Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megtehetem egyik este hogy...

Megtehetem egyik este hogy megiszok pl.3 pohar bort, a kislanyomnak a lefejt tejet adom cumisuvegbol es csak masnap szoptatom, amikor mar kiment az alkohol?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen szabalyokat tartsak be, h ne legyen baja a babanak?

Vagy ez teljesen kizart a szoptatas vegeig?


2015. dec. 25. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk ne igyál, az egy k.va jó megoldás lenne, ha szoptatsz. Azt a WHO által ajánlott min. 6 hónapot csak kibírod, nem?
2015. dec. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
De ne már... egy nő,egy anya,hogy nem bírja ki ,hogy ne igyon még szoptat? Nem,nem teheted meg. A noknel alapbol lassabban urul ki. Nem mindegy az sem h hany kilos vagy,ettel-e stb...
2015. dec. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Jaj... ez az első 2... nyugodtan igyál meg,de nem kell 3 pohár.. Inkább fejj le egy adagot éjszaka is és akkor nem lesz baj. Ha most n addig nem szoptattam volna amig terhes meg szoptatós voltam az minimum 6 év. (2009 szeptemberben derült ki a babám, 2010 áprilisban megszültem, 2013 márciusban jött a kistesó,aki még szopik, igaz csak alváshoz,meg ébredés után. Reggel már változó h kéri vagy sem.
2015. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
77%

Amíg a véredben van alkohol, addig az ezen idő alatt termelődő tejedbe is kerül belőle, ott pedig nem bomlik le! Vagyis ha 3 pohár bort beversz egy este alatt, a szervezeted csak reggelre tisztul ki. Ha akkor lefejed az összes tejed és a csapba öntöd, akkor talán nem kap már alkoholtartalmú tejet a babád a következő szoptatásnál. Addig meg korábban lefejt tej vagy tápszer. Nekem ez annyira macerásnak hangzik, hogy el is menne a kedvem a borozástól, de neked kell tudnod.

Egyébként én nem utasítottam el az alkoholt teljes mértékben, de max. 1 deci bort ittam meg egy-egy ritka alkalommal szoptatás illetve terhesség alatt. Vagy még annyit se. Viszont nem is fejtem le utána a tejem.

2015. dec. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Ne igyál alkoholt. Ilyen egyszerű.
2015. dec. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

lehet, le fognak pontozni, de én válaszolok neked, őszintén, nem képmutatósan, és úgy, hogy bevallom, szeretem a vörösbort és azt is bevallom, hogy mindent szeretnék megadni az én édes kisfiamnak, mégis szeretnék közben ember és ínyenc is maradni.


úgyhogy én ittam vörösbort, szoptatás alatt, bevallom.


sőt. már 31 hónapja szoptatom a gyereket, és igény szerint, bár most kezdjük mondjuk elhagyni ezt a dolgot... mármint a szopit :)

a gyerekkel is alszom, meg éjjel is cicizik még mindig 2-3 alkalommal is ha kell (2,5 éves múlt)


naszóval.... (ez a bevezetés csak arra szolgál, hogy értsék anyatársaim, nem helyezem háttérbe a gyereket, teljesen ős-anya típus vagyok, és bár másnak ez a szó csúfolódás, nekem büszkeség) :)


na szóval én akkor ittam először, mikor a gyerek úgy 6-7 hónapos lehetett. akkor egy deci (1 dl) igazi (nem ócska, hanem ismert, minőségi) vörösborocskát, de úgy, hogy tudtam, a gyerek úgy aluszkál, hogy azért 3 óra elteljen a fogyasztás után. nem lett semmi baja (de ahogy mondani szokták - jól fog aludni tőle dolog sem jött be) :)


aztán néha néha, kábé 3-5 hónaponként előfordult 1-1 deci. már két éves volt, mikor mertem 1 decinél többet inni, egyszer talán még 4,5 decit is (vendégek jöttek, és belemerültünk a locsifecsibe, én meg elkortyoltam 3 pohár bort - mindig kehelyből iszom, szóval kábé 1,5 dl * 3 de mondjuk ezt este 8-tól úgy 11-12-ig) a gyerek hajnalban szopizott... semmi baja nem lett.


amíg pici, azt mindenképpen vedd figyelembe, hogy érzékenyebb az alkoholra, tehát ha megkívánod, ihatsz vörösbort, de 1 decinél ne többet!!!!

ezt úgy értsd, hogy tényleg alkalmanként!

amúgy úgysem fogsz merni inni :) mert már a kérdésed is sugallja, hogy aggódsz :)

ha kívánod, 1 decit maximum, de tényleg. majd ha már belejössz az anyaságba, tudni fogod, mit lehet és mit nem.


ne törődj a beszólásokkal. sose tudod ki mondja. lehet, hogy éppen egy bagós osztja neked az észt, hogy fúj, pia, aztán el-el szív szoptatás alatt cigit. az is lehet, hogy nem is szoptat, hanem tápszerezik, de hozzászól a témához.


még egy tanács - cumisüvegből ne etesd a gyereket. a mell a legjobb az anyatejes táplálásra. javaslom olvass pár hivatalos oldalt a szoptatásról, mert vannak hiányosságok.

főleg a lefejős dolog... a tej javarészt szopizáskor termelődik, nem tartály a cici! ha a véredben van alkohol, akkor a tejben is lesz. (vannak kalkulátorok a neten, testsúly, elfogyasztott ital, véralkoholszint összefüggés terén, abból kábé lehet következtetni, mikor csökken közel normál szintre a véralkohol - ergo a tej alkohol tartalma is)


gyorsan eltelik ám az idő, 31 hónap nekem elszállt. imádok szoptatni, sajnálom is, hogy lassan vége (fáj a cicim már, ha eszik a gyerek, szóval ez egy jel, hogy itt az ideje abbahagyni) szóval én most azt mondom, hogy élvezd ki a szoptatást, és a gyerek legyen a legfontosabb, leginkább szem előtt. (én még a cigit is letettem 16 év után, mikor pozitív lett a tesztem. inni is sokat ittam régen, sőt, lightcola függő voltam, ma már havi 2 decit jó, ha megiszom. szóval nem nehéz lemondani a vágyakról egy édes kisbaba kedvéért) :)

2015. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolso, nagyon koszonom!
2015. dec. 28. 00:33
 8/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
63%

Kicsit vicces, hogy csak az utolsó választ köszönöd meg. 7 válaszból 6 azt tartalmazta, hogy ne igyál, vagy legalábbis max. 1 pohárral. Erre jön egy darab, ami azt mondja kb., igyál csak nyugodtan, ha a gyerek elmúlt 6 hónapos, nem is kell fejegetned, csak szoptass, mikor kijózanodtál, hát nyilván csak neki köszönöd meg a választ...

Azon azért gondolkodj el, hogy reggel ébredéskor miért szokott feszülni a mell meg miért szokott éjszakánként csorogni a tej. Legalábbis nagyon sok szoptatós anyukánál előfordul. Ennyit arról, hogy a tej szopás közben termelődik.

Az meg aztán nagyon ütős érv, hogy biztosan bagózósok osztják itt az észt, meg tápszerezők :)

Persze semmi közöm hozzá, kinek a véleményét fogadod el, és végül iszol-e és mennyit, mert a magánügyed.

De azért ne az alapján az egy szem vélemény alapján dönts, ami a legkellemesebb, mert nem feltétlenül a legjobb/legbölcsebb.

2015. dec. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az h kinek a valaszat fogadom meg nincs osszefuggesben azzal h kiet koszonom meg. Azet koszonom meg, akiet csak akarom. Az utolso normalisan allt hozza, nem leszaranyazott (akar direkt, akar indirekt modon). Nyilvan nem rosszat akarok a babambak, csak masfel ev utan picit kikapcsolni. Semmi baja nem lesz a picinek ha a korabban lefejt tejet kapja akar 24 oraig is cumis uvegbol, a szabalyokra voltam kivancsi, de azt gondolom ennis rosszul tettem fel a kerdest.
2015. dec. 28. 13:04
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Nezd meg a Sote kez evvel ezelőtti anyatejes kutatásait. 1-2 pohár bor nem megy at számottevően a tejbe, kb 0,0002 ezreleket sem er el az anyatejben.
2015. dec. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!