Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejjel tényleg nem lehet...

Anyatejjel tényleg nem lehet túletetni, meghízlalni a babát? Csak annyit szopizik, amennyire szüksége van, nem lehet túletetni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én szoptattam mind a kettőt,és kövérek voltak.Azt mondják,hogy csak a tápszeres babák hízhatnak el,de nem.

Végül is az is számít,hogy az anyatej a legjobban hasznosítható táplálék egy gyerek számára,így jobban hízik mint egy tápszeres.Nekem mindkettő fél évesen 10 kg volt.Most már nem kövérek ahogy már csak rendes kaját kaptak,úgy megnyúltak,híztak,de kevesebbet.

2010. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülye vagyok,dehogy fél évesen,egy évesen voltak 10 kg-körül.
2010. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
:)
2010. febr. 19. 11:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Igeny szerint szoptattam, kisfiam 7 honaposan 11 kilo volt! Anyatejjel tuletetni nem lehet a babat, mert kibukja a felesleget, meghizlalni lehet, az enyem is nagyon pufi volt, de utana fel evig semmit sem hizott es sokat nott, igy 15 honaposan is meg ugyanugy 11-12 kilos volt, de mar normalis alaku, nem pufi.
2010. febr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én babám is nagyon hízott az anyatejtől (az első hónapban 160 gramot!)

Fél évesen 9 kiló volt, 1 évesen 10, megállt a gyarapodás, ahogy elkezdett mozogni.

Anyatejjel nem lehet túletetni, szoptasd csak a babádat.

2010. febr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Ezt én is hallottam, mert állítólag az anyatejért meg kell dolgozni, és ezért nem szopik többet, mint kell. Hát, nem is tudom, a lányom fél óránként képes lett volna szopni, és nem csak cicizett, evett is. Fél évesen 10,6 kg volt, mindenki szekált is érte, hogy túletetem. Apukám már teljesen frászban volt, hogy felnőtt korára 120 kg lesz a gyerek. De ez marhaság, később leadta. Etesd csak nyugodtan, egy kisbaba akkor szép, ha kövér.
2010. febr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! :)
2010. febr. 19. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!