Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha ideges vagy, mennyire érzi...

Ha ideges vagy, mennyire érzi meg a baba ha szopizik? Elég nehezen aludt el este és egész nap nyugtalan volt. Nagyon ideges voltam ma! Remélem megmarad a tejem! 10 hetes anyatejes baba.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Nalam megerezte a kislanyom. Kb 12 hetes volt, amikor egy nagyobb csaladi konfliktusba csoppentunk. Volt vita, kiabalas. Azonnal abbahagyta a szopizast es csak sirt, nehezen tudtam megnyugtatni. Nekem sajnos masnapra teljesen elapadt a tejem, hozzateszem, hogy mar elotte is csak reggel, este tudtam szoptatni, annyira keves volt. Remelem nalatok nem igy lesz.
2010. ápr. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Eléggé. Egyrészt a kis antennáival megérzi a te lelkiállapotodat, másrészt az anyatejjel ő is megkapja a szervezetedben termelődő stresszhormonokat, harmadrészt pedig a feszültség késleltetheti a tejleadó-reflex beindulását, ami nélkül viszont nem jut elég anyatejhez.

Egy-egy alkalom általában nem szokott véget vetni a szoptatásnak, bár egyénenként változó a hatása. Hosszabb idő kell ahhoz, hogy érezhetően vagy akár véglegesen visszaessen a tejmennyiség. De mindenképp érdemes megnyugodni, biztos, ami biztos. :)

Az előző anyukánál szerintem sokkal inkább azért apadt el a tej, mert egyébként is ritkán szoptatott, a stressz csak "pontot tett az í-re".

2010. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!