Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha az első babát nem sikerült...

Ha az első babát nem sikerült szoptatni, a másodikat még sikerülhet?

Figyelt kérdés

Babám egy hónapos korára elapadt a tejem, pedig szerettem volna anyatejjel táplálni. Sok gondunk volt az első pár hétben - sárgaság, beteg is voltam, a baba is elkapta pár hetesen, nyílni kezdett a császáros sebem. Még mindig bánt egy kicsit, hogy nem sikerült a szoptatás, talán nem próbáltam elég kitartóan, de sárga, náthás, kis súllyal született, nem gyarapodó, nem ügyesen szopó baba mellett nem engedhettem meg, hogy majd megtanulja a szopit, meg majd beindul a tej rendesen. Így a kezdeti szép mennyiségek után, ahogy jöttek a fenti bajok, szépen elapadt a tej.


A második babát is szeretném megpróbálni szoptatni, talán már ügyesebb, rutinosabb leszek én is. Viszont akkor meg ott lesz egy tipegő, akiről szintén gondoskodni kell. Van esély így a sikeres szoptatásra? Gondolom, hiszen más is szoptat többedik babát, de olyan nehéz elképzelni, amikor egy baba is úgy leköti az embert.


2016. ápr. 18. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt nincs összefüggés két különböző szoptatás között, így simán.

Másrészt a kérdés kifejtésében is mentegetőzöl, hogy miért nem tudtál szoptatni. Nem akarsz egy kicsit túlzottan megfelelni a közvéleménynek?

2016. ápr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem a közvéleménynek akarok megfelelni, a babának szerettem volna a legjobbat. Szülés előtt fel sem merült bennem, hogy nem fogok tudni szoptatni, hiszen annyira természetes dolog. Inkább magamnak "mentegetőzöm", hogy sok volt az elején a zökkenő, fizikailag-lelkileg nem voltam jó állapotban és talán többet küzdhettem volna a tejért. (Szaporító fejés sokszor, kitartóan pl...)


A babám gyönyörűen fejlődik hála Istennek tápszerrel is. Csak még mindig bánt, hogy nem sikerült, ráadásul még az összes tápszeres doboz is a képembe vágja első mondatként, hogy a legjobb a babának az anyatej. :( Kicsit irigy vagyok a szoptató anyukákra. :)

2016. ápr. 18. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen igen. Én az elsőt elcsesztem a tudatlanságom miatt. A másodikra készültem és sikerült.
2016. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen! Az első fiamat is szoptattam, de az egész minden volt csak nem harmonikus, korán pótolni is kellett tápszerrel. A második fiam jelenleg 5 hónapos, igény szerint, kizárólag szoptatott baba :)
2016. ápr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, sikerülhet! ... Nekem nem sikerült :'(


Fiam kezdetektől tápszeres kiegészítést kapott es ehhez hozzajott egy tejfeherje allergia gyanú, ami speciális tápszert igényelt, mivel en már szinte csak vízen es kenyeren éltem mégis tiszta kiutes volt az egész babám.

Így a szoptatast feladtam kb 6 hetes korában. :-(


Kislányomnal mindent, de tényleg mindent bevetettem, h legyen tejem, mert nagyon akartam szoptatni.

Hazajöttünk a kórházból es talán ott lett elrontva h a védőnő lemérte es a súlya kevesebb volt mint a hazajoveteli. :-( na de ki tudja, h ha ugyanazzal a mérleggel lett volna mérve a Dragám mint ami a kórházban volt, akkor mit mutatott volna....

Na szóval,mivel fogyott, így azonnali pótlást rendelt el a védőnő es az orvos.

Közben folyamatosan szaporítottam a tejem, meg mellgyulladasom is volt, aztán egyszer csak a lanykam már nem akarta elfogadni a mellem. :'( hiába csináltam barmit.

Ez után meg fejtem egy darabig, de sajna így is csak kb 10 hétig volt elég.


Persze talán jobban alakult volna ha nem 2. Baba aki mellett, ahogy te is írod egy 2,5 éves dacos legény követelt volna 100%-os figyelmet.


Szóval valahol mindkétszer elrontottam... Mivel 3. Már nem lesz, így ezt így kell elfogadnom.


Sok sikert neked! :-)

2016. ápr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!