Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz evő-ivó anyukák, hogy...

Rossz evő-ivó anyukák, hogy álltok a szoptatással?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 7. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

4 hónapig szoptattam kizárólag, és csak azért nem tovább, mert rossz volt a technika, és elhittem a mamáknak, hogy nyáron kell a tea a babának.

Utólag már okos az ember.

De tejem volt bőven, annak ellenére, hogy napi 05-1 L iszok max, és összevissza eszek mindenfélét.

2016. ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én is 4 hónapig kizárólag csak szoptattam, majd kezdett kevés lenni a tej így jött a tápi pótlás, és rá 1 hónapra elkezdtem hozzátáplálni. Majd 6 hós kora körül 2 hétig cici is volt tápi is és rendes kaja is. Aztán egyik napról a másikra nem kellett neki a cici :( Én úgy gondolom hogy visszavezethető arra hogy keveset ettem ittam, nem volt már annyi tejcsim (megkellett dolgoznia érte) és könnyebb volt neki a kanalas kaja.

Megjegyzem a tápit is úgy kell beletömni a mai napig....

2016. ápr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tőlem rosszabb evő és válogatósabb anya kevés van (42 kg vagyok...), de a szotatassal semmi gond nem volt. 6 honapig csak szoptattam. Most 20 honapos a kisfiam és még mindig szopizik. Lassan jo lenne már, ha leszokna, de sajna még mindig nem apad el a tej... :) Naponta minimum 3-szor szopizik, de ha otthon vagyunk ezenkivül + 2-3 alkalommal. Már azon gondolkodtam, hogy nem kellene "ennyit" ennem ;) ;)
2016. ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-4 liter folyadék és igen is enni kell többet
2016. ápr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Muhaha, ha 2 liter lemegy, az màr sok :)


Első babàval ömlött belölem a tej, 7 hónapig szoptattam, most olyan, mintha kevés lenne. Bàr sokszor éjjel elàzok, nappal órànként is eszik az egy hónapos, és úgy érzem, többnyire üres a mellem. Pisi-kaki rendesen van a babànàl.

2016. ápr. 10. 13:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem az ivassal nem volt gond, amennyire nem ment szülés előtt (napi egy literrel sokat mondok), utána a szoptatás miatt folyamatosan szomjan akartam halni. Enni napi kb 2x,max 3x eszek (ez meg terhesen ment sokkal jobban :D). 6 hónapig kizárólag szoptattam, most 9 hónapos a kisasszony, bőven van még tejem, olyannyira, hogy most, hogy a napközbeni cicirol már szokunk lefele, be is durran estére a mellem, alig várom, hogy szopjon. Ja, és inni megint nem tudok csak 1,5-2 litert.
2016. ápr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én azt figyeltem meg, hogy evéshez-iváshoz nem sok köze volt a tejem mennyiségének. Inkább az befolyásolta, előző napokpan mennyit és hányszor evett, nyilván minél többet, annál több lett következő napra. Egyébként 18 hónapos koráig szoptattam.
2016. ápr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!