Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek származik valami...

Szerintetek származik valami hátránya a babának attól, ha születésétől fogva nem ciciből, hanem cumisüvegből kapja a lefejt anyatejet?

Figyelt kérdés
Babám koraszülött és nem sikerült megtanulnia ciciből enni. Születésétől fejem neki a tejet, amit cumisüvegből (mam)kap, közben szorosan a karjaimban tartom. Sógornőm és anyósom mindig azt mondják, hogy így kevesebb szeretetet kap, nem érzi magát biztonságban és nem fog kialakulni a kötődés, nem fog majd annyira szeretni. Én kezdetben nem így gondoltam, de annyit mondogatják, hogy már én is kezdek félni. Szerintetek van ebben igazság, hogy így nem kap annyi szeretetet?
2016. ápr. 25. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság. A kötődés nem az etetés módjától alakul ki. Nekem a harmadik gyerekem kötődik hozzám a legjobban, aki császárral született, és 3 hónaposan már tápszeres volt. Nem ezen múlik. Segíti, de nem kizárólagosan határozza meg.
2016. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem butasàg! Ettől miért kapna kevesebb szeretetet? Egyszerűbb lenne ha tàpszert kapna, de te szépen idővel/energiàval nem spórolva lefejed neki és azt adod oda! Szerintem sokan nem szenvednének vele.. Ne hallgass ràjuk!
2016. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én ugyan szoptattam és mindent meg is tettem érte (nulláról hoztam fel a tejem) tehát mondjuk hogy szoptatás párti vagyok (bár 1 éves korban azért elválasztottam), de szerintem az badarság hogy így kevesebb szeretet kapna...én pl tápszeres voltam még is sokan örülnének ha olyan lenne az édesanyjukkal a kapcsolatuk mint nekem...
2016. ápr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A középső lányom borzasztó bukós, hányós, talán refluxos is volt, gyakorlatilag ő maga választotta le magát 2,5 hónaposan a ciciről, és előtte is szenvedés volt, konkrétan nem volt hajandó rendesen szopizni. 8 hónapos koráig, amíg volt tejem, fejtem neki, 5 hónapig kizárólag anyatejes volt, amit cumisüvegből adtam neki. Nem hiszem, hogy kevésbé szeret, mintha szoptattam volna. A nagyobbik lányom, és ő sem volt cicifüggő, tehát nem lógtak órákig rajta, nem ezt használták megnyugvásra, megették amit meg kellett, és "lecsatlakoztak", sose aludtak cicin se. Most van egy 1 hónaposom megint, ő se cicifüggő, cumisüvegből ugyanúgy elfogadja az anyatejet. A lényeg, nem hiszem, hogy ettől bármilyen plusz szeretettől esne el a babád, hiszen a bőrkontkakt ugynaúgy megvan!!! Amúgy mindig azok a legokosabbak ebben a témában, akik nem, vagy nem sokáig tudtak szoptatni!! Nekem is van okos rokonom, aki ezt hajtogatja, hogy a szoptatás a fontos, meg nehogy már lefejjem, tápszert meg véletlenül se adjak neki, de ő se tudott csak 4 hétig szoptatni, azt is tápszerezés mellett, a másodikat már addig se. Szóval nehogy felvedd ezt a hülyeséget!!Örülj, hogy van tejed, és fejd, amíg van, sokat számít, főleg az első pár hónapban!!
2016. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írtad volna ki, hogy ki mondta ezt, akkor is arra tippeltem volna, hogy az anyós...

Hatalmas butaság. Ölelgesd, dédelgesd, ringasd sokat. Nem a cici a lényeg, hanem a testközelség.

2016. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszaitokat! Én is így gondolom, és a babámon is látom (4 hónapos), hogy boldog és kiegyensúlyozott, csak ma is megkaptam tőlük, hogy ez így nem lesz jó hosszú távon. Hiába, tűrni kell, a családi béke a legfontosabb.
2016. ápr. 25. 13:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen a férjed családja, szerintem állítsd le őket.


Régen azt hitték, a cumik miatt rosszul nőnek a fogak. Ma már egyrészt nem hiszik ezt, másrészt a cumisüvegek és cumik nagy része fogszabályozós. Miénk kezdettől tápszeres (sosem próbált szopni, a betegségem miatt el kellett apasztani a tejemet) és teljesen boldog, kiegyensúlyozott gyerek, MAM-os fogszabis üvegei és cumijai vannak.


A miénk nagyon sok szeretetet kap, mert neki az evés nagy boldogság, és azt az apjától, tőlem, néha a nagyiktól is megkapja. Ami szuper dolog! Annyi van, hogy nincs rám csavarodva a gyerek, hiszen neki két gondozója van, nemcsak egy.:)

2016. ápr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! A családi béke a legfontosabb, de nem kell eltűrni mindent, pláne ha a Kedves Mama és a Kedves lánya hüleségeket zagyválnak össze. Koraanyuka lévén én úgy tudom, hogy minden csepp tej számít. Alapvetően teljesen mindegy, hogy azt honnan kapja a Babád, az a lényeg, hogy kapja. Mama meg a Lyánya meg boruljanak térdre előtted, hogy egyáltalán a koraszülés után négy hónappal még van tejed.... (Mi a koraszülött ajtaja előtt azon büszkélkedtünk, ha valakinek több volt egy alkalommal, mint 5 ml) Egyébként a lányom - immáron öt éves lesz - szíve szerint időnként baba lenne megint, mert akkor folyton rajtam lóghatna. Teljesen normálisan kötődő, kedves fejlett kisgyerek, aki cicit is meg tápszert is kapott, nyilván egy idő után csak tápszert. Szóval ne hagyd, hogy elbizonytalanítsanak, mert ha ezt most kezdik, nem tudom mi lehet később. Ezért inkább most tegyél pontot a beavatkozások végére. Lehet véleményt formálni, amelyet meghallgatunk, mosolygunk kedvesen, majd a másik fülünkön teljesen kieresztjük. Hajrá!!!
2016. ápr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorítást Kedves Válaszolók! Igyekszem megőrizni a jó kedvemet nap, mint nap. Szerencsére nem együtt lakunk, így csak akkor kapom az ívet, ha átjönnek hozzánk és néha kicsit soknak érzem a kritikákat. Igen, az elején én is megküzdöttem, szinte folyamatosan fejtem, de szerencsére mostanra beállt a tejtermelés. Nagyon örülök, hogy anyatejet kap a babám, még így is, hogy nem közvetlenül a mellemből. Minden választ köszönök, további minden jót Nektek!
2016. ápr. 26. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!