Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes baba leszoktatása a...

8 hetes baba leszoktatása a cumiról lehetséges? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet, hogy buta kérdés, illetve korai.... (remélem, senki nem ítél el a kérdés miatt). Szóval a kisfiunk most 8 hetes, és sokat cumizik. Napközben is kéri, ha nem adom oda, elkezd feszengeni, vagy sírni. Hozzáteszem, nem én adtam a szájába a cumit, nem is terveztük, hogy cumizni fog Első körben nem azt akarom, hogy totál leszokjon a cumiról (persze az lenne a legjobb :D), egyelőre elég lenne az is, hogy legalább csak elalváshoz kérje... Éjjel is van, hogy megébred amiatt, hogy kiesett a szájából a cumi, és emiatt nem alszik egybe 4 órát (mert mostanában ennyi idő eltelik egy-egy szopi között, sőt, van, hogy 5 óra is...) Általában 2 óránként ébred a cumi miatt, kivéve a fürdés utáni és az azt követő szoptatás után - akkor egyben végig alussza az órákat. De utána sűrűn kéri. Napközben alvás közben is sokszor megébred emiatt. Engem zavar, hogy végül is emiatt nem alszik nyugodtan.... Hogyan lehetne kicsit visszavenni a cumizási szokásaiból? Előre is köszönöm a segítségeteket!!
2014. nov. 22. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy se tudod leszokatni csak ha nem adod oda neki. De akkor számíts rá hogy megtalálja az ujját na azt már sehogyse tudod elvenni tőle. Az en fiam 2 éves múlt neki sose kellett a cumi, ő az ujját szopizza mai napig, és az rosszabb mint a cumi..
2014. nov. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem adsz neki cumit, akkor jobb esetben az ujját fogja szopni, ami szerintem rosszabb a cuminál, vagy még ennyit sem fog aludni, mint most.
2014. nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ne szoktasd le mert ujj szopos lesz. orulj neki hogy elfogadja mert kulonben majd folyton cicit ker...en probaltam cumiztatni sose kellett neki aztan raszokott az ujjara. most nem lehet setalnu vinni mert ha kesztyut adok ra es nem fer az ujjahoz visit... a cumi nem kell neki. es milyen jo lesz mikor majd vegig kuszik a lakasba es utana neki all szopni az ujjat. bar cumizott volna.
2014. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A szopásigényét valahogy ki kell elégítenie. Ha elveszed a cumit, vagy tedd mellre helyette, vagy tényleg meg fogja találni az ujját.
2014. nov. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Működik a szopó reflex. Az én lányom is az ujját szopta, majd adtam neki cumit egy ideig szerette most nagy ívben köpi ki és szopja az ujját, én nem látok benne semmi rosszat. Nyilván nem fog 18 évesen is cumizni.
2014. nov. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

az ujjszopással nincsen semmi gáz. terjednek urban legendek hogy valaki 13 évesen is az ujját szopta, de sem én, sem a védőnőm (decemberben megy nyugdíjba), sem az anyukám (aki óvoda igazgató) sosem látott rá élő példát.

egyszerűen vedd el tőle, máshogy nem lehet leszoktani. mindkét fiam ujjszopós, nagyobbik már elhagyta (2 évesen), fél éves a másik. ez nem esik ki éjszaka és bármikor meg tudja magát nyugtatni :)

2014. nov. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

jajj rá ne szoktasd az újjára!

Azért ezek a mai cumik fogszabályozósak az újj meg nagyon nem az!

Az csak egy dolog,hogy nemtudod elvenni tőle az újját de hogy majd még a fogai is kiálljanak meg az újjai is eldeformálodjn az már sztem nem oké!


A te babád amit csinál,mármint hogy nagy cumifan lett azt orális fixációnak hívják!Tehát ebben a korban nekik kell még a komfortcumizás nyugtatásnak!


Én nem venném el tőle a cumit!

Tudom rossz éjszaka kelni de kis idő és magának is be fogja tudni tenni éjjszaka(mindkét fiamat éjszaka körbepakoltam 3-4 cumival és kb 6-7 hónapos korukban már be tették maguknak,nem kellett kelni hozzájuk ez miatt)


Amúgy meg egy 8 hetes baba nem is biztos,hogy a cumihiány miatt kel éjszaka hanem mondjuk fáj a hasa de te beteszed neki a cumit és megnyugszik tőle!Szóval lehet elveszed tőle a cumit de az éjszakai ébredés ugyanúgy marad!


Kitartás!


Fogod még áldani,hogy cumis a gyereked(fogzásnál,betegségnél,bölcsikezdéskor hidd el nagyon jól fog jönni)

2014. nov. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem kell aggódni kedves utolsó. A sógornőm mind a 4 gyereke az ujját szopta és képzeld egyiknek sem áll el a foga. Az én kislányom fogzásnál kiköpi a cumit és az ujját szopja. Mit kéne vele csináljak? Minden gyerek más és hidd el nekem 2 hónaposan úgy aludta át az éjszakát hogy rátalált az ujjára éjszaka. Aztán cumival, most meg megint az ujj a nyerő.Amúgy meg sokan inkább az ujjszopásra esküsznek hisz játék közben nem tudja szopni, így hamarabb leszokik róla mint a cumiról. Mindkettőnek van negatív és pozitív oldala.
2014. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
többen azt javasolják, tegyem cicire, amikor a cumit kéri. De szerintem ez elég rossz lenne, mert akkor óránként mellre tehetném. Nem is tudom, hogy nem gond-e, ha néha 5 óra múlva eszik egy 8 hetes baba. A súlya egyébként szépen gyarapszik. Most egy kicsit elbizonytalanodtam a cicire tevős tanácsok miatt, de nem akarom rászoktatni arra sem, hogy állandóan a mellemen lógjon....Amikor cumit kér, ritkán sír, inkább nyökög, és az alsó karjával próbálja visszatunkolni a szájába :) ha éhes, kiköpi a cumit és sír!
2014. nov. 23. 09:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtatja a cumi szerintem felesleges cicire tenni. A gyerekorvos barátom azt javasolta hogy legalább 1-1,5 ora teljen el a két etetés között hogy ki tudjon ürülni a kis gyomrra. Ha cumizás helyett cicire teszed megfájdulhat a pocija. 8 hetesen az én kislányom 4 óránként evett nagy mennyiségeket. Ha rendesen hízik elég neki.
2014. nov. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!