Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit szopik/szopott az 1...

Mennyit szopik/szopott az 1 hónapos babátok ml-ben?

Figyelt kérdés
2016. febr. 14. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
napi 6-7 alkalommal 50-60 miliket. de o 4 hosan is csak 80 milit szopizott egyszerre, eleg zsiros volt a tejem. 3650 grammal szuletett, kislany. a vedonom szerint amugy testsuly 10%+100ml amit egy nap enni kell....na ez nalunk sose volt meg de eleg lassan is hizott, az elso ket honapban havi 700-800 grammot de tana mar sak havi 400, majd 5. honaptol havi 100-200 grammokat....7 honapos holt mire duplazott.
2016. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kb. 50-70 ml-eket, de ne ez legyen a mérvadó, hanem hogy hízik-e szépen a babád és van-e elég pisis és kakis pelusa!


Esti zsírosabb tejből pl. amúgy is kevesebbet szoktak enni, a nappali cukrosabb-hígabból meg többet, szóval csalóka dolog ám méricskélni, mikor mennyit eszik! Akkor érdemes mérni, ha stagnál vagy csökkenni kezd a súlya!

2016. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ti ezt honnan tudjátok? Bocsi az offért. Miért mértétek? Az én kislányom 3 hónapos, még egyszer sem mértem meg mennyit eszik. Időre sem mértem, és mennyiségre sem. Mert nőtt a súlya. Akkor kell ezt csinálni, ha esetleg nem fejlődik megfelelően, nem? Vagy fontos ezt tudni akkor is, ha amúgy semmi gond a súlyával?
2016. febr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nekem muszaj volt az elejen tapszerrel potolni (belazasodtam es elment majdnem a tjeem) ezert a vedono adott merleget hogy tudjam mennyit szopik es csak annyi tapszert adjak amennyit feltetlen muszaj, hogy eloszor mindig szivja ki a mellem.

aztan mivel nalunk maradt még egy darabig a merleg, akkor is mertem mikor mar elhagytuk a tapszert. en a merlegnek koszonhetem kb hogy kizarolag anyatejes tudott lenni a babam....engem pont az idegesitett ha nem tudtam mennyit eszik...de van akit meg idegesit az inkabb ne merje...

2016. febr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
marmint hogy aki azon ideges amit mutat a merleg az inkabb ne merje de az olyanok mint en a bizonytalansagtol idegesek, nekik javaslom a merleget
2016. febr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az én babám kb. 60-70 ml evett egy alkalommal, de nem nőtt a súlya és sokat sírt. Nagy nehezen feltornáztam 100 ml-re (este kevesebb), s akkor elkezdett gyarapodni, nőni nagyon szépen. Így egy hónap alatt sikerült 650 grammot gyarapodni (3280-al született). Ez még normál, megfelelő növekedés.

Pár napja azonban folyton sírdogál evés után, s ez nem olyan hasfájós sírás, bizonytalan vagyok, hogy talán a 100 ml sem elég.

Éjszaka is hamarabb kel fel, mint korábban, szerintem éhesebb. Ezért érdekel, hogy mások kb. mennyivel etették a babájukat (bár tudom, hogy súlyfüggő).

2016. febr. 14. 13:28
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
hat ez az amit irtunk hogy van zsiros es kevesbe zsiros tej...amig meg van a havi 500-600 gr gyarapodas addig eleg kell legyen, de ha 4 honapos kora elott ez lecsokken orass tapszert neki es akkor adhatod azt ejjel legalabb nem szokik ra a cicin elalvasra. amugy 4-5 hos kortol mar normalis ha sak heti 100 gr korul gyarapodnak de addig kellene a havi 500-600 gr...
2016. febr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A tejem minősége ugyanaz maradt. Kellett neki a 100 ml, mert előtte szinte semmit nem nőtt. Ha 100 ml-nél több kell a következő hónapokban, akkor gond lesz.
2016. febr. 14. 13:36
 9/11 anonim ***** válasza:
1200 korul evett naponta es alig hizott tole. Kiderult, reflux, csendben eresztett a csaj, kb. 80 % visszajott. Fejve (nutritonnal) a fele is eleg volt neki, hogy megloduljon a sulya (rogton heti 400-al). 3600 volt 1 honaposan, 3300-al szuletett.
2016. febr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg a hathetes növekedési ugrás nálatok.
2016. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!