Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Üdv mindenkinek! Lehet túletet...

Üdv mindenkinek! Lehet túletetni egy babát anyatejjel vagy nem?

Figyelt kérdés
Rám a háziorvos már vérbeforgó szemekkel néz, bármivel viszem le, mindig a túletetésnek tudja be a dolgot (2800-al született a baba,28-án volt két hónapos és 6 kg). Az elején igen rengeteget evett, volt hogy annyit mint egy féléves, de azóta figyelek, nem mérek, hogy ne stresszeljen hogy nem ette meg az adagját, volt hogy kíváncsiságból mértem, és összevissz 70et evett de kibírta a következő 3 órát. Súlya szerint 150et kéne ennie naponta ha 6szor eszik. A doki a nem alvást mindent az én hibámnak tud be. Hozzáteszem az apja 190 cm és 110 kg, már terhesen is diétára fogtak, mondván nagyon gyorsan hízik a gyerek (nem zabáltam, nem ettem zsírosat, meg kettő helyett sem, elhízva sem voltem,160 cm 57.6-ról kezdtem a terhességet,11 kg-ot szedtem fel). Nem lehet hogy sok genetika van ebben a nagy növekedésben, a gyerek teljesen az apja?
2013. jan. 2. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet túletetni, ne aggódj :)

A háziorvos véleményére tegyél. Egyszerűen most pótolja a Kicsid, hogy kisebb súllyal született :)

2013. jan. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet túletetni, annyira hülye az orvosod, hogy hihetetlen!

Ne mérd azt a gyereket, egyen amennyi kell neki, tudja ő azt mikor lakik jól..

Vagy nem tudom eteted eteted egyszer csak huh lemérem, jah jó megetted az adagodat, nincs több kaja, vagy mi? hogy képzelik ezt, komolyan ilyeneket kiengednek az iskolapadból..szomorú..(mármint a dokidra értem ezt..:) )

2013. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokat befolyásol a DNS. Lehet hogy orvost kéne váltani. Régi öregek mondása: Annyit eszik, amennyi kell neki, ha többet, akkor úgyis kiköpi.
2013. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is válts orvost! Amúgy nem lehet túletetni anyatejjel.
2013. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira nem értem az orvosokat.... :(

Amikor megszületett a lányom, hetekig azzal piszkált, hogy béreljek mérleget, hogy tudjam, biztos leget eszik-e, mert sok első babás azt gondolja, hogy elég a gyereknek a tejcsi, közben meg éhezik... Mondtam neki, hogy nagyon nehéz lenne nem észre venni, hogy éhezik a cicám, mert olyan, mint egy kis ködsziréna, amíg a tejcsin kívül nem adok neki egy kis tápszert is. De kötötte az ebet a karóhoz. Béreltem egyet, mértem, tápszerrel együtt annyit evett, mint e nagy könyvben megírva.

Mire a 3 hónapos státuszra mentünk megszólt, hogy túletetem a gyereket, vegyem vissza a tápszert...gondoltam, jópofa, azt mégis hogyan, ha üvölt, és egyébként is csak annyit eszik, amennyit a súlya alapján kell neki?

Hozzáteszem, hogy 4150 g és 58 cm-rel született, és 4 hónaposan már megduplázta a súlyát, de nem adhatok neki kevesebbet, mint amennyit kér, hülyék ezek...

Ne foglalkozz vele!!!

Egyébként a keresztfiam is kis súllyal született, és elég ütemesen hízott fél éves koráig, végig azt mondták, hogy bepótolja a lemaradást, és sokkal többet hízik, mint kortársai, de ez nem gond. Most 15 hónapos átalagos testalakú baba, úgyhogy hogy ami az első egy évben történik, az igazából semmit nem jelent, mert amint beindul intenzíven a mozgás, lemennek a combik :)

2013. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen az orvos azt mondta, hogy úgy tanulja meg a gyerekem, hogy nem szabad sokat enni, hogy nem engedem mondjuk + 10 ml-nél feljebb az adagjátaz előírtnál, ha sír, sír pár nap után megtanulja hogy nem ehet akármennyit....azt mondja, a testsúlya 15%át kell megennie, ebben minden benn van....igen próbáltam már hogy lemértem, ok megvan a 140, több nincs, de képes volt addig nem aludni míg további 6 kortyot nem evett és azzal elég is volt neki....nem tudom de én semmiylen esetbe nem bírom sírni hagyni...ezért sem tudom pl az ágyában sem sírni hagyni hogy tanuljon meg egyedül aludni...2 hónapos, nemrég jött a világra, ha neki szüksége van a közelségemre, miért tagadjam meg tőle? AZért met valaki szabályokat állított fel és mint a birka követni kell?Ha pórul járok később, hogy ringatva alszik el a gyerek vállalom, de nem hiszek abban, hogy 2 hónapos gyereket végleg el lehet rontani, még minden baja van, extra pocakfájós, nyűgös,frontérzékeny, és ilyenkor ha anya közelségére vágyik, igenis közöttünk aludhat ha ez nyugtatja meg. Én se akarok rendszert csinálni ebből, de ha szenved nem tudom egyedül hagyni egy másik szobában...ha elmúlnak ezek a rossz dolgok, elkezdjük a napirendet, meg szigorítunk kicsit, de én képtelen vagyok most vasszigorral közeledni a Picim felé...
2013. jan. 2. 16:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet. ÉS még nem is mindig számít a genetika sem (vagyis számít, de családon belül két gyerek közt is lehet ég és föld a különbség)


A fiam 3460-al született, 3350-el hoztuk haza, 3 hónaposan 5990, 6 hónaposan 7180g volt - csak anyatejes.


A lányom 3090-el született 2850-el hoztuk haza, 3 hónaposan 6280g volt, most 5 hónaposan meg 8200. Pedig ugyanazok a gének, ugyanolyan a táplálás. És a két gyerek között kinézetre nincs is nagy különbség, a fiam is hasonlóan hurkás volt ennyi idősen, mint a lányom.


A védőnő mondta, hogy figyelni kéne az evésére, én meg mondtam, hogy oké, odafigyelek, mondja meg hogy csináljam.

4 óránként eszik, pár perc alatt teleeszi magát, utána megy játszani. Nem tudom sem rövidíteni a szopik idejét, sem a mennyiségét. Azt mondta erre, hogy igaz, akkor hagyjuk:D

2013. jan. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
100%
Tudod, érzed te, hogy mi a helyes, hol itt a kérdés? ;)
2013. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!