi jó neki:)

2015. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam régebben, hogy az anyatejes duciság más, mint a tápszeres vagy hozzátáplálásos, mert nem a zsírsejtek számát növeli, csak a méretüket, ami az anyatej elmaradásával 1-2 éves kor körül beáll normál méretűre. Ovis korra a legkövérebb anyatejes baba is megnyúlik, szép arányos lesz emiatt. Sőt, állítólag az anyatejes babák kisebb eséllyel híznak meg felnőttkorukban is! Ne félj, nem eteted túl. :)
2015. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!