Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz, hogy anyatejjel nem...

Igaz, hogy anyatejjel nem lehet túletetni a gyereket?

Figyelt kérdés
Szerintem én ma túl sokat hagytam a cicin, és kijött belőle, amit a második mellemből adtam neki.
2008. dec. 21. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Igen, a tejcsivel azt mondják nem lehet túetetni.
2008. dec. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudod túl etetni ha cicizik,hisz ő dönti el,hogy kell-e még neki.De úgyis észreveszed ha már elég,akkor csak játszik a cicivel és nem mohózik már.
2008. dec. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Nekem már 2x is sikerült :( , bár elvileg nem lehet.

Akkor még mértem minden kajcsit és az egyébként 800 körül evő babám 1000-1100 ml-t evett. Mindkét esetben 2 napig zöld volt a kakija és fájt is picit a hasa. Dokinénink mondta, hogy a megemésztetlen kajától zöld.

2008. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Igaz amit az előző válaszoló írt,igen is túllehet etetni ha túl sokszor szoptatják meg a picit.Napi 6 evés lenne a normális bár ezt elég nehéz tartani,de sokan 2 óránként szoptatják a babát mert úgy gondolják ha sír biztos éhes.Sok egyéb dolog miatt is sírhat.Ha túletetik akkor zöld a széklete mert nem emészti el a kaját amire anyuka ujra cicire teszi a picik már reflexből is szopnak és ő még arra ráeszik.A tej erjedésnek indúl a bélben ami miatt fáj a poci,felfújódik és innen eredhet a hasfájósság.Aki betartja hogy legalább 3 óra eltelik 2 etetés között biztos nem lesz ilyen gondja.Mi betartottuk bár az elején nem volt olyan egyszerű de megszokta a baba és így mindkettőnknek jobb.
2008. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2008. dec. 22. 08:25
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
a baba kihányja, vagy kibukja tudtommal, ha sokat evett. szóval szerintem túleheti magat, csak a szervezete próbál ellene cselekedni :)
2008. dec. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy szoptatott babát nem lehet túletetni. Tehát alapvetően nem az a lényeg, hogy anyatej, hanem az, hogy ciciből kapja. Ugyanis neki elég nehéz kiszívni a tejet, és ha már jóllakott nem fog tovább erőlködni. Az enyém minden szoptatás alatt teljesen leizzad. Ha befejezte fog ugyan még kompfortszopizni, de akkor lehet látni, hogy már nem nyel, csak cumizik.

A gyerekorvosom és a védőnőm egybehangzóan állítja, hogy az anyatejet másfél óra alatt megemészti a baba, úgyhogy nem kell feltétlenül kivárni a 3 órát a következő szoptatásig.

Azért tudom, mert az én babám 4,12 kg-val született, és a 6. hónapra 10,5 kg lett. Volt, hogy 250 gr-ot is kiszívott a ciciből! Nekem is minden ismerősöm el volt hűlve, hogy Úr Isten mit csinálok én ezzel a gyerekkel. Úgyhogy eleget konzultáltam az orvosommal a kérdésről. A doki mindig megnyugtatott, hogy hagyjam csak a gyereket annyit cicizni, amennyit akar.

Most 8 hónapos, és még mindig 10,5 kg, elkezdett nyúlni, úgyhogy nem igaz, hogy ronda kövér marad, mint amivel sokan ijesztgettek.

2008. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, az utolsó megnyugtatott.
2008. dec. 23. 10:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor bukik, ha sok levegőt nyel. Nem volt nagyon tele a melled? Nekem azt mondta a védőnő, hogy ilyenkor etetés előtt fejjek le egy kicsit a ciciből. Persze nem volt rá mindig időm, úgyhogy nekünk is volt sok bukás. De kb. a 3 hónaptól már nem nagyon fordult elő.
2008. dec. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nagyon tele volt, ráadásul mindig olyan kis mohó.
2008. dec. 25. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!