Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hete sikerül szoptatnom....

Egy hete sikerül szoptatnom. Miért nem múlik a mellbimbóm fájdalma?

Figyelt kérdés
Már minden krémet kipróbáltam, kenem a két szoptatás közben, de ugyan úgy fáj.Már sírva veszem le a ciciről.
2008. szept. 22. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Most 3,5 hónapos a lányom és kb. 1 hónapja nem okoz semmilyen fájdalmat a szoptatás. Előtte nagyon szenvedtünk, sokszor volt, hogy feladom, de mégis összeszorított foggal szoptattam tovább. Amikor mocskosul fájt, volt hogy inkább lefejtem a tejet és cumisüvegből adtam neki oda. (Mondjuk ehhez gyerek is kell, hogy elfogadja, és utána a cicit is)Ez segített át szerintem, pihent egy kicsit a cici, utána újra cincálhatta a kis manóm.

Sok kitartást Neked is!

2008. szept. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Azért nem múlik el a fájdalom, mert valószínűleg rosszul kapja be a cicit a kisbabád. Nem jó, ha csak a bimbót kapja be, mert így kisebesedik és nagyon fog fájni. Nyissa nagyra a kis száját, és az egész bimbóudvart kapja be! A szoptatás nem fájdalmas! Ha nagyon kisebesedett a mellbimbód, kend szét rajta egy kis anyatejet, és szellőztesd amilyen gyakran csak tudsz. Pár nap múlva rendbejön (tapasztalatból írom!) Sok sikert!
2008. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek a második válaszolóval. Én a kislányomat 14 hónapig szoptattam, akkor az első néhány hét volt fájdalmas, sebes, melegvizes-borogatós, stb., aztán minden ment simán. Most viszont (másfél hetes a kisfiam) én is szenvedek a rossz technikától, pontosan az előttem szóló miatt, hogy nem tátja el a száját, hanem szinte csücsörítve keresi és kapja be. Az első pillanatok nagyon fájdalmasak, utána már nem. Sajna nem tudom én sem, hogy mit lehet ezzel kezdeni, hogyan lehetne rávenni, hogy tátogasson. Viszont megnyugtatásul írom, hogy a kezdeti sebek már múlnak, pedig még csak másfél hete szoptatok, és nem szakadnak fel újra. Az előttem szóló módszere a legjobb szerintem is. Szopi után fejjél ki kézzel egy pár csepp tejet és azt kend szét a mellbimbódon. Hagyd megszáradni. Ez a kettő a legfontosabb. Amikor csak teheted, hagyd szabadon, vagy legalábbis a póló alá ne vegyél melltartót, mert úgy nem tud szellőzni. Én is kipróbáltam a kislányomnál mindenféle krémet, de végül ez az ősi módszer segített. A Bepanten, Neogranormon... nem rosszak, de ha használod őket, szintén figyelj arra, hogy száradjon, mert ha krémezed, meg még "be is zárod", akkor a krém csak folyamatosan nedvesen, zsírosan tartja, ez meg nem kedvez a gyógyításnak. Hallottam már olyat is, aki hajszárítót használt. Mielőbbi gyógyulást kívánok, és hosszú, boldog szoptatást.
2008. szept. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A 3. vagyok újra. Még egy jótanács. Ha nagyon kemény a melled, azaz érzed, hogy feszül, mert tele van, előbb borogatsd be jó melegvizes törölközővel, ugyanezzel masszírozd fel, amíg minden oldalról meg tudod indítani kézzel a tejcit. Ha ugyanis a szájába adod a tejtől duzzadó melledet, elképzelhető, hogy csak szívja, de nem tud megindulni, ettől ő mégjobban szívja, de így sem fog jönni, addigra meg már sebesre szívja a melled. Szóval ha nagyon feszül, előbb masszírozd fel, hogy ne kelljen a babának olyan nagy erővel szívnia.
2008. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat!!! Sajnos tényleg így van, hogy a kis manóm nem nyitja ki a száját rendesen, és nem tudom neki jól beadni a cicit, és ha egyszer beszipákolja a hegyét, azt onnan már alig bírom elvenni tőle.
2008. szept. 22. 22:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Második válaszóló vagyok. Úgy tudod rávenni a kisbabádat arra, hogy szélesebbre nyissa a száját, hogy ha be akarja kapni a cicit, odateszed a bimbót a szájához, és ha be akarná kapni, elhúzod egy kicsit. Nálunk ez vált be, akkor jobban kinyitotta a száját és bekapta a bimbóudvart is. Ha ki akarod venni a szájából a cicit (mert mondjuk rosszul kapta be) akkor a kisujjad csücskét helyezd az alsó ajka és a bimbód közé, így könnyedén kicsusszan, és nem fáj :-)
2008. szept. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt mindenképp kifogom próbálni, remélem beválik nálunk is! Köszönöm a jó tanácsod!
2008. szept. 22. 22:51
 8/8 anonim válasza:
az én babám most 5 honapos,orulok,hogy mar reg tulvagyunk ezen.Nagyon nehezen jott meg a tejem,a melbimbom annyira sebes volt,hogy a pici vert is nyelt,ezt onnan tudom hogy amikor bukott egy kis ver is kijott,sirva ciciltettem en is,es mar nem is akartam szoptatni,mert nagyon fajt,mindenfele kremet kiprobaltam,de semmi nemhasznalt,tesom ajanlotta a bimbovedot,nekem az valt be.2hetig aval ciciltettem es most mar anelkul.
2008. szept. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!