Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell enni szoptatás...

Mennyit kell enni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Most akkor menny kalóriát kell bevinni?Egyszerűen sehol nem találtam rá választ...többet kell enni mint terhesség alatt vagy nem.Én még jelenleg kismama vagyok 38 hetes kb 1700-1800 kalóriát eszem egy nap de vannak napok amikor kicsit eleresztem magam akkor tobbet de átlagban ennyit. 9 kg híztam eddig terhesség alatt szóval szerintem ez így volt jó nem túl sok nem is kevés.A kérdésem az lenne hogy a szoptatás alatt ennél többet kell ennem vagy nem?Mert elég hízékony típus vagyok nem akarom hogy elszaladjon velem a ló hogy azt hiszem sokat kell enni közben meg nem is.Ti hogy étkeztek anyukák? Köszönöm a válaszokat előre is!
2016. jan. 18. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy inkább a folyadékbevitelre kell figyelni, azaz bőséges folyadék fogyasztás ajánlott, ezért mondták régen a rántott levest.
2016. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem hivatalos,csak a saját tapasztalatomat osztom meg: én szoptatás alatt annyit ettem,mint három hízott malac,mégis repültek rólam a kilók.
2016. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom: Szoptatás közben olyan éhes lette, hogy egy lovat is megtudtam volna enni, ettem is. Valamint ittam a vizet vödörszám. Első 5-6 hónapban nem volt vele gondom, még fogytam is. Szuper volt. Aztán az utobbi időben sajnos megfordult a dolog, még mindig farkaséhes vagyok szoptatás után, de már nem fogyok, sajnos visszahíztam mindent, még többet is. :(


Szerintem ne a kalóriát számolgasd, hanem egyél annyit amennyi jól esik. Felejtsd el a kalóriákat, ne a mennyiségre, hanem a minőségre figyelj. Valamint igyál sok-sok-sok folyadékot!


Amúgy én terhesség alatt, ha levonom a babát meg a járulékos dolgait kb 10 kilót fogytam, vagyis a 9 hónap alatt nem mozdult a mérleg, szülés után meg -10kg. Nem kalóriázgattam, ettem ami jólesett.

2016. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bella169 ***** válasza:

Fogalmam nincs mennyit kéne enni, de én állandóan éhes vagyok. 5 hós a kislányom, csak anyatejes.

Hiába eszek ebédet vagy vacsorát szoptatás elött. Nekiáll szopizni a kislányom és 2 perc múlva korog a gyomrom.

Folyadékot tényleg sokat kell inni. Én cirka 4-5 liter között fogyasztok általában.

A másik amiért megveszek a joghurt és a tej. A férjem már csak mosolyogva hordja haza a boltból a fél kilós barackos joghurtot (a baracktól állítólag sok tej lesz) és literszám a tejet. Minimum megeszek napi egy félkilós joghurot és megiszok egy liter teje. Néha többet is.

Emellett persze kiegyensúlyozottan eszek. inkább próbálok többször keveset hogy folyamatos legyen és ne ugráljon a vércukrom.

Híztam ugyan pár kilót (nem vagyok még duci sem, de nem is egy csontkollekció vagyok aki vaságyastól 50 kiló, a BMI indexem a normál tartományban mozog), de most az a lényeg, hogy a kicsikémnek elég tejet tudjak termelni a kilókat meg majd leadom ha már nem szopizik.

2016. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!