Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy barátnőmnek nem eléggé...

Egy barátnőmnek nem eléggé laktató a teje, így a kisfia tápszeres pótlást kap! Viszont már a 8. fajtánál tartanak, mert mindegyikre allergiás. Ti milyet adtatok babáitoknak?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Milupa milumil Ha (vagy lehet,hogy mostmár Milupa Optimának hívják)
2010. ápr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Humana-ban is van HA-s, vagyis hypoallergén, és van még HA LC-PUFA is, mindkettö 1es. de itt az oldal cime is : humanaportal.hu
2010. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Beba HA startot kapott a kisfiam, ki is pattogott tőle, hiába kértem a váltást, azt mondta a doki, hogy a piacon ez a legjobb és ennek van a legjobb íze is. Inkább felírt egy krémet(keverőset), attól viszont tényleg elmúltak a pöttyök nagyon gyorsan, heti két kenegetéstől nem is jönnek elő.
2010. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Úgy sajnálom a kissrácot! Ha eszik, akkor kipattog, ha nem adnak neki akkor meg éhes és nagyon sír!
2010. ápr. 13. 13:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a Hypoallergén tápszer is tehéntejből készül, csak széttrancsírozzák a fehérjéket egy különleges eljárással. Viszont aki "nagyon allergiás", az nem bírja azt sem.


Nem szeretek a fogalmazáson lovagolni, de olyan, hogy "nem elég laktató a teje" valakinek, olyan nincs. Maximum kevés. Az anyatej mindig tökéletes minőségű, az anya szervezete minden a babának szükséges alkotóelemet elvon az anya szervezetéből. (Maximum annyi lehet, hogy az anya szervezete robban le, ha nem táplálkozik rendesen, és nem iszik elég folyadékot.)


Nem tudom, hány hónapos a barátnőd babája, de érdemes lenne mindent megtenni azért, hogy csak anyatejes legyen. Sajnos saját tapasztalatból tudom, hogy a gyermekorvosok és védőnők sokasága nem szoptatáspárti, és hamar, különösebb ok nélkül felírják a tápszert, anélkül, hogy előtte mindenben támogatták volna az anyát, hogy csak szoptasson. (Ennek meg vannak az okai, de az off)


Ennyire érzékeny babánál meg pláne ezt kellett volna tenni, mert így sajnos nagyobb esélye van egy későbbi intenzív formában megjelenő tejallergiára... (Ezt azért merem csak leírni, mert nem a te gyermekedről van szó)


Akárhogy is folytatják, arra mindenképp érdemes odafigyelni, hogy egy éves kor előtt semmilyen tejterméket ne kapjon a baba, és utána is csak nagy odafigyeléssel, fokozatossággal szabad bevezetni.


Legjobbakat!

két tejallergiás kisgyerek anyukája

2010. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat hogy off leszek, de végre egy értelmes anyuka és értelmes válasz:) ( a 13.31re gondolok).
2010. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egy hónapos kisfiú! 13:31-est szeretném megkérdezni, hogy én adhatok-e neki anyatejet, mert nekem van bőven, viszont az én kislányom 9 hónapos már! Vagy ilyenkor nem gond, hogy "hány hónapos az anyatej". Bevizsgált, hivatalos anyatejleadó vagyok különben.

A barátnőmnek meg nincs elég teje, és azért nem lakik jól a kisfia.

2010. ápr. 13. 15:05
 8/10 xStefix ***** válasza:
66%

Egyetértek a 13:31-essel. Tényleg nincs olyan, hogy nem jó a tej vagy nem elég tápláló (kivéve, ha az anyuka extrém mértékben alultáplált és vitaminhiányos).

Szerintem is a kizárólagos szoptatás (vagy legalábbis anyatejezés) felé kellene elindulniuk, mert így mindenképp van rá esély, hogy allergia lesz a vége. A La Leche Ligától lehet ilyen esetben segítséget kérni, nekem is ők segítettek a tápszerről való visszaállásban.

Kedves kérdező, dicséretes, hogy felajánlanád a saját tejed a barátnőd babájának :), de szerintem ez kevésbé jó ötlet. Az első életév folyamán rengeteget változik az anyatej összetétele, egy újszülöttnek, aki még kizárólag szopik, teljesen más jellegű kell, mint egy 9 hónapos babának, akit már hozzátáplálnak. (A tápszer anyukák is folyamatosan veszik az egyre nagyobb számú tápokat, ugyanezen okból.) Ha a barátnőd semmiképp sem tudna több tejet csiholni magában, a tápszer pedig pöttyöztet, akkor egy hasonló korú anyukától lenne érdemes tejet kérniük.

2010. ápr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

13:31 vagyok.

Szerintem is túl nagy a korkülönbség, mert az anyatej minősége gyakran változik, más a szükséglete egy egy hónaposnak, meg egy 8 hósnak. Én is adok tejet rendszeresen, de 10 nappal idősebb babának...

Mondjuk én meg merem kockáztatni, hogy ez is sokkal jobb annak a babának, mint a tápszer.

Viszont én is a La Leche Ligától kaptam sok segítséget, és tanultam tőlük.

Alapból ezt kéne megnézni, hogy biztosan arról van-e szó a kisfiúnál, hogy nincs elég tej:

[link]

Hívj fel egy tanácsadót, és kérdezd meg, mi lenne ha adnál nekik tejet.

Sok szerencsét!

2010. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 13. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!