Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig lehet fenntartani a...

Meddig lehet fenntartani a tejtermellést, ha a kisbabámat nem szoptathatom?

Figyelt kérdés

2 napja nem szopiztathatom, az intenzív osztályon fekszik, szerdán műtik rekeszizomsérv miatt (addig tápvízzel pumpálják), utána még 2-3 napig nem ehet. Ez szinte pont egy hét. Most fejem magam kb 3 óránként, de nem tudom meddig tartom magamban meg a lelket. Van értelme fejni ennyi ideig? Megtarthatom a tejem? Fog majd utánna tudni még szopizni? MOst 2 és fél hónapos.

Most vákumos pumpám van. Van attól jobb, kevésbé fájdalkmasabb eszköz?


2010. ápr. 4. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek szájpadhasadékos a fia,soha nem tudott szopni,1 évig fejt,még másik babának is adott 50 liter tejet.Az ő babáját 8-9 hónaposan többször műtötték,a kórházban is rendszeresen fejt,amikor 2-3 napig altatták a babát akkor is,és előszőr anyatejet ehetett.Ennél jobb(immunanyag,egészséges,természetes)nincs.Tarts ki,fejj,hogy minnél tovább kaphasson anyatejet,ha ne talántán üvegből,de mégis ANYATEJ!Tudom nem könnyű az állandó fejegetés,én is többször 1-1 hétig üvegből adtam a lefejt tejet,de megéri!Szoritok ,kitartás!
2010. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kézi fejés,és a kis üvegharangos mellszivó kevésbbé fájt,kis rutin után az is megy mint a karikacsapás(na jó kicsit lassabban).Előző voltam.
2010. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Fél óra mire kijön 9-10 ml. Neked gyorsabb?
2010. ápr. 4. 21:14
 4/8 anonim ***** válasza:

2 hete szültem. Kezdettől fogva fejek, mert a koraszülött babám szájába egyszerűen nem fér be a bimbóm. :-( Eddig jól meg, rengeteg tejem van, pedig szó szerint a nulláról indultam, amikor fejni kezdtem. Most egy ciciből kb 5 perc alatt lejön 80-100 ml.


Rgyszóval tanúsíthatom, hogy fejéssel nem csak hogy fenn lehet tartani, hanem növelni is lehet a tej mennyiségét.


Ruházz be Avent Isis mellszívóra. Akár egy használtra is. A legjobb. Ráadásul gyors, egy kézzel is működtethető, és kíméletes.

2010. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szintén AVENT kézi mellszívót tudom ajánlani, ez sokkal lágyabb és kevésbé fájdalmas, mint egy erőteljesebb vákumot keltő mellszívó (én Medelát próbáltam egyszer), és ez is beindítja a tejadó reflexet, egy kicsit hosszabb idő után, mint a baba. És sok-sok kitartást, a babádnak jobbulást kívánok, és szerintem simán fenn tudod tartani a tejmennyiségedet, sokan hónapokig fejik a mellüket úgy, hogy a baba nem fogadja el a cicijüket.
2010. ápr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen az elektromosat javaslom én is, kényelmesebb, gyorsabb. Kitartás, megmarad a tejed, ha fejed! Jobbulást a picikének!
2010. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Én kézzel és a üvegharangossal fejtem eleinte,ha megtalálod a mefelelő helyet szépen ürül a tej,10-15 perc alatt lejött 100-150 is.Nekem is aventom volt,de érzékeny lehetett a mellbimbóm,nagyon beödémásodott,2-3 alkalom után fájt,de tej alig jött.Ekkor vettem a két szivót,és csak néha próbálkoztam az aventtel.Egy barátnőmnek pl.avent közben kézzel rásegitettem,és igy indult be.
2010. ápr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én babám 1 hós kora óta nem szopik!Most 8 hós és annyi tejem van,hogy a mai napig napi 8 dl-t hordok be a gyűjtőbe+ amit a babám eszik.

Szóval,ha fejsz megmarad a tejed!Arra sajnos garancia nincs,hogy utána fog még szopizni.

2010. ápr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!