Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akar szopizni az újszülött...

Nem akar szopizni az újszülött babám, három óránként nem fogadja el, később sem szól, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Itassam vízzel vagy varjam meg míg jelez?
2016. jún. 2. 06:59
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Vàrd meg mìg jelez.
2016. jún. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Se éjjel se nappal nem akar egyáltalán szopizni? Nem aluszékony?
2016. jún. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel újszülöttről beszélünk, SÜRGŐSEN keress meg egy ibclc szoptatási tanácsadót, akár telefonon vagy emailben.

[link]

Egy ilyen pici baba jellemzően minimum 8-12 alkalommal kéreckedik mellre. Azt hogy eleget evett-e, abból is tudhatod, hogy van napi 2-3 kakis és 4-5 pisis pelus.

2016. jún. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De csak nincs benne rendszer , most pl 5 órája nem szólt pedig ébredezik ,próbálkozunk ... Nem tudom , hogy hagyjam e , vagy ébresszem ha nem kel 3 óránként , vagy ha nem fogadja el adjak e neki vizet , hogy be ne sarguljon .. De ha üres a gyomra miért nem sír ?
2016. jún. 2. 07:26
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Nappal nem igazàn lehet 3 órànàl tovàbb kaja nélkül, de éjszaka fel ne keltsd csak ezèrt! Az èn babàim sem akartak óramű pontossàggal enni, mégis szépen fejlődnek.
2016. jún. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mennyire újszülött?


7 hete nekem is volt egy kérdésem, bimbó védőt váltottam es azzal elfogadta akkor volt 3 napos.


Mostanra nagyon belejött, 7 hetes..


Azert 2-3 naposan meg nagyon pindur, probalgasd..


Szoptatast tanácsadó is jo otlet,

2016. jún. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nagyon sok az 5 óra, félő, hogy besárgul. És nem látszik folyadékhiányosnak? Fekvő helyzetben nincs nagyon besüppedve a kutacsa? Ha be van, meg száraz a szája akkor azok a kiszáradás kezdeti tünetei, kell neki a folyadék. Próbáld ilyenkor felébreszteni. Tudom, hogy nehéz, az én babám úgy be volt aludva mindig, pedig nem is volt sárga, de nálunk is volt egy kis folyadékhiány, 2 óránként kellett volna etetnem nappal, de sokszor nem tudtam felébreszteni, csak 3 óránként.
2016. jún. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az én babám sem evett elég sűrűn, aztán kiderült hogy már alig van tejem ő meg legyengült az éhségtől és azért nem evett...először is fejd le szerintem a tejed, nézd meg van e rendesen..add oda neki üvegből vagy pohárból (most biztos le leszek pontozva, de nálunk ez segített) ha úgy látod nincs elég tejed max 10-20 mili, akkor sürgősen állj neki a tejszaporításnak (fejjél), ha van elég, és a gyermek is gyarapodik akkor valószínű csak elég neki így és akkor meg kell várni míg maga jelez...de ha nem gyarapodik, aluszékony, az annak a jele hogy nincs tejed és fejni kell, már cska azért is mert begyullad..


a legjobb meg valóban ha beszélsz minimum telefonon egy tanácsadóval, vagy legalább a védőnővel, nekem egyébként a védőnő segített megoldani a helyzetet, neki köszönhetően 2 hónapos korára újra kizárólagosan tudtam szoptatni, nulláról hoztuk vissza a tejem.

2016. jún. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Az én bébim besárgult, mindig aludni akart, muszáj volt 3 óránként ébresztenem, de gyenge volt szopizni. Kórházba is kerültünk. Egy újszülöttnek sok az 5 óra szopi nélkül szerintem. 6 hónaposom 3,5 - 4 óránként üvölt a kajáért... Ne vízzel kínáld, "feleslegesen" eltelíti az icipici gyomrát. Anyatejet adj, ha más nem, lefeljve és mondjuk fecskendővel. Nem írod mennyi idős pontosan, és hogy van-e otthon mérlegetek, de 1 hét után le kell állnia az újszülöttkori testsúly csökkenésnek, és nem jó, ha meghaladja a születési súly 10%-át.
2016. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!