Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Keveset eszik a babám? Többi lent

Keveset eszik a babám? Többi lent

Figyelt kérdés
Kislányom ma 10 napos és 4 óránként eszik. Fixen 3 órát alszik utána kb 1 órát van fent, ebben benne van a pelus csere és 20-30 perc szopizás egy kis nézelődés és újra alvás. Éjszaka már most csak 1*kell fel, így viszont csak 5* max 6* eszik egy nap. Így teljesen kiegyensúlyozott nyugis baba. 3730g-al született,a kórházból 3550g-al hoztuk haza,1 hétre rá most 3810g. A védőnő szerint keltegetnem kéne napközben, mert a 4 óra nagyon sok 2evés között egy ilyen pici babának. Egy napig próbáltuk a keltéses módszert..a végeredmény az lett,hogy nyűgös lett,sírt..az egész nap egy rémálom volt, így vissza álltunk a régi rendre. Mindenhol azt olvasom, hogy egy újszülöttnek naponta 8-10 alkalommal kell ennie, van valakinek tapasztalata, hogy napi 5-6 szopival is minden rendben volt? Szerintem nem is lenne annyi tejem,hogy ilyen sokszor tudjon enni.

2016. ápr. 15. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csinálod. Nm feltétlenül kell a védőnőre hallgatni. Ha éhes lenne a babád, akkor sírna. A súlya is nő, szerintem rendben van, nem eszik keveset.
2016. ápr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A babák különböznek, és nem olvasták a statisztikát.

Heti 100-150 g hízás a minimum, havi szinten pedig a 450g.

Ha ez megvan, mellette kiegyensúlyozott a babád, és a korának megfelelő a fejlődése (még nem most, majd pár hét múlva), akkor minden rendben.

Napi 4-6 pisis pelusa ha van, akkor azon is látod, hogy rendben.

Ja és még mielőtt ezzel riogatnának, fél éves korára a 3000g-nál KEVESEBBEL született babáknak kell duplázni a súlyukat, de ez Rátok nem fog vonatkozni.


Hallgass az ösztöneidre!

Jó babázást!

2016. ápr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg azzal piszkáltak, hogy túl sokszor eszik. A fiam keveseket evett, még félévesen is 8-10 szopi volt. Ő ilyen típus, a kislányod másmilyen. Ha a gyarapodás, a jókedv, a pisi-kaki része rendben, nem bágyadt, nem aluszékony, kutacsa nem esett be, akkor minden a legnagyobb rendben van vele.
2016. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szépen hízik a babád, biztosan eleget eszik attól, mert nem olvasta a nagykönyvet. Nem minden baba eszik 3 óránként. Amíg szépen hízik addig nincs is miért aggódni, nem kell keltegetni legalábbis szerintem.
2016. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugi,teljesen jó ìgy. A védőnőnek meg bólogass,hogy úgy csinàlod ahogy mondja.


Fiam 20-30 grammokat cicizett napi 5-6 alkalommal kb 3 hós koràig, aztàn 40-60grammokat. Ki volt akadva a védőnő,meg azt akarta,hogy tàpszerezzem... Bólogattam bőszen,de csinàltam tovàbb ahogy ő igényelte. Majdnem 1,5 kg-t hìzott 1 hónap alatt- ekkor meg azt mondta a védőnő,hogy túletetem tàpszerrel... No comment.


Amìg boldog,elégedett baba van pisis kakis pelus és a súlya is nő,addig minden rendben.

Csak magadra hallgass, hidd el tudod mi a jó a sajàt gyerekednek, jobban mint bàrki màs,hiszen te vagy vele 0-23ben.

2016. ápr. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
😁 nem tudom ez,hogy jött össze :-) 0-24 akart lenni.
2016. ápr. 16. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Pisi-kaki rendben, naponta 2-3 kakis pelus van,pisis meg minden pelenkázáskor. A tejem is úgy érzem, hogy elég. Mindig akkora lesz tele (jól megduzzad es elkezd folyni belőle a tej) mikor jön a szopizás, ő jól ki is szívja, következő etetésre meg a màsik mellem lesz tele,így szépen váltva tud belőlük enni. Amíg továbbra is ilyen jól gyarapszik nem változtatok a dolgokon, köszönöm mindenkinek a megerősítést. :)
2016. ápr. 16. 09:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Lányom is ilyen volt.2 hetes korától átaludta az éjszakákat (4hós koráig).Engem riogattak h mérjem mennyiket eszik,minimumot szopizta bemagyarázták h kevés a tejem (pedig ömlött) adjak tápszert.3600grammal született,fél éves korára 40g híján duplázott,emiatt is lecsesztek,hogy nem duplázott...

A fiamnál meg amiatt cseszegettek,hogy túl gyorsan hízik (4kg-mal született,4 hónaposan duplázott).

A védőnőknek semmi sem jó.

2016. ápr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!