Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig lesz ilyen kínkeserves...

Meddig lesz ilyen kínkeserves ez a szoptatás?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kislànyom. Igazi kólikás sose volt, mindig a pukik bántották, de kb 2 hónapja mindig sírásba fullad a szopizás! Szegény tekereg, elengedi, bekapja, rángatja, cibálja a cicit. Úgy sajnálom! Ilyenkor persze büfiztetem, paskolom picit a pelust majd eszik tovabb de az egész evészet max 5-10 perc! Igaz jól lakik, de ez a szenvedés...

Kapja a pukiűző cseppeket..., tornáztatom, masszírozom, de nem sokat èrnek ezek.

Vajon meddig fog még szenvedni tőlem? Figyelek arra is, hogy mit eszem...

Ha pl 8 hónapos koráig szopna akkor minden etetés így fog kinézni? Vagy mi hozhat javulàst??

Már beszéltem szoptatási tanácsadóval is, de nem változott a dolog.

Úgy szeretem/ szeretném sokáig szoptatni, de már sokszor azon agyalok, hogy jobb volna neki a tápszer?! Akkor nem biztos, hogy szenvedne ennyit az evésekkel.

A fejés sem kivitelezhető mert amennyit eszik ha meg gebedek se tudnék kifejni. Egyszer kiprobáltam, hogy fejt tejet kapott üvegből, na akkor semmi baja nem volt közben.


2016. jan. 18. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nem is válaszoltam volna a kérdésedre, ha nem teszed fel azt is, hogy lehet jobb volna neki a tápszer?

Én abbahagytam a szoptatást, fejve kapta utána és próbaként tápszerre is le-le cseréltem a tejet, hátha nem bántják a szelek gázok annyira. A laktáz enzim/colief segített valamennyit a fejt tejjel, de a tápszernél múlt el igazából a hasfájása. Ugyan a hasfájás elmaradt, de ugyan úgy rángatta a fejét és kitépte a cumisüveget, meg elforgatta, meg rengeteg levegőt nyelt, ettől bukott, ettől éhes lett újra. 8-10x evett egy nap sokáig és én meg azt nem tudom, hogy a szoptatással elkerültük volna e ezt a rengeteg evést és bukást akkor. Mondjuk így sem rossz a helyzet, vagy ilyesmi, csak hogy én meg pont a másikon agyaltam sokáig, mert őt meg pont minden jobban érdekelte aztán az evésnél, nem lett "cicifüggő", vagy hogy fogalmazzak - nem az lett a fontos.

2016. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

2 flakon colief-et és 2 lactase comfortot kapott már, de ugyan az a helyzet, ergo nem tejfehérje érzékeny. Már magam sem tudom, hogy mi lenne a jó!:(

Nekem a cumisüveget nem rángatta.

Na igen, ez a másik félelmem hogy lehet bukna a tápszertől amit nem szokott.:(

Szerintem ilyenkor meg tel levegővel amikor elengedi- bekapja, elfordul majd tátog, keresi a cicit, visszafordul... Áááá

2016. jan. 19. 02:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Három hóig tudtam szopiztatni, tovább nem kínlódtunk. Az utolsó időkben igenis puhább lett a cicim, nem jött olyan erővel a tejci, a kicsim türelmetlen, sírós lett evéskor. Ennyire voltam képes, de elfogadtam, h ez is nagy eredmény, mások akár még szoptatni sem tudnak. Áttértünk tápszerre, és mindenki megnyugodott, jóllakott a csöppöm, és abban is találtunk örömet.
2016. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérlek, abba ne hagyd a szoptatást, a tápszert csinálni, üveget mosni, sterilizálni is szenvedés hónapokon keresztül, és a bajok ugyanúgy megmaradhatnak. Az enyém pl cumizavaros lett, 3 hónapig fejtem neki, + tápszer, azóta csak tápszer. De ő is nagyon szeles volt, még az most is. Éjszaka is felébred rá, pedig már 10 hónapos.
2016. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jaaaj, hat abba hagyni nem akarom! Nyilvan ez a legjobb modja a taplalasnak, csak ez a szenvedes!:(

Amig lehet kitartunk!:)

Pusztan lehet csak az erdekelne, hogy akinel volt ilyen meddig tartott...

10 honaposan is szeles??? Ooooo szegeny!:(

Meg ugye azt is olvastam, hogy 4 honapos korukra mar megszokjak ezt a hasi panaszokat, nem zavarja annyira oket stb stb...

Nalunk nem hozott a 4 honapos kor se javulast!

Na majd hatha a hozzataplalas.:)

2016. jan. 20. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!