Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell helyesen mellre...

Hogyan kell helyesen mellre helyezni a babát?

Figyelt kérdés
Igen tudom h amikor nagyra nyitja a száját és felém forduljon a kis teste, stb, az enyém nagyra nyitja, viszont az ajkai nem csorbulnak kifelé és olyan erősen szív h azt kézzel se tudom korrigálni. ilyenkor mi a teendő? Sajnos Libanonban élünk, itt nagycsaládokban élnek a családok, öröklődik ez a tudás, védőnő, szoptatási tanácsadó nincsen. A gyerekorvos persze elmondta nagy általánosságokban, de erre nem tudott tanácsolni semmit.
2016. febr. 23. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:

hogy ha úgy érzed, hogy nem szív jól (nem gyarapodik, nyűgös, rosszkedvű, rángatja a cicit), akkor próbálj esetleg bimbóvédőt venni. Nekem az volt a gondom, hogy a császár miatt nagyon fájt minden póz, és a babámmal egyszerűen nem tudtunk dűlőre jutni, valahogy ő sem tudott jól szívni, ki is sebesedett a mellem meg minden. Végül a csecsemősök hoztak vagy 5 féle bimbóvédőt, és az egyikkel elkezdett enni, úgy látszik, neki az jobban szájra állt mint a bimbóm...NEm lett cumizavaros utána sem, 4-5 hónapos korában már anélkül szopizott.

Szerintem próbáljátok ki azzal is, azt jobban be tudják szívni, nem folyik akkor körülötte a tej stb. Több félét kapni, hogy kint milyet, azt nem tudom, én a Medelát ajánlom, abbol is a közepes méretet (három méret van) de persze majd kipróbálod melyik a legjobb neked...

ami a pózt illeti, szoptatós párnát érdemes beszerezni, az nagyon sokat segít, ha alá van támasztva a baba, és neked csak arra kell koncentrálnod, hogy a fejét tartsd, nem pedig az egész testét.

2016. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

pedig azzal tudnál próbálkozni, hogy a kis állát lefelé húzod, hátha kifordul az alsó ajka.


ami nagyon fontos, hogy a baba PONTOSAN szembe legyen a cicivel, bimbóval. minden tekintetben.

ha kell, sok-sok párna alá, de a feje/szája legyen pontosan a bimbó magasságában, és pont felé forduljon.


1x kell ráérezni a megfelelő pózra, és menni fog.

2016. febr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kicsit fogd össze a bimbódat, és próbáld úgy helyezni a szájába. Ha nagyon kemény a cicid, akkor lehet, hogy az is baj. De próbálj keresni a neten szoptatási videókat, hátha segítene.
2016. febr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen, a bimbó összecsippentése sokat segíthet. és ha így "teszed" a szájába, akkor ahogy elengeded, van lehetőséged az alsó ajkát is mindjárt kiigazítani, még mielőtt teljes lenne a vákuum :D
2016. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én az első napokban egyáltalán nem tudtam jól mellre helyezni, mindig segítséget kellett kérnem a nővérektől, aztán később az apukától. Segítség nélkül egyszerűen képtelen voltam megoldani, hogy szemben legyen a mellbimbóval, hogy ügyesen belehelyezzem a szájába, stb.

Pár napig segítséggel oldottuk meg, utána valahogy megtanultuk mindketten. :)

2016. febr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az is fontos,hogy úgy helyezd a szájába a mellbimbót,hogy a bimbóudvar nagy része is bent legyen.Ettől nagyjából kifelé fognak állni az ajkai,de ha kell,kézzel ki lehet(és ki is kell)fordítani a kis száját,mert a rossz szopási technikától kisebesedhet a mellbimbód,ő pedig nem jut elég tejhez,és ez akár a szoptatás végét is jelentheti.
2016. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!