Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy dolgozzam fel, hogy...

Hogy dolgozzam fel, hogy kevés a tejem?

Figyelt kérdés
lehet csak néhány jó szót várok, mert erre mi mást lehet mondani, mert elég rossz passzban vagyok. 5 hónapos lesz a kislányom és kb 3 hete pótlás kell neki este. Úgy vettem észre, hogy kevés az anyatej, hogy este ordított mint a sakál gigantikus szoptatás után is. Gondoltam nem lehet, hogy éhes és láss csodát, a bekevert tápit behúzta és azután tudott elaludni. Amúgy nagy baba 7,5 kg 3650-el született. Ma eljött a nap, hogy a délutáni tej is kevés. Szoptatás után még ordított. most tápszer után elaludt. Azért érint ez rosszul, mert az első két gyereknél nem volt ilyen probléma 10- és 11 hós korukig szoptak. Nem tudom mi lehet az oka, hogy most kevés a tejem. Sajnos ahogy haladunk tisztában vagyok azzal, hogy nemsokára tápszeres lesz teljesen. És Ő az utolsó babám, több babát nem fogok szoptatni. Meghasad a szívem.
2016. jan. 14. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
kimerült a készlet ennyi
2016. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 gyerekemből kettőt egyáltalán nem tudtam szoptatni. Már iskolába járnak, szépek, okosak, egészségesek.


Nem szabad ebből lelkiismereti kérdést csinálni. Semmi baja nem lesz a babádnak a tápszertől sem, viszont attól igen, ha érzi az anyukáján, hogy ki van borulva, mert rágörcsölt a szoptatásra.

2016. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, a fiamat 5 hónapig szoptattam, de csak minimális tejem volt, már rögtön kellett neki a tápszeres kiegészítés, lányomat egyáltalán nem tudtam szoptatni.

Van tápszer, nem hal éhen.

Ezen nem értem, mit kell annyira kétségbe esni, meg lelkibetegnek lenni, meg pszichológushoz járni, stb stb.

Fogadd el, ez van. Amikor cumizik is hozzád bújik, érzi a közelségedet, meglesz a kötődés.

Nem szabad mindenbe belebetegedni!

2016. jan. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sokkal többet árt a babának, ha egy "butasággal" stresszeled magad, mint gondolnád.

Nem baj a tàpszer, nem leszel tőle kevesebb.

Egy ismerősömnek dől a tej a melléből, de nem adhatja a babájának, mert a baba olyan enzimhiánnyal született, hogy a tejet nem tudja emészteni, emiatt speciális tápszert eszik. Azt mondja, jó lenne szoptatni, de sokkal többet ér egy egészséges, nyugodt bsba, aki nem szenved.

2016. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyi tejem volt , hogy allandoan fejtem. 7,5 hosan egyszer csak orditas. A gyerek egy hete sirt minden szopi utan. Kapott tejpepet meg tapszert. Azt hittem sose fogy el annyi volt. Es egyszer csak vege lett. Ezzel sajnos nemtudunk mit kezdeni. Azota tapszeres es boldog baba. Orulj hogy dddig is tudtad szoptatni!
2016. jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Azért nem vagyok lelki beteg, pszichológus sem kell, csak a rossz passz miatt írtam ide és néhány jó szóért, amit meg is kaptam.
2016. jan. 14. 14:49
 7/7 anonim ***** válasza:
4 lányom van, nagyon szerettem volna szoptatni őket. A legnagyobb tüdőgyulladást kapott a kórházban (köszönjük egészségügy), megtetszett neki, hogy a nénik üvegéből folyik a tej, nem kell vacakolni vele. A cicim nem is érdekelte utána. 1 hónapig fejtem neki, üvegből ette, aztán feladtam. Mindkettőnknek jobb volt. A második szopizott volna (nagyon örültem neki, hogy na most végre!), a második héten úgy begyulladt a fogam, hogy 10 nap gyógyszer jött, szopi nuku. Hát vele is abbahagytuk. Harmadjára ikreim születtek, császárral. Meg sem indult a tejem. Egészséges, boldog mind, imádjuk egymást. Csak hát jól esett volna nekem is sokáig szoptatni őket... fel a fejjel, a lényeg, hogy jól lakott, elégedett babád legyen..
2016. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!