Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért lett kevesebb a tejem?

Miért lett kevesebb a tejem?

Figyelt kérdés
Vasárnap éjjel arra keltem hogy a jobb mellem bedurrant,kemény lett és görcsös ki mentem fejni felpuhult de nem lett jobb mert fájt.pár óra múlva belázasodtam rázott a hideg.reggelre jobban lettem fejegettem sűrűn tettem mellre a babót maszíroztam is.rendbe is jött de hétfő óta egyre kevesebb a tejem.egyszerűen nem tudom hogy mi lehet a baj.Szerintetek a vasárnap estivel van összefüggésben?hogy tudnám vissza hozni a tejem?teljesen ki vagyok meg szegény picikém is most adtam neki oda az utolsó lefejt tejet holnap íratok tápszert is ne éhezzen a drágám.
2016. febr. 25. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Mellgyulladás után normális, hogy abban a mellben, amelyik gyulladt volt, kevesebb tej van egy ideig. Tedd a babát gyakran mellre, azzal tudod szaporítani. Ha vegyesen anyatejet és tápszert adsz neki, előfordulhat, hogy nem szaporodik a baba növekedésével a tejed, egyre nagyobb mértékben kell tápszerrel kiegészítened. Szerintem ez nem tragédia, nem lesz a babának tőle baja, de érdemes rá felkészülni. Mekkora a babád?
2016. febr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindkét mellembe kevesebb lett a tej.3 hónapos
2016. febr. 25. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Mérted az evését, onnan tudod, hogy kevesebb? Vagy kevésbé lakik jól? Lehet, hogy a mellgyulladásod pont egybeesett a 3 hónapos növekedési ugrással, ezért nem elég neki.
2016. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell tápszer sűrűn tedd cicire! ha kell félóránkén! és fejheted is! Ne add fel!

én is az elején így rontottam el és potlásként tápszeteztem és fájt tőle a hasa!

Neked is és a Picinek is jobb ha cicizik!

Növekedési ugrás is lehet a háttérben! Ha úgy érzed akkor pedig menj el orvoshoz aki megnézi a melledet!

kívánom hogy sikerüljön tovább szoptatni!

2016. febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem mértem csak észre vettem hogy kevesebb.babám is rángatja a fejét idegesen.meg eddig melltartó betét is kellett úgy csepegett most meg már nincs rá szükség.
2016. febr. 26. 06:42
 6/6 anonim ***** válasza:

ilyen tájt már beáll a kereslet-kínálat.

lehet, hogy egyszerűen csak már nincs felesleg, csak pont annyi, amennyi a babának kell.


emlékszem, minden éjjel szétáztattam az ágyat, tetrapelenkákkal aludtam. aztán egyik reggel nem volt kemény a cicim, tök puha volt, üresnek tűnt, azt hittem, hogy ennyi, vége a szoptatásnak.

szerencsére csak én hittem :)

2016. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!