Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha bimbovedovel szoptat...

Ha bimbovedovel szoptat valaki, akkor is megtortenik az "informaciocsere" a baba es a mama kozt? Marmint hogy az anyatej a baba igenyeihez igazodik? Es hogy van ez, ha valaki csak fejni tud?

Figyelt kérdés
2016. márc. 1. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:

én bimbóvédővel szoptattam, mert azzal sokkal ügyesebben evett a babám mint anélkül. Apadással indítottunk, a bimbóvédővel sikerült visszahozni a tejem, meg persze fejéssel, utána 2-6 hónapos kora közt kizárólag anyatejes volt, bimbóvédővel, majd a hozzátáplálással egyidejűleg valahogy elhagytuk a bimbóvédőt, onnantól már anélkül is ügyesen szopizott, minden esetre egy éves koráig tudtam szoptatni, sőt akár tovább is tudtam volna. szóval igen, a bimbó védő nem befolyásolja sem a kontaktust (a baba közben úgyis taperol ahol csak ér:) sem a kereslet kínálatot :)

ha meg csak fejni tudsz nem mindegy a bimbóvédő? :) vagy bimbóvédőbe akarsz fejni? :)

2016. márc. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legjobb bimbóvédő nélkül szoptatni, de ahogy az első válaszoló is írja, azzal is meg lehet oldani.

Viszont aki csak fejni tud annak előbb-utóbb le fog csökkenni a teje, mert a fejés nem olyan hatékony, mint ahogy egy baba szopizza ki a tejet.

2016. márc. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A bimbovedobe fejesen jot mulattam, koszonom :-)

Csak kivancsisagbol kerdezem a dolgot. Valahol olvastam vagy hallottam regebben, hogy ahogy a baba a szajaba veszi a mellbimbot, es erintkezik a nyal, stb, ugy ad at informaciot az anya szervezetenek arrol, mire van szuksege, immunanyagok betegseg eseten, ilyesmi. Nem tudom mennyire korrekt ez az info, csak kivancsi lennek, ilyen szempontbol van-e kulonbseg a bimbovedos szopi es a fejes kozt.

2016. márc. 1. 13:59
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem a nyállal ad át információt a baba hogy mire van szüksége, hanem azzal, ahogy szívja a cicit és a szopizások gyakoriságával, szóval bimbóvédővel is ugyanúgy működhet a dolog.
2016. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

11 hónapja használok bimbóvédőt. Nem az érintkezéssel változik a tej, hanem ahogy nő kicsi úgy változik a tej tápértéke. Pl egy újszülöttnek más összetételű a tej, mint egy idősebbnek.

Betegség vagy ilyen-olyan igények esetén nem tud senkinél sem alkalmazkodni a baba igényihez, pl ha megfázik a baba akkor nem kap az anyatejen keresztül antibiotikumot, hanem a szoptatások során folyamatosan jutnak az anya immunrendszerében lévő dolgok a babába. A tej minőségét az anya tudja inkább befolyásolni a táplálék és folyadékbevitellel. Nincs rajta gomb, amit a baba ki-be kapcsolgat, hogy ez kell, vagy az. Ez nem így működik. Jó is lenne. :)

2016. márc. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bimbóvédővel szoptattam, mellette fejtem is, kb. négy hónapig. Aztán a Bimbóvédőt elhagytuk, a szoptatás, fejést nem. Semmilyen gondot nem okozott.
2016. márc. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!