Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy olvasom,...

Miért van az, hogy olvasom, meg hallom másoktól, hogy szoptatás alatt csak úgy potyognak le a kilók, de nekem 2 hónap alatt semmi nem ment le?

Figyelt kérdés

2-2,5 hónapja szültem, fent maradt 6 kiló és a babám csak szopizik.

Igazából csak az első 6 hét telt el úgy, hogy mikor ő aludt, akkor én is pihentem. Utána sétálgatunk, tornázok. Itthoni teendőket végzek (háztartás beli, kerti, házi állatok /malacok, lovak, baromfik, kecskék/ ellátása).

Főleg most, hogy anyós visszament dolgozni.

Enni is alig eszem, mondjuk ezt nem önszántamból, hanem időm nincs rá kb.

És még mindig ugyan annyi kiló vagyok. Egyáltalán nem megy le semmi.

Pedig terhesség előtt se az a seggemen ülős fajta voltam, és ha netán feljött pár kg, egy kis munka eredményével potyogott le rólam. Most meg tényleg semmi.

És terhesség alatt sem tunyultam el teljesen. 38 hétig simán ellatam ugyan úgy az állatokat, mindent.

És most teljesen el vagyok keseredve, hogy semmi nem használ. :(

Esetleg valami tanács, vagy volt más is így?



2016. máj. 12. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj ez nem mindenkire vonatkozik! Én pl szülés után 68kg voltam, szoptatás alatt 74! Nem hogy fogytam volna még híztam is! Aztán ahogy a szopinak vége lett, visszamentek a kilók is. Szerintem most ne a kilókkal foglalkozz hanem a babaddal és hogy tudod szoptatni! Gratulálok a bébihez és boldog babázást!
2016. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én szoptatás alatt farkaséhes vagyok, előző gyerekemnél is csak utána tudtam igazán fogyni.
2016. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem olyan sokan fogynak ilyenkor, mint hiszed. Amúgy nem mindegy, hogy mennyit és mit eszel közben! Enni muszáj, mert különben miből csinálsz tejet?


Én pl 6 hónapig tartottam a súlyom, se le se fel, pedig ettem rendesen, sőt, mert állandóan farkas éhes voltam. Aztán kb a 6-7 hónap után szó szerint híztam. 10 kg-ot, pedig nem ettem annyit odafigyeltem. A terhesség alatt fogytam, mostanra ez bepótolódott. Sajnos. A szoptatás nem fogyókúrás módszer.


Ha a tested már nem a gyerek ellátására dolgozik akkor újra fogyni fogsz. Ne keseredj el. Ráérsz a szoptatás után diétázni, ha addig nem változik semmi.

2016. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én többet híztam a 20 hónap szoptatás alatt, mint terhesség alatt :(
2016. máj. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a szoptatás alatt végig híztam!! Bármit csináltam!!És nem azért mert zabáltam, mert a babám tej- és tojás allergiás volt, szóval kb. az összes péksüti, édesség, süti, csoki, tésztaféle ki volt lőve. A Terhesség alatt felment 7 kg.. a szoptatás alatt majdnem 20!! Valamilyen hormonális dolog miatt lehetett, mert ahogy abbahagytam a szoptatást elkezdtem fogyni.

Úgyhogy ez a potyognak le a kilók nem mindenkire vonatkozik. Vannak szerencsétlenek is :D..

2016. máj. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!