Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha 1 szer adok cumisüvegből a...

Ha 1 szer adok cumisüvegből a babámnak lefejt tejet akkor még fog szopni utánna?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 hónapos a babám sajnos holnap el kell mennem pár órára itthonról nem tudom pontossan mennyi időre ezért a biztonság kedvéért hagynék itthon lefejt tejet a babámnak bár azt sem tudom mennyi tejet kell fejnem mert nem meregetem mennyit szopik.Persze megetetem mielott elmegyek es megprobalok sietni de a biztonsag kedveert szeretnem csak.Mit gondoltok fog meg szopni utanna ha 1 szer megkapha cumisuvegbol? Mennyi tejet fejjek le szerintetek? Koszonom a válaszotokat!
2016. márc. 4. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%

az enyém ennyi idősen 80 mili körül evett (elég zsíros, sárgás tejem volt)

amúgy nem is biztos hogy annál többet le tudsz így hirtelen fejni.

és nem, nem lesz tőle cumizavaros, én 8 hetes koráig pótoltam cumisüvegből tápszerrel, még sem kavart be, 2 hónapos korától kizárólag cicis volt ismét

2016. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni.

Van olyan baba, akit egyetlen egy alkalom is bezavar, főleg, ha "lustább" szopizó egyébként. Nővérem kisfia például egyáltalán nem akart szopni. Miután cumiból is kapott, már végképp csak ordított a mellén.


Mást meg felváltva lehet etetni, meg se kottyan neki a váltás.


Érdemes ilyenkor olyan cumiból adni a tejet, aminek a "működési elve" (=ahogy szívni kell), hasonlít a mellre.

Ilyen pl.: a jó drága Medela Calma.


A mennyiség attól is függ, hány étkezés maradna ki. Most milyen gyakran eszik... mekkora..

2016. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Maximum 1 étkezés maradna ki 3 óránként eszik de ez valtozó mert van mikor 4 óra elteltével kér van hogy 2,5 de a 3 óra az ami gyakoribb.1 hónapos. Nem lusta szopik rendesen.Akkor hogy csinaljam most kezdjek el szopi után fejni mindig amennyit tudok?Aztan mikor kihul rakjam hűtőbe?
2016. márc. 4. 14:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Az èn babàmat eddig mèg nem zavarta be, hogy kapott lefejt tejet cumisüvegböl is. Most 18 napos, 5-6 napos koràban kapott elöször cumiból, azóta kb mèg 3-4 alkalommal, ès eddig úgy tünik ez abszolut nem zavarja MAM-os üveget hasznàlunk egyèbkènt.
2016. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én babám amikor megszületett egy hétig nagyon jól bírta, hogy szopott is és üvegből is kapott de 2-3 hetes korára cumizavaros lett mert max 10-20 mili tejem volt. Ennek ellenére egy jó pár etetés még őt sem zavarta meg.
2016. márc. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Elözö vagyok, ha közvetlen indulàs elött fejsz nem kell hütöbe tenni egyàltalàn, ha a baba az elkövetkezö óràkban megeszi. Szobahömèrsèkleten 5 óràig tartható el, hütöben 4-5 napig, mèlyhütöben 6 hónapig.

Lehet jobb lenne (ha eddig nem fejtèl), hogy elöre kipróbà ld mennyi jön le, ès ne az utolsò pillanatban derüljön ki, hogy nem elèg. Èn kb napi egyszer fejek az esti szoptatàs utàn ès 50-100 mili között jön le 2 ciciböl 5 perc alatt, nagyon vàltozò. Az se mindegy milyen pumpàd van, èn a profi Madelàt hasznàlom, de nèmelyik pumpàval kín szenvedès az egèsz..

2016. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 hétig cumiból kapott enni (kórházban voltam - először lefejt tejet, később csak tápszert kapott), utána ugyanúgy szopott, mint előtte. Viszont az első etetések előtt vagy 2 órát sírt és nem volt hajlandó elfogadni a cumit. Úgyhogy sokféle verzió létezik.
2016. márc. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.De akkor ha nem sikerul egyszerre annyit fejnem ami eleg es tobbszörre kell lefejnem akkor hogyan taroljam?Gondolom egybe nem onthetem oket?
2016. márc. 4. 17:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Mivel szobahőmérsékleten (22 fok alatt) csak ~4 óráig tartható, így ha többszöri fejésből hozod össze, mindenképpen hűtened kell.


Lefejed, be a hűtőbe.

A következő adagot is lefejed, külön beteszed a hűtőbe.

Ha lehűlt a második adag, AKKOR és csakis akkor ráöntheted az első adagra. Ha melegen öntenéd az elsőre, akkor elősegítenéd a bacik elszaporodását a már lehűlt tejben.

Így egybeönteni 24 órán belüli fejéseket lehet csak.

2016. márc. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*felmelegíteni pedig cumisüveg melegítőben vagy meleg vízzel töltött edényben lehet. Mikróban tilos. Testhőre kell visszamelegíteni.
2016. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!