Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Helyesen tettem, hogy abbahagy...

Helyesen tettem, hogy abbahagytuk a szopit? Annyira rosszul érzem magamat!

Figyelt kérdés
Lassan 1 éves a kisfiam. 5 hóig csak anyatejes volt, a tápszert látomásból sem ismeri. 1 hónapja már szenvedés volt a szopi (csak este szopizott már lefekvéshez) végül 2-3 naponta kis is maradt. Úgy döntöttem abbahagyjuk, mert nem igényli, nem is szopizik rendesen csak "nyűglődik" rajta. De olyan rosszul érzem magam. Lehet hogy csak próbálkoznom kéne még a szoptatással?
2012. máj. 23. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges, ne kínlódj tovább! Kislányom 9 hósan hagyta el, hozzám bújik ha szüksége van rám:)
2012. máj. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem tudok nagyon segíteni én ugyanezt élem át csak éppen nekem a 8 hónaposom nem akar már szopizni. Éjjel még kel egyszer akkor elfogadja félálomban de napközben ellöki és mást akar enni. Pedig fél évig kis ciciimádó volt semmiből nem fogadta el az anyatejet csak a ciciből.Én még próbálkozom én is rosszul érzem magam tőle.
2012. máj. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy rosszul érezd magad, ez a lehető legjobb, ha elválasztja magát. Ez a természet rendje :) Így viszont figyelj oda hogy meglegyen a napi fél liter tej-jellegű táplálék.
2012. máj. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anita_cica válasza:

Szerintem ne erezd magad rosszul mert jol jartal :) en is szeretnem lassan ha a pici fiam le szokna o is lassan 11 honapos s semi eselyem :) szoval fel a fejel ez a legjobb ami tortenhetet veled gondolj bele milyen lenne ha 1 ido utan te kene el valazd magadtol az lene rosz :)

puszi anita_cica

2012. máj. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anita_cica válasza:
100%
Nem vagyok orvos es lehet nem tudom helyesen en egy 10 honapos kisbaba apukaja vagyok es szerintem, abol amit en latok egy jo dolog az ha kulonvalt a gyermek onmaga akaratabol. Nem kell eroltetni, mindenek oka van!! Az h a gyermek nem ragaszkodik a szoptatashoz szereny velemenyen szerint csak a gyermek fejlodeset mutatja. Lehet nem tudom jol de szerintem nem kell panikba esni, probalj elni a lehtosegel es kihasznalni azt amit ez szamodra nyujt. ( Ettol fugetlenul te az anya maradtsz es a baba attol meg ugyananyira szeretni es kotodni fog hozad mint elote )
2012. máj. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, a babád elválasztotta magát. Ez egy nagy lépés az életetekben, persze, hogy szomorú vagy, de hát ez a dolgok rendje...
2012. máj. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Igazából ezt te tudod csak eldönteni.. Mármint a próbálkozás-részét. Mert ha ő már biztosan és tartósan nem akarja tovább, akkor te hiába is kínálgatod.

Én nem mondom se azt, hogy hagyd, se azt, hogy folytasd; szerintem nézz magadba, gondolkozz el önmagadon és őrajta is és úgy dönts. Ha fontos számodra a szoptatás és a lelked mélyén még folytatni szeretnéd, akkor lehet, hogy érdemes lenne még próbálkozni. De ha nem így van, akkor a befejezés lesz a jó út. - És persze mindeközben azt is figyelni kell, hogy a gyerkőc mit jelez feléd.

2012. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha saját maga választotta el magát, akkor szerintem sem gond, az neccesebb lenne, ha sírás-rívás folytán se adnál neki (de azt is túlélné).

Abszolút babafüggő, hogy ki meddig igényli, ahogy megismer másfajta ízeket, lehet, hogy már nincs akkora szüksége/igénye az anyatejre, nincs ebben semmi rossz.


Az én kislányom 21 hónapos, és most hagyta el a szopizást, nem erőltettem se a szopizást, se a nem-szopizást. Nálunk így alakult. Ezzel egyidőben az éjszakát is átalussza.

2012. máj. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!