Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 hónapos baba ciciről való...

10 hónapos baba ciciről való leszoktatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni, mert nagyon egyedül vagyok a témával.

Mindig úgy gondoltam hogy a legjobb ha Anya otthon van a picivel ameddig csak lehet, és lehetőség szerint ciciztet.

Sajnos a helyzetünk megváltozott, és muszáj elmennem dolgozni.

Nem akarom teljesen elválasztani, délutáni/esti/éjszakai cici mindenképp maradna, ha tehetném nem is ritkítanám, mindketten imádjuk a szopizást. Viszont mit csináljak, hogy nappal ne igényeljen?

Még csak 10hónapos a kislányom, és hihetetlenül Anyás, cicifüggő. Napközben is, éjjel is viszonylag sokat cicizik. Sokszor csak vele tud elaludni.

Lefejni sincs értelme, ugyanis a cumisüveget egyáltalán nem fogadja el. Csőröspohárból iszik.

A legkevésbé drasztikus megoldást keresem, ami nem viseli meg az érzékeny lelkét a kis Mimózámnak.

Sok helyen olvastam hogy minket, anyukákat ez jobban megvisel. De kislányom tényleg nincs meg cici.nélkül, nálunk a szoptatás valóban meghitt és nagyon élvezzük mindketten.

Kérlek segítsetek, ötleteket, tanácsokat várok!

Köszönöm!



2016. márc. 6. 22:51
 1/1 anonim ***** válasza:

En anno a 2,5 eves Fiammal nem tudtam mit kezdeni.reggel,delben,este cicizett meg akkor.

Probaltam f.hagymaval,citrommal,ecettel bekenni a cicim de siman lenyalta es szopizott tovabb,mintha tudta vola,hogy ez csak az elejen lesz rossz.probaltam kitartani,somigattam,plussel csabitottam,cumit probaltam,probaltam mindent.semmi nem hasznalt.

Apukaja oldotta meg a helyzetet azzal,hogy merges lett ram es levitte a gyereket a batyja utan a balcsira (akkor mar nem voltunk egyutt) 3 napra.nem voltam ott,nem hianyoztam.allitolag...

De hogy egy ilyen picikenel mi segitene.es En vegleg akartam abbahagyani a szoptatast,nem csak kihagyni parat egy nap.

10 honapos volt mikor sikerult elkezdenunk a gyumolcsot a cici mellett.

Kitartas,biztosan nagyon megvisel,En sem aludtam elso ejjel mikor nem volt ott mert azon agyaltam sir e,jol van e.pedig O mar nagy volt akkor.

Lesz aki otthon vigyaz ra vagy bolcsibe kell adnod?gyerek tarsasagban biztosan nem hianyolna annyira..lekotne a sok uj elmeny.otthon gondolom nehezebb Neki is.

De esetleg probald meg,hogy a kihagyni kivant idoben valaki vigyaz ra es massal kinalja.hatha.

2016. márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!