Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha több gátmetszésem volt...

Ha több gátmetszésem volt akkor a következő szülésemnél sikerülhet anélkül? Akinek esetleg első kettőnél volt gátmetszés aztán sikerült gátvédelem?

Figyelt kérdés
Vagy akinek gátvédelemmel sikerült, az mit tett, hogyan vajúdott sétált sokat vagy pont hogy nem? Nem tudom mi lenne a jó első babámnál feküdtem, volt gátmetszés. Másodiknál azt mondták nem fog kelleni,de előre nem volt látható hogy 4400 gramm a baba így megint csak kellett. Egyébként terhesség alatt gátmasszírozást is csináltam. Nagyon fájt maga a varrás is. A harmadik babámnál nem engedtek felkelni így a végén fekve vajúdtam, ismét nem jött jól a feje a babának így megint vágtak. A kínok kínját éltem át a varrásnál is (esküszöm rosszabb volt mint a szülés)majd a regenerálódás 3-4 hétig is eltartott addig minden egyes nap irgalmatlanul fájt, akármivel kentem fújtam zuhanyoztattam, jegeltem mindhiába. Most el akarom ezt kerülni valamiképp, mert megkeseríti hetekre az élményt. (újszülött baba, öröm stb.)
2013. márc. 8. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Sikerülhet, de én a helyedben kórházat váltanék. A fekve vajúdás (és kitolás) negatívan hat a gátvédelemre, ugyanis ez nem természetes pozíció, és a baba feje sokkal nagyobb (és rossz szögű) nyomást mér a gátra, mintha úgy fordulnál ahogy kényelmes (a test ösztönösen tudja, és úgy helyezkedik, ha hagyják). Ugyanakkor elég valószínű, hogyha repednél, akkor a gátmetszések helyén történne, mert ott a leggyengébb a gátad.
2013. márc. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ, igen az a gond hogy eleve mondták is hogy hegesen gyógyult (én nem vettem észre mondjuk) és ott eleve nem rugalmas, tehát ott reped (harmadik babámnál repedt IS).

gONDOLTAM rá hogy szülésznőt váltok mert ezt valahogy a szülésznő hibájának érzem tekintve hogy az orvosom az utolsó 10 percben érkezett meg.

De nem értem a szülésznőt sem, hogy miért mondta hogy feküdjek és ne keljek fel, azaz ő a szívhangra fogta a dolgot. Felénk ez a kórház van csak, a következő 40 kmre van, félek oda meg nem érnénk be időben.

2013. márc. 8. 12:50
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Én "csak" két gyereket szültem, az elsőnél iszonyatosan nagyot vágtak, vákummal szedték ki a lányom. Az említett kínok kínját megéltem utána. Valami borzalmas volt.

A másodiknál dokit váltottam, szülésznőt nem.

És végig egy labdán ültem vajúdás alatt a zuhanyzóban, közbe forró vízzel locsoltam a hasam.

És nem volt gátmetszés, pedig a baba válla be volt szorulva, úgy akasztották ki. Mégsem vágtak eszetlenül.

Egy kicsit repedtem, de így is ég és föld volt a gyógyulás. Már aznap este törökülésben ültem, pedig össze varrt a dokim.

Én azt vettem észre, hogy a dokin, és a szülésznőn ugyanúgy múlik, és a doki a főnök, hiába támogatná a szülésznő a gátvédelmet.

Szerintem nem biztos, hogy a szülésznőd a hibás.

Nekem mindkét gyerek 4 kilós volt...

2013. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen nekem is 4 kiló körüliek. Nem tudom, nekem a szülésznő mondta ezt a fekvés témát is pedig mondtam hogy gátvédelmet szeretnék.
2013. márc. 8. 13:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Ő azt mondja, amit a doki mond neki, szerintem.....
2013. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nalunk a doki dontotte el hogy gatvedelemmel szulunk. Vegig fekve voltam. Elso kettonel vagtak. A masodiknal azert mert lelassult a baba szivverese,es sietni kellett kinyomni. Bar kb ugyanolyan gyorsan kint volt.
2013. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!