Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Majdnem 4 hetes babának...

Majdnem 4 hetes babának kezdetek óta tápszerrel kell mellépótolni a tej mellé. Sns segítségével csináljuk egy hete, hogy stimuláljon a több termelésre. Mégis kevés még a tej és fáj a szoptatás. Mit rontok el?

Figyelt kérdés
Teljesen magamat őrlöm, hoávagy nincs elég tejem. Most még van segítségem de még max 2 hétig. Utána egyedül maradok kevés tejjel és hasfájós babával és nem tudom hogyan tudok megbírkózni azzal hogy szoptassak ami kín és közben tápszert keverjek és azt jól adjam oda a fiamnak. Szerintetek mit és hogyan kéne csinálnom?
2016. jan. 14. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:

mi az az sns?


egyébként velünk ugyanez volt csak én ráadásul 2 hét kórházi fekvéssel indítottam a szoptatást láz miatt....8 hetes korára mégis anyatejes lett kizárólag, nekem sem volt segítség, nem tudom mi bonyolul a tápszer bekeverésében.

egyébként miket eszel? nekem a kalács, pizza nagyon be tudta durrantani a mellem, és minden szopi előtt és után megittam 3 dl vizet..emellé citromfű tea és mother milk kapszula és a 7-5-3-1es fejés legalább napi kétszer.

2016. jan. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az sns az egy olyan eszköz aminek egy kis csövét a mellbimbóhoz kell rögzíteni és akkor szoptatás közben kapja a tápszert nem üvegből. Mert amíg üvegből kapta szinte semmit nem akart szopni. Fejni nem tudtam eddig hiába próbáltam nem jött semmi.
2016. jan. 14. 14:23
 3/9 anonim ***** válasza:

értem. nekünk a cumi zavarra a bimbóvédő vált be. mármint én azzal tanítottam meg az elején szopizni, mert gondoltam, ha eleve műanyagot szív, akkor mindegy lesz neki hogy mellbimbó vagy üveg. nálunk nem zavart be.

a 7-5-3-1es fejést próbáld ki, és kitartóan kell, akkor is ha nem jön belőle semmi, mert a lényeg a stimuláció nem a kifejt mennyiség....ha így csinálod egy hétig, napi kétszer, és az sem hoz eredményt, akkor hagyd a fenébe szerintem.

2016. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Leírnádnmi pontosan ez a fejési technika?
2016. jan. 14. 14:43
 5/9 anonim ***** válasza:

hogy előbb 7 percig fejed a jobb mellt aztán 7 percig a balt, majd 5 percig a jobbat, 5 percig a balt, 3 percig a jobbat 3 percig a balt, majd 1 perciga jobbat egy percig a balt. horror fejésnek hívják, fárasztó tény, már csak összeadva is fél óra, ha napi kétszer csinálod úgy megy egy óra...de megéri hidd el, nekem legalább is megérte hogy utána csak anyatejes legyen a babám.

de az evés is nagyon sokat számít....ha főzeléket ettem semmi tejem nem volt másnap. ha kalácsot, csak úgy ömlött..ez most nem a diéta ideje.

2016. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja és az első 2-3 nap úgy fejtem hogy szó szerint semmi nem jött belőle, de mégis végig kellett csinálnom, mert így írták, hogy több nap mire beindítja, de tényleg beindította 4-5 nap alatt.
2016. jan. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hívj szoptatási tanácsadót, az lll.hu-n találsz elérhetőségeket.
2016. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az is egy jó ötlet..én úgy voltam vele, hogy hívok, de mondtam magamnak hogy még ezt a módszert megpróbálom aztán ha ezzel a horror fejéssel se sikerül akkor kihívok valakit...de szerencsére ez rendbe tett.
2016. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 LadyLoss ***** válasza:
Az meg, hogy fájdalmas, lehet rossz technika miatt. Ha nagyon fáj, vedd le mellről és próbáld újra. Valamennyi fájdalom "normális", hiszen erős igénybevételnek van kitéve a melled. Nekem kb. 2,5-3 hónapos korában múlt el teljesen a fájdalom, fokozatosan.
2016. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!