Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Helyesen teszem azt, hogy ha...

Helyesen teszem azt, hogy ha akárhányszor nyöszörög a babám mellre teszem?

Figyelt kérdés
3 hónapos, nem alussza át az éjszakát, de még nappal sem alszik egy huzamban 3 órát. Ilyenkor ha felsír mindig mellre teszem. Van amikor vissza alszik, de van amikor nem. Már majdnem 7 kiló, kicsit kövér, de mondjuk a nővére is ilyen dagi volt. Jol teszem, hogy mindig a mellemen nyugtatom meg? Nem etetem túl? Sajnos a cumit nem fogadja el, és őszintén nincs már sem erőm sem türelmem órákat ölben sétáltatni.
2014. márc. 26. 08:20
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Annyit még, hogy gyakran van úgy, hogy alig egy óra telik el az előző szopitól. Az órát nem nagyon nézem...de nem mindig szopik, csak cumizik, de a mell nem cumi, csak folyik belőle tej.
2014. márc. 26. 08:24
 2/35 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem helyes. Egy baba sírhat másért is. Melege van/fázik/fáj valami/szorít a ruha/unatkozik/kommunikál stb.

Ha mindig mellre teszed, akkor nem fogod tudni megkülömböztetni az egyes hangokat, pedig kis odafigyeléssel könnyen hallható, hogy melyik az éhes nyüszi vagy az álmos nyüszi.

Valamiféle rendszer kellene, mert a babának és neked is nagyban megkönnyítené a dolgod. Itt nagyon sokan ellenzik, de nekem bejött a Suttogó könyv ajánlása, esetlleg olvass utána, hátha neked is segít.

2014. márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Biztos le fognak pontozni, hiszen ez most nem túl népszerű amit írok. Viszont szeretnem megosztani veled a sajat tapasztalatomat, hátha segít. Én pl a suttogo könyvet kívülről tudtam mielőtt megszületett a baba. Azt hittem nálam van a bölcsek köve. Tele voltam elvekkel és elvárásokkal. Erre még rádobott egy lapattal anyáink, nagyanyáink öröksége: a poroszos nevelési elvek, tanacsok, orara etetés, " tanuljon meg a gyerek egyedul elaludni " es hasonlók. Mi lett az eredmény? Az, hogy az elso hónapok bűntudattal
2014. márc. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
76%
Én sem értek egyet vele. Az igény szerinti szoptatás nem egyenlő a "minden nyöszörgésre mellre teszem"-el. Nagyon nem. Elhiszem, hogy neked ez a legegyszerűbb, de a gyerek valódi igényeire kéne figyelni.
2014. márc. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
47%
teltek el, folyton azt éreztem, elrontok valamit. Aztán feladtam az elveket. A környezetemben is, akik ezekkel próbálkoztak sorra kudarcot vallottak. A gyerekkel való kapcsolat lényege nem az, hogy beidomítsuk, hanem hogy szerető támasza legyünk. Persze ez mindenkinek nyilvánvaló, higy ha pl csípi a fenekét a pelenka tartalom, akkor nem az a helyes reakció, hogy cicit adok, hanem kicserelem. De igenis, ha csak bujasra vágyik, hadd kapjon cicit! Olyan meghitt és szoros lesz vele a kapcsolatod, hogy csak na! Kisfiam lassan 2 eves lesz, és rengeteget lógott cicin. Gyönyörű, erős, okos és nagyon barátságos kisfiú lett. Mi is megpróbáltunk az elején órákig sétálni vele cicizés helyett. Hülyeség volt! Inkább adtam volna neki cicit és nyugodtan pihentem volna az agyban. Aztán rájöttem, és minden sokkal könnyebb lett. Sokat segített a La leche liga oldala abban, hogy tudjam, jol csinalom. Ne stresszelj! Hadd cicizzen! Ennek van itt az ideje.
2014. márc. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
43%
Bocsi, hogy 2 részletben ment át, 8:41 és 8:49 voltam
2014. márc. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem sem helyes. Meg kell tanulni, hogy a gyerek miért nyöszörög. Nagyon sok oka lehet még az éhségen kívül és az nem megoldás, hogy ha megnyikkan a gyerek, már be is tömöd a száját a melleddel. Mindenkinek fárasztó az első pár hónap, de nem ez a jó megoldás.
2014. márc. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
45%

"De igenis, ha csak bujasra vágyik, hadd kapjon cicit! "


Ezzel az az egyetlen baj, hogy ezt te gondolod így, egyáltalán nem biztos, hogy a gyerek TÉNYLEG bújásra vágyik. Téged megnyugtat, a te elvárásodnak megfelel - ettől nyugodtabb leszel, amitől a gyerek is megnyugszik - így működhet önbeteljesítő jóslatként.


Az evéssel nyugtatás azért lehet problémás, mert van rá némi esély, hogy ez rögzül és később is evéssel kompenzálja a szorongást, rossz érzéseket. Tehát vezethet evészavarhoz.

2014. márc. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
31%
Az összes létező szakkönyv leírja, hogy anyatejjel nem lehet túltáplálni a babát. Nem cukorkával tömöd! :-) lll.hu WHO az egészségügyi világszervezet is azt ajánlja, hogy minél többször, többet rakd mellre! amit írsz annak semmilyen tudományos alapja nincs. Ha érdekel Olvass utána.
2014. márc. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
64%

1. vagyok. A második válaszoló tipikusan az ellenpéldám. :-) Pontosan ez a "baj" a suttogóval, hogy sokan úgy értelmezik a könyvet mint a kedves válaszoló, azaz, hogy "beidomítja" a gyereket. Nekem egyáltalán nem jött ez jött le a könyvből, hanem a gyerekhez idomultam, ráhangolódtam. Soha nem néztem az órát, mégis kialakult egy rendszer. Nekem mindkét gyerekemnél bevállt. A szoptatási technikák, tejszaporítás, alvásra vonatkozó tanácsok, a napirend kialakításában olvasott hasznos ötletek. Persze nem vettem mindent szó szerint, de nagyon sok hasznos tanácsot tudtam alkalmazni belőle.

De ez olyan, mint az "aludj jól gyermekem" Van aki arra esküszik, valaki meg más módszerre.

2014. márc. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!