Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor adjátok oda a tápszeres...

Mikor adjátok oda a tápszeres pótlást? A szoptatás előtt vagy után? Esetleg nem lesz hasfájósabb a baba, ha keveredik a tápszer és az anyatej a gyomrában?

Figyelt kérdés
2016. febr. 12. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatás után adtam neki.

Fájt a hasa de akkor is, amikor már sehogy nem akart szopni szóval nem ez volt az oka.

2016. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nekem este és a szoptatás előtt kellene adni a tápszert, mert a babám csak a szopitól tud megnyugodni. A cumisüvegből kapott lefejt tej eddig mindig sírással végződött, míg a szopizás mindig hihetetlen megnyugvással, ami este mégsem mellékes...Csak így nem tudom, hogy mennyit adjak, csak saccolni tudom, hogy mennyi lehet a mellemben.


Ezen kívül foglalkoztat, hogy a tápszer és anyatej keverése 1 hónapos babánál nem fokozza-e a hasfájást?

2016. febr. 12. 18:44
 3/11 LadyLoss ***** válasza:
100%

Rengetegen táplálnak hozzá tejhez tápszerrel. Nem fog gondot okozni. A hasfájás a piciknél élettani és ritka esetben okozza étel (anyatejen át) vagy a tápszer,amint az emésztőrendszere megfelelően érett lesz, alább hagy a hasfájás.

Pótlást, mindenképp szopi után adj!!! Ha több pótlást adsz előre, nem üríti ki a melledet és még kevesebb lesz a tejed. Szoptasd meg, ha úgy érzed adj pótlást és ha felháborodik a baba, utána még mindig visszarakhatod a cicire. Rövid idő alatt is termelődik a tej, mire pótlás után visszarakod, újra fog tudni tejet is kortyolni, miközben komfort szopizik.

2016. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ááá, abból biztos nincs gond, hogy nem szopja ki eléggé, így is egész nap szoptatok és fejek, hogy feltornázzam a tejet, úgy, ahogy sikerült is, de este még mindig kevés, alig jövünk ki a tejből. Sajnos az egyik melleme műtötték, átvágták a tejcsatornákat és kb 40%-kon működik, ebből nem nagyon tudtam kimozdítani.
2016. febr. 12. 19:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbálkozz. Próbálj neki adni 30 mili tápszert, ha mégsem lakik jól szopi után akkor értelemszerűen holnap több pótlást adsz neki.

Túl sokat azért ne adj először, mert elveszi a helyet az értékes anyatejtől, lehet éppencsak egy kevéssel kell pótolni. Bár 30 mili nem éppen kevés egy pár hetes babának.

2016. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 LadyLoss ***** válasza:
100%

Esetleg szoptatási tanácsadó?

Azért is jobb szopi után pótlást adni, mert ha elveri az éhségét a könnyen nyert tápszerrel, nem lesz kitartása sokáig szopizni és stimulálni a melledet.

Becsülendő, hogy kitartasz a nehézségek ellenére is, sok erőt, és ne add fel!

2016. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Más és számos gondom van/volt a szoptatással (én írtam ki a véres tejjel kapcsolatos kérdést is), és két szoptatási tanácsadó sem tudott segíteni.

A baba elejétől nagyon kitart a szopizás mellett, neki az a mindene, sokkal inkább, mint más babáknak. Ha nem látnám, hogy milyen fontos, akkor már rég teljsen tápszerre váltottam volna. Sokkal olcsóbb lenne anyagilag és időben is. Na, de a babámért bármit megteszek, csak boldognak lássam.

2016. febr. 12. 20:01
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk a gyerekkórházban a tapasztalt csecsemős azt mondta anno, hogy tápszerre már nem szabad szoptatni, mert hányás lesz belőle. Nem tudom, de inkább nem próbáltam sohs.
2016. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 LadyLoss ***** válasza:
100%

Ha ennyire elszánt vagy akkor esetleg javaslom a SNS-szoptanít készüléket. Lényege hogy a pótlást is szopizás közben egy nagyon vékony, cicire ragasztott csövön keresztül kapja a baba. Ez a módszer akkor is beválik ha egyáltalán nincs tejed de a baba kitartó és nagyon szeret szopni. Örökbefogadott babáknak és tejmirigy nélküli anyáknak is segített már ez vagy ehhez hasonló eszköz a szoptatás intimitásának, bensőséges kapcsolatának fenntartásában.

És végső soron ha csak pár csepp anyatejet kap az is szuper, és a többi tápszer. Ha szeret cicin megnyugodni akkor meg megmaradhat kettőtöknek ez.

2016. febr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepp szoptass elotte. Ha jol lakik nem szopok eleget. Ha sokat sgopizik attol lesz tobb tej. Ha nin s eleg. Tobbszor tedd ra cicire. Minek a tapszer. Igy csak ke esebb lesz a tejed. Ha mar muszaly uta a. Ne add fel. Nem hal ehen.
2016. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!