Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Öt hónapos babáknak mennyit...

Öt hónapos babáknak mennyit kellene hízniuk hetente kb?

Figyelt kérdés

2016. febr. 26. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell mérni hetente!!!!
2016. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Átlag 100 de ez átlag lehet olyan hét amikor semmit sem hízik máskor meg 200-at vagy még többet. Ezért nincs értelme hetente mérni a babát.
2016. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2es, félreolvastad, nem 5 hetes hanem 5 hónapos! semennyit nem kell híznia hetente!! és nem is kell 5 hónapost mérni hetente. a hozzátáplálás elkezdésekor az is normális ha nem hízik. ennyi idősen az is jó ha 100g-ot hízik egész hónapban...
2016. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Olvastam, hogy 5 hónapos. Csak elvileg az első fél évre vonatkozik a heti minimum 100 gramm. A másodikra pedig heti átlag 50-150 gramm.

Babák témakörben az én kérdésem nem maradt megválaszolva miután az orvos azzal ijesztgetett, hogy feleannyit hízott csak a babám mint az első 4 hónapban és hogy ez nem jó.

2-es voltam

2016. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is 5 honapos a babam. 300grammit hizott 1 honap alatt! Ekkor meg csak szopizott. Azt mondta kezdjem el a hozzataplalast!! Majd 2 het mulva menjek sulymeresre vissza. Na en estenkent elkeztem potlast adni, de nem sokat, tozoraira meg eszeget de nem nagy mennyisegeket, ezek mellett meg 8x szopik 24 ora alatt. Na vissza vittem es 400-at hizott 2 het alatt amire azt mondta a doki, hogy igy tovabb!

Egyebkent en sem gondoltam volna, hogy annyira gaz a havi 300 amit hizott. Igy is 4 honapos korara meg duplazta a szuletesi sulyat meg 16 centit nott...!

2016. febr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szoval azt mondta a doki*
2016. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Havi 700-1000 gramm között.
2016. febr. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2 hónapos kortól 6 hónapos korig 5-600 grammot kell híznia HAVONTA, de természetesen, mint minden másban, ebben is vannak egyéni eltérések.

Miért kell hetente mérni a babádat? Hacsak nincs valami problémája, felesleges hetente mérni.

2016. márc. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5 hós korban hízott 400 grmammot . előtte 600-at. Most 6 hósan 250-et egy hónapban. Hízik ez a lényeg. Eszembe nincs mérni hetente. Orvos mondja minden rendben. A percentilis alsó határán van? És ? Hízik, eszik rendesen. Nagyon haragszok amikor anyukákat ezzel stresszelnek, miközben makk egészséges a gyermek.
2016. márc. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!