Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavar altatócumitól. Ti...

Cumizavar altatócumitól. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Elöljáróban: Van egy 3 éves fiam, akit 2 éves koráig szoptattam, rengeteget szopizott, cumit soha nem igényelt, úgyhogy most kicsit újdonság nekem ez az új helyzet:

2 hónapos kislányom, már a kórházban a kékfény alatt cumit kapott, utána itthon kicsit szüneteltettük a dolgot, de idővel itthon is rászokott alváshoz.

Nem volt semmi gond ezzel mostanáig.

Most 2 napra kórházba kerültünk, ahol kicsit többször nyugtattam cumival, mert nem volt lehetőségem szoptatni és mostanság azt vettem észre, hogy többet cuppog a cicimen és amikor be kéne kapnia, akkor nem kap rá egyből, hanem "gondolkodik", hogy hogy is kell ezt, stb...


Szerintem elég egyértelmű, hogy cumizavar, csak nem tudom mit tegyek. Nyilván szüneteltetem a cumit, de kérdés, hogy teljesen el kéne hagynunk?

Nap közben amúgy ritkán használom, cicimen, vagy rajtam alszik el, de este apukája altatja (etetés után) és akkor általában kell egy kicsit a cumi.


Első gyereknél egyáltalán nem hiányzott,sőt, örültem, hogy nincs cumi. De most nagyon nagy segítség és mindenki "szereti". Férjem imádja, hogy ő altathatja a picit, közben én tudok a naggyal összebújni, így alig-alig féltékeny a picire, a pici pedig imád az apukája ölében aludni (jobban, mint az enyémben), de csak cumival...


Ti elhagynátok teljesen, vagy megpróbálnátok csak kicsit visszább fogni a használatát?



2016. júl. 4. 08:55
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Megpróbálnám kevesebbszer használni. Fontos a szoptatás, de ez így most az egész családnak jó, megéri kicsit küzdeni hogy így maradjon az esti rutin :-)
2016. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem négy napig be sem volt hajlandó kapni a cicit. Teljes cumimegvonás miatt volt egy rossz hétfőnk, de azóta szeret cicin lenni.


Így sem olyan ügyesen szopizik, mint előtte, de legalább hajlandó rá..:)


Jelzem csak ritkán és alváshoz kapott cumit, mégis bezavart.

2016. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!