Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már nem akar szopni, mert a...

Már nem akar szopni, mert a cumisüvegből könnyebb. Vissza lehet ezt még fordítani valahogy? Lehet még 100%-ban anyatejes baba?

Figyelt kérdés
Most 2 hetes babám 3 naposan kórházba került, épp akkor, amikor belövellt a mellem. sajnos nem tudtam szoptatni, lefejve, cumisüvegből kapta a tejem és mivel nem volt elég, a nővérek kiegészítésként adtak neki tápot is. Sajnos emiatt most, a hazaérkezése után sincs elég tejem, kell a pótlás. A problémám az, h a tejem mennyisége nem hogy nő, hanem csökken (iszom serkentőket is), mivel a babám egyre kevésbé motivált, nem akarja szívni, nem akar megküzdeni érte, mert kitapasztalta, h utána majd jön a cumisüveg, amiből könnyedén be lehet kajálni. A cicin meg vagy bealszik (ha nem annyira éhes) vagy keservesen sír (ha nagyon éhes). Tudtok tanácsot adni, h hogyan inspirálhatnám szopizásra? Sajnos a pótlást nem hagyhatjuk el, mert a tejem önmagában nem elég.

2013. aug. 4. 11:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
fejj minl többet és előbb azt add neki igy ha nem is szopik de anyatejet kap,én is igy csinálom
2013. aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Két választás van: vagy nem változtatva semmit marad a jelenlegi helyzet aminek könnyen az lehet a vége, hogy elapad a tejed annyira, hogy teljesen tápszerre kell átállnotok. A másik, hogyha kitartasz a szoptatás és az anyatejes táplálás mellett (amit nagyon javasolnék). Utóbbi esetben viszont néhány keményebb nap elé néztek, bár már most sem lehet könnyű. Amíg cumisüvegből eszik, nem fog változni a szopási kedve (max negatív irányban). Amíg (könnyen megszerezhető) tápszert is kap az anyatej mellett, addig szintén nem fog küzdeni a cicivel. A babákról sok mindent elmondhatunk, de hogy buták lennének? :)

Sajnos az orvosok/védőnők Mo.-on legtöbb esetben a könnyebbik utat javasolják, amivel csak rövidtávon lehet nyerni (tápszer). De nem hiszem hogy téged az anyatej hasznáról kéne győzködni... A lényeg: ha elég bátor vagy(ill. nem csak 1-2 csepp tej maradt), legyél drasztikus és felejtsd el a tápszert. Tedd a babát annyiszor mellre amikor csak tudod (akár fél óránként!). A tejtermelés pár nap alatt alkalmazkodni fog az megnövekedett igényekhez, ennyi idő alatt pedig semmi de semmi baja nem lesz a babának. sírás lesz, de ha ezt a pár napot kibírjátok, utána tejjel-mézzel folyó kánaán...

Ha inkább lassabb léptékben haladnál (vagy extrém kevés tej maradt), fokozatosan leválthatsz egy-egy tápszeres etetést az anyatejre. Ez viszont nem biztos hogy olyan hamar eredményt hoz, és valószínűleg hasonlóan sok sírással jár mint az előző verzió. (de te talán nyugodtabb leszel, hogy a babád nem "éhezik") Olvasgasd az [link] -t!

2013. aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A másik, én sokszor állva, sétálva szoptatok, ha nyűgösebb a babám így is megnyugszik (sokszor másképp nem is enne). Próbáld ki! :)
2013. aug. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Koraszülött volt a második gyermekem. Ez azt jelenti, hogy nem szoptathattam egy ideig. Mialatt Ő nem volt mellettem, rengeteget fejtem. Beruháztunk egy elektromos mellszívóra. 3 óránként 1 órákat fejtem. Váltogatva a 2 mellett: 1-1 tejleadási reflexet megvártam, megvártam, míg kiürül az utolsó csepp, és még utána néhány percre hagytam az egyik cicin, aztán mentem a másikra, és ugyanígy, kb fejésenként 3x mindkét cicivel. Ennek az lett az eredménye, hogy volt elég tejem. A kisfiammal megküzdöttünk, hogy szopizzon, de csak egy ideig, kb másfél naponta volt rá szükség, kapott mellé kevéske tápszert. A szoptatás mellett továbbra is fejtem, ezzel nőtt a tejmennyiség, és egyszer csak összeértünk. De a fejéseket tovább csináltam, és végül tejadó anya lettem a babám kizárólagos anyatejes táplálása mellett.


Ha a cicit már nem akarja szívni, tényleg csak akkor lehet visszaszoktatni, ha mást mellette nem kap...


De sokan ezt a küzdelmet a babával nem akarják megvívni. Elég tej akkor is lehet, ha van elég fejés. Ez tuti. Az, hogy a baba hogyan jut hozzá - ez kérdés, hogy az ember lánya összekülönbözik-e babájával a szoptatásért...


Remélem lesz siker!!!

2013. aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Medela SNS-t Nektek találták ki! Bízz Magadban és a babádban!
2013. aug. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, majd reagálok, csak most babázok :)
2013. aug. 4. 14:56
 7/14 A kérdező kommentje:
No, itt vagyok. Azért nem pár csepp tejem van. Ő az egyikből általában semmit sem szív ki, a másikból 10ml-t. Ezek után fejem mindkettőt és olyan 40-50 ml körül jön még belőle a szopizás után. de a baba (most egyelőre) nem hajlandó kiszívni, így marad a felemás megoldás: még az anyatejet is cumisüvegből kapja. átlagban 90 ml-t eszik. a kórházban kértem, h hadd szoptassam, azt mondták, h ők ezzel nem variálhatnak, mert beteg gyerekekről van szó, ha x idő alatt nincs x mennyiség, már jön is a tápszer. hát nem volt. mindegy, végülis, ezen már kár keseregni, így történt, valahol őket is megértem.ráadásul első baba, sosem szoptattam még, befelé forduló bimbóm van, kiemelő nélkül hozzá sem fér és a kiemelővel is ferdén áll, olyan 60 fokos szöget zár be a testemmel, szóval valószínűleg a körülményekből és a tapasztalatlanságomból adódóan sem optimálisak a körülmények a számára. kedden jön a védőnő, megkérem, h adjon tanácsot szoptatás ügyben, meg mutasson pozitúrákat (csak hármat tudok). Szerinetek ennyi tejjel be lehet már vállanli a pótlás megvonást? Csinálhatom ebben a nagy melegben, ami amúgy is megviseli, vagy várjam ki amíg enyhül a kánikula. 32 fok van a szobánkban, totál kivan, nappal nem is nagyon tud aludni. Ha erre még rájön az éhség is... De lehet, h nincs annyi időm, mert ha csak fejem, biztosan el fog apadni a tejem, mert már most alig nagyobb, mint a terhesség előtti, eredeti mérete, holott hatalmas mellekkel jöttünk el a kórházból, de alig 3 óra múlva láz miatt egy másikban kötöttünk ki... :-(
2013. aug. 4. 15:17
 8/14 A kérdező kommentje:
még annyi, h a 90 ml az csak a tápszer, ezt minden etetéskor megelőzi 10, jó esetben 20 ml anyatej.
2013. aug. 4. 15:22
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

2.-3. válaszoló vagyok.

Ha jól értettem, kb 60 ml tejed van egy szopizásnál (bár a babák hatékonyabban szívnak, mint egy mellszívó, szóval lehet hogy van ez több is). Ez egyáltalán nem kevés! Ha ehhez hozzájut, nyert ügyed van, de ehhez el kell érned hogy akarjon szopizni. Én hagynám a cumisüveget, sőt, a játszócumit is (ha van), és csak a cicit tenném a szájába. :) De azt sokszor. (egyébként a cumisüveg tényleg nagyon káros lehet, még a jó technikájú baba is cumizavarossá válhat, bármikor. A legneccesebb a születést követő 2-3 hét, hiszen ilyenkor tanulnak meg hatékonyan szopni, ezért ilyenkor mellőzni kéne mindenképpen az ilyen táplálást és inkább kanállal/pohárból adni nekik a tejet-tápszert.) Találtam korábban egy nagyon jó írást erről a témáról, előkeresem majd és megosztom, ha érdekel :)

2013. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

utolsó, igen, érdekel. a pótlást ilyen melegben nem merem elhagyni, mert félek, h nem jut elég táplálékhoz/folyadékhoz és kiszárad. de kanállal fogom adni a tápot.


köszönöm a válaszokat :)

2013. aug. 5. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!