Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi jobb a szoptatás v a...

Mi jobb a szoptatás v a tápszer? Tapasztalatok

Figyelt kérdés
Első baba lesz és nagyon hirtelen híztam betegség miatt de ha szoptatni fogom a babámat nem tudok lefogyni 65 kgről 90 re híztam az orvosom szigorú diétára fogott.És diéta alatt nem lehet szoptatni és szeretnék sportolni is mint terhesség előtt. Én sem érzem így jól magam és a férjemnek sem tetszem látom rajta persze nem mondja .Ezért erősen azon gondolkozom,hogy nem szoptatom majd a picit . Rosszat okozok ezzel neki ? 39 hkm.
2016. márc. 20. 10:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

Milyen diétára fogott az orvosod?

Táplálkozz.egészségesen, akkor nem fogsz hízni, a szoptatás miatt még lehet, hogy kicsit fogysz is. Emiatt én nem tápszerezném. Ha fél évvel később állsz neki egy drasztikus diétának (bár nagyobb értelme van egy egészséges táplálkozásnak) sem dől ősze a világ, talán a férjed is túléli, hogy átmenetileg nagyobb vagy.

2016. márc. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
56%
Jaj,szegénykém,mit fogsz te itt kapni.Kapja meg az előtejet,ez pár nap,abban fontos vitaminok vannak,utána azt csinálsz amit akarsz.De hülyeség,amit írsz.Szoptatás alatt(és amúgy mindig)érdemes egészségesen élni,és sportolni.Ettől leszel fitt és normál súlyú.Normális,minőségi ételeket kell enni.
2016. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
Természetesen az anyatej ami jobb a babának.Ahogy előttem is irták,szoptatás alatt sem kell zabálni.Oda lehet figyelni a táplálkozásra.
2016. márc. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

Hűha, én nem vagyok egy erőszakos szoptatásmániás (én magam betegség miatt nem szoptathatom a bébimet), de azért az alakod miatt nehogy ne szoptasd már a gyereket.:)


A gyerekorvosunk úgy fogalmazott a tápszerrel kapcsolatban, hogy elégséges megoldás, vagyis nem jobb az anyatejnél, de azért elég jó a kicsi táplálására. De persze nyilván nekem mondta ezt, aki nem szoptathatok. Az azért más tészta.


Beindulnak majd a dolgok szép lassan és tényleg olvadnak le a kilóid. Ha császárod lesz, ha hüvelyi szülésed, biztosan egy idő után tudod majd tolni, és észrevétlenül lefogysz.


Én magam 14 kilót híztam, 7-et otthagytam a kórházban, azóta lement még kettő (2 hét alatt), mert már járunk sétálgatni a picivel, amennyit bírok a sebemmel. Később meg még jobb lesz, neked is!


Bár, én a férjemnek tetszettem terhesen is, és azóta is, pedig pocakom maradt még azért, de mondja, hogy őrület, mennyi lement rólam, folyton bókol!:)

2016. márc. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
Szia, én mindenképp szoptatnám,mivel az a legegyszerűbb és a legjobb is a babának. Nem kell állandóan cumisüveget mosni meg fertőtleníteni, meg tápszert venni. És én sokat fogytam szoptatás alatt.
2016. márc. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
9%

Az én lányomnak nagyon korán kijöttek a fogai, három hónaposan már volt kettő, és harapott, véresre harapta a mellem, bárhogy próbálkoztunk. Áldom a sorsot, hogy a védőnőm és a gyerekorvos is azt mondta, kit érdekel, nyár eleje van, itt a csomó friss zöldség, üsse kő, próbáljak meg a tápszert, és kezdjem hozzátáplálni, mert a gyereknek az anyatejnél is fontosabb az anya...

Ha tudod, hogy nem akarod szoptatni, legalább néhány napig fejj, és add neki üvegből vagy pohárból.

2016. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Én IR miatt már évekkel a terhesség előtt diétáztam, illetve évek alatt közel 40 kilót fogytam. Terhesen is tartottam a CH diétát, 9-10 kiló jött fel összesen. A szoptatás miatt abbahagytam a metformint és ettem rendesen szénhidrátot. Végül sajnos mégse sikerült szoptatni, elapadt a tejem néhány hét után.


Viszont ezalatt a pár hét alatt szépen hízni is kezdtem ahelyett, hogy fogytam volna, ahogy sokan fogynak a szoptatás alatt. Meg kell mondjam, engem ez nagyon feszélyezett, rosszul éreztem magam a bőrömben. Ha maradt volna a tej, kitartok a hízás ellenére, de rossz lett volna a közérzetem. Tudom miről beszélsz, én voltam extrém elhízott, most "csak" kicsit túlsúlyos vagyok, de zongorázni lehet a különbséget a két életminőség között, ezért is rettegek a visszahízástól.


Úgy tudom, lehet szoptatás mellett mozogni egész nyugodtan.


Szerintem ne mondj le eleve a szoptatásról, a babának mégis csak az a legjobb... engem eléggé megviselt, hogy nem sikerült végül szoptatni. Amúgy tényleg kb. fél évről van szó.

2016. márc. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Mint írtam betegség miatt pajzsmirigy alül.és krónikus gyulladás nem zabálok zabáltam .Veszélyeztetett terhes voltam ,így szinte végig feküdtem -fekszem.Császár lesz így nehéz ,lesz egy darabig sportolni .Tényleg tanácstalan vagyok ,mert nem tudom mit tegyek .Az orvosom szerint diétázni és fogyni ,mert komoly betegséget kaphatok .Rendszeresen szedtem az előtt krómot magnéziumot és vasat ami segített fent tartani az egyensúlyt és szoptatás alatt ezt sem szedhetem .De az első a pici egészsége
2016. márc. 20. 11:30
 9/26 anonim ***** válasza:
A krómot nem tudod,de vasat és magnéziumot lehet szedni szoptatás alatt is.
2016. márc. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy alulmukodesre van gyógyszer, ami szedhető terhesség és szoptatás alatt is. Vasat, magnéziumot is lehet szedni szoptatás alatt. Krómot nem tudom, erre kérdezz rá. Ha császár miatt úgysem tudsz egy ideig sportolni, akkor addig miért ne szoptatnál?
2016. márc. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!