Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam 9 hónapos, három...

Kisfiam 9 hónapos, három napja nem szopizott. Rengetegszer mellre raktam, de elfordul és fintorog. Mit tegyek? Több lent.

Figyelt kérdés
Próbáltam lefejve pohárból is és cumisüvegből is,akkor is fintorog. Mind ez akkor kezdődött,mikor az orvosom egy nagyon erős antibiotikumot írt fel. A szedés alatt nem volt gond,10napig kellett. Hanem mikor abbahagytam. Fokozatosan csökkentette a szopikat,hiába kínáltam. 6hónaposan kezdtük a hozzátáplálást,eszik már sok mindent. Kérdésem az,hogy milyen tápszert vegyek? Sok helyen olvastam,hogy minimum egy éves korig kell az anyatej vagy a táp. Külföldön élek,és itt nem írnak receptet,csak annyit mondanak,hogy egye azt amit mi. Olvastam,hogy megváltozhat az íze menstruációkor,de menstruálok 4hónapos kora óta. Próbáltam édeset is enni sokat,hátha tényleg az íze a gond. Segítsetek. Esetleg,ha van visszaszoktatási tanácsotok,azt is szívesen fogadom. Köszönöm

2016. jan. 12. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:

az én fiam sem eszik napok óta csak egy egy kanál főzeléket. se tápszer se tej. csak iszik teát. az orvos szerint amig iszik nincs nagy gond. lehet másra vágyik más izeket keres.vagy a fogai miatt vagy egyszerűen nem akar enni.

kitartást

2016. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fogzik,most az ebéd sem kellett neki pedig ritja jó evő baba
2016. jan. 12. 13:37
 3/8 A kérdező kommentje:
Ritka akart lenni
2016. jan. 12. 13:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok mondani, hogy Kb. 3 hónapos volt, mikor szedtem antibiotikumot köhögésre, nem befojásolta a szoptatást. A szoptatást 8 hónaposan hagytuk abba. Kisfiam tolta el a mellem, hogy nem kell, aztán mégegyszer megpróbáltam később és megint eltolta. Ő nem akarta tovább, ennyi volt. Szerintem ez van nálatok is. Nem tudom külföldön milyen tápok vannak, mi BEBA HA Pro 1-el kezdtük csak reggel és este (többi étkezés kaja és víz), aztán HA 2-vel. Most másfél éves, és védőnő azt mondta, hogy legalább 2 éves koráig adjunk neki. Utána rá lehet térni a tejalapú italokra, amit már csak drogériákban lehet kapni.
2016. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom Beba van nálunk is,hipp és nestle is. Védőnőt kérdeztem,szerinte nem kell a tápszer,viszont szerintem fontos lenne,ha már nem szopizik
2016. jan. 12. 13:48
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit félek a mellgyulladástól,mikor érzem,hogy feszül 10milit lefejek. Így is elfog apadni,hogy valamennyit lefejek?
2016. jan. 12. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Szerintem ez országja vállogatja, Finnországban a 3 hónaposnak is kell már naponta többször zabkását adni. Adjál neki tápszert nyugodtan, hipoallergént (HA), attól nem lesz baja. Én kora reggel adok a mai napig és lefekvés előtt, így biztos megvan a napi folyadékbevitele, plusz a víz az étkezéseknél és napközben, amikor kéri.
2016. jan. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :-)
2016. jan. 12. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!